Yazın Soğuk Tüketebileceğiniz Bitki Çayları Nelerdir?

tarafından
87
Yazın Soğuk Tüketebileceğiniz Bitki Çayları Nelerdir?

PDF indir

Yoğun aromasıyla dikkat çeken nebat çaylarını bununla birlikte soğuk olarak tüketebilirsiniz. Yazın sıcak havalarında serinlemek ve leziz çay keyfinizi yaşayabilmek için çeşitli çay türlerinden faydalanabilirsiniz. Organik lezzetiyle dikkat çeken nebat çayları ile birbirinden değişik tarifleri denemeye başlayabilirsiniz.

Çay denildiği vakit aklınıza yalnızca sıcak olarak tüketilen içecekler geliyorsa ne olursa olsun soğuk çayları denemelisiniz. Sıcak havalardaki en popüler içeceklerden olan soğuk çaylar leziz olmasıyla birlikte yararlı olan yapılarıyla da dikkat çekenler içinde yer alır.

Buzlu Limonlu Yeşil Çay

Serinletici ve sıhhatli olan buzlu limonlu yeşil çay tarifi ile sıcak günlerde formunuzu korumaya devam edebilirsiniz. Yeşil çay, limon ve buz ile hazırlayabileceğiniz bu çay  oldukça leziz yapısıyla dikkat çekenler arasındadır. Tarifi hazırlayabilmek için ilk olarak yeşil çayı düzgüsel bir halde demlemeli sonrasında demlediğiniz çayın içine limon sıkmalısınız. Son olarak içine buz ilave edebilirsiniz. Görsel olarak daha hoş bir görünüm elde etmek isterseniz bardağın kenarlarını da limonlarla süsleyebilirsiniz.

Buzlu Matcha Çayı

Rejim listelerinde de kendisine yer bulabilen matcha çayını soğuk olarak tüketebilirsiniz. Hazırlaması son aşama ergonomik olan buzlu matcha çayını sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz. Kafi miktardaki matcha çayını bir fincan sıcak su içine ekledikten sonra çırpabilirsiniz. Derhal peşinden buz dolu bardak içine çayınızı dökebilirsiniz. Böylelikle buzlu matcha çayını tüketmeye başlayabilirsiniz.

Buzlu Hibiskus Çayı

Iran’ın benzeri olmayan aromaya haiz çayları arasındaki hibiskus çayını en leziz şekilde tüketebilirsiniz. İçerisine buz ilave ettikten sonra sıcak yaz aylarının kurtarıcısı haline getirebileceğiniz hibiskus çayı birçok değişik şekilde hazırlanabilir. Bu hususi çayı hem kendiniz hem de dostlarınız için demleyebilirsiniz. Hibiskus çayınızı klasik nebat çayı formunda demleyerek işe başlayabilirsiniz. İstersen French press yardımıyla yada çay süzgeciyle demleme işlemini ergonomik hale getirebilirsiniz. Sonrasında demlediğiniz çaya aroma verebilmesi için limon dilimlerini ekleyebilirsiniz. Son adıma geldiğiniz vakit arzu ettiğiniz oranda buz ilave edebilir ve çayınızı servise hazır hale getirebilirsiniz.

Soğuk çayları hazırlarken hepsine buz ilave etmenize gerek kalmamıştır. Buz miktarı ve çayların demlenme şekilleri damak keyfinize bakılırsa değişkenlik izah edebilir. Burada mühim olan doğru ürünleri seçmeniz gerektiğidir. Bitkisel çaylar içinde seçim yapmakta zorlanıyorsanız organik içinde ne olduğu ile dikkat çeken seçeneklere Hayfene güvencesi ile ulaşabilirsiniz. Böylelikle sizler de sıcak havalarda serinleyebilmenizi sağlayabilecek en hususi ve en leziz çay çeşitlerine güvenilir bir halde haiz olabilirsiniz.