Vücut Yapısına Göre Kıyafet Seçimi

tarafından
29
Vücut Yapısına Göre Kıyafet Seçimi

Mevzu Anlatımı – Mevzu Anlatımı ve toplumsal içerik platformu

Bayanlar bilhassa kış aylarında kilo alırlar. Bayanların bu kilolarını saklamak için bazı şeylere dikkat etmeleri gerekmektedir.

Vücut yapısına bakılırsa giyim seçerken nelere dikkat edilmeli?

Olduklarından daha şişman görünmemek için büyük gövde yada ufak gövde giyim seçmemelidirler. Kendi gövde ölçülerinden büyük gövde giyim giyerlerse olduklarından daha şişman görünebilirler. Şişman bayanlar büyük desenli giyim seçmemeliler. Büyük desenli giysiler kişiyi olduğundan hantal göstermektedir.

Ek olarak fazlaca kalınca kumaşa haiz giysiler de kişiyi olduğundan şişman göstereceği için bilhassa vücut tipi ölçüleri yüksek bayanlar tercih etmemeliler. Tiril tiril ince kumaş giysiler şişman bayanları daha ince göstereceği için bu tip kumaşı tercih etmeliler.

Göbekli bayanların giyim seçerken dikkat etmesi gerekenler

Göbek saklamanın bir yolu bulunmaktadır. En klasik yöntem olan toplayıcı ve vücut şekillendirici korsedir. Korse kullanımı alışkanlık haline getirilirse vücut belli bir süre sonrasında toparlanır ve incelir. Ek olarak göbek kısmını kapatmak için robalı bluz, elbiseler yada büzgülü bluzlar tercih edilmelidir.

Pantolon modelinde ise yüksek belli pantolon ya da etek seçilmelidir. Dikkati göbekten başka kısma çekmekte yapılması ihtiyaç duyulan bir öteki şeydir. Bunun için ise aksesuar ve renkler kullanılabilir.

Basenli bayanların dikkat etmesi gerekenler

Bolca paça ya da hafifçe İspanyol paça pantolonlar kalçaların daha dar görünmesini sağlamış olduğu için tercih edilebilir. Evaze etekler geniş kalçaları saklamaktadır. Geniş kalçalı bayanların alt bölgelerde koyu renk giyim tercih etmesi gerekmektedir. Ek olarak topuklu ayakkabılar kalçanın dar görünmesine niçin olmaktadır. Gözleri kalçadan başka kısımlara çekmek için ise değişik aksesuarlar tercih edilebilir. Oldukca alımlı bir kolye dikkati çekeceği için iyi bir tercih olur.

Kısa boylu bayanların yapması gerekenler

Kısa boylu bayanlar kemer takmamalılar ve kalça altında biten bluz giymemeliler. Bacakları güzelse kısa etek tercih edebilirler. Kısa etek boyu, kişinin boyunu daha uzun gösterir. Bluzlarda V yaka bluz tercih etmelidirler. Giyilen bluz, tünik ve ceketlerin boyunun uzun olmamasına dikkat edilmelidir. Topuklu ayakkabı tercih edilmelidir. Bilhassa ince topuklu ayakkabılar bayanların daha güzel ve uzun görünmelerini sağlar.

Büyük göğüslü bayanların dikkat etmesi gerekenler

Büyük göğüslü bayanların ilk olarak doğru sütyeni kullanımı fazlaca önemlidir. Büyük göğüslü bayanlar geniş askılı, yan destekli ve sırta binen ağırlığı hafifleten sütyenleri tercih etmeliler. Balenli sütyenler toplayıcı olduğundan dolayı tercih edilebilir. Büyük göğüslü bayanlar bluz tercih ederken ne fazlaca dar ne de fazlaca bolca olan modelleri tercih etmeliler. Dikkati başka bölgeye çekecek şekilde aksesuar kullanabilirler. Minik göğüslü bayanlar ise alttan destekli ve süngerli modelleri tercih etmeliler. Minik göğüslü bayanlar doğru sütyen seçimi ile göğüslerini bir gövde daha büyük gösterebilirler.

Vücut Yapısına Göre Kıyafet Seçimi içinde ne olduğu Mevzu Anlatımı sitesinden alıntıdır.