Uçuğa iyi gelen kremler

tarafından
85
Uçuğa iyi gelen kremler

Mevzu Anlatımı – Mevzu Anlatımı ve toplumsal içerik platformu

PDF indir

Uçuğa hangi krem iyi gelir? Tıp literatüründe oral herpes ya da herpes labialis olarak da isimlendirilen uçuk derhal her insanın başına gelebilen mikrobiyel bir enfeksiyondur. Uçuğun tedavisinde anti bakteriyel yada antiviral özelliklere haiz kremler tercih edilir. Uçuk için evde organik yöntemler oldukça yararlı olabilen bir seçenek olabiliyor sadece doktorun önerilmiş olduğu uçuk kremleri daha etkilidir. Eczanelerde birçok uçuk kremi bulunuyor. Peki en etkili uçuk kremleri hangileri? En ucuz uçuk kremleri hangileri? Uçuğa hangi krem sürülür?

En iyi uçuk kremleri hangileri?

Herpes virüsü kaynaklı meydana gelen uçuk stres, korku benzer biçimde savunmasız anları kollar ve geçmiş olduğu eylemsiz durumdan çıkarak etken hale gelir. Etken dönemde uçuk kabarcıklar oluşturur ve yaraya dönüşür. Halk içinde uçuk virüsü olarak da malum bu virüs çoğu zaman dudak ve çevresine yerleşir. Özetlemek gerekirse uçuk kişinin bağışıklık sisteminin zayıfladığı anlarda alevlenir. Bundan dolayı oldukça can can sıkan bir hale gelebilir. Uçuk kabarcıkların yaraya dönüşmesi sürecinden sonrasında 10 günlük süre zarfında kendi kendine iyileşebilir. Sadece alevlendikten sonrasında bilhassa kaşıntı, karıncalanma ve yanma emarelerine dayanmak oldukça güç hale gelir. Bundan dolayı de gerek bitkisel gerek tıbbi ilaçlar ile uçuk tedavi edilmelidir. Daha ilkin ‘uçuk iyi mi geçer?’ yazımızda yer verdiğimiz organik yollarla uçuk geçirme yöntemlerine göz atabilirsiniz. Bu yazımızda en etkili uçuk kremleri ve temin edebileceğiniz en ucuz uçuk kremleri hakkında bilgilere yer verdik.

Uçuk tedavisinde antiviral ilaçlar kullanılır. Antiviral ilaçlar uçuk virüsünü vücudumuzdan atamaz sadece uçuğun görülme sıklığını ve süresini azaltabilir. Antiviral içerikli ilaçlar HSV-1’in vücudunuza yayılmasını önlemeye çalışırken bununla birlikte uçuğun daha süratli bir halde iyileşmesini sağlayabilir ve yeni yaraların oluşmasını da önleyebilir. Uçuk için reçetesiz ilaçlar da temin edilebilir.  Antiviral ilaçlar yalnızca reçeteyle satılan, sadece uçuk yarası acısını ve rahatsızlığını azaltmaya destek olabilen ilaçlardır. Uçuk için reçetesiz satılan ilaç seçenekleri de vardır. Reçetesiz temin edilen ilaçlar çoğu zaman lokal anestezik içeren topikal kremlerdir ve tahriş olan bölgeyi uyuşturmak için kullanılır. Aşağıda reçeteli ve reçetesiz uçuk ilaçları ve kremleri, uçuk ilaçları tutarları (eczanelerden reçetesiz şekilde almak istediğinizde), en kuvvetli uçuk kremleri hangileri, en ucuz uçuk kremleri hangileri ve daha fazlasına ulaşabileceğiniz uçuk kremlerini sıraladık.

Zovirax uçuk kremi

Bilinmiş olduğu suretiyle uçuk bağışıklık sisteminin zayıfladığı dönemleri fırsat bilerek etken hale gelir. Bu krem ise bağışıklık sistemi baskılanmış hastalarda yada bağışıklık sistemi bozulmuş kişilerde ilk yada tekrarlaması fark etmeksizin Herpes simpleks virüsü vakalarında kullanılan bir kremdir. Zovirax krem genital uçuk enfeksiyonlarında da kullanılır. Bir saat kadarlık bir sürede yavaş intravenöz infüzyon şeklinde uygulaması ihtiyaç duyulan Zovirax krem uçuğu tamamen yok edemese de kişide çıkan uçuğu ve şikayetlerini kolayca giderebilir. 250 mg’lık alimünyum tüplerde yada 2 gramlık pompalı tüplerde ambalajlanarak satışa sunulur. Beyaz/kırık beyaz renkli, liyofilize edilmiş bir toz farmasötik biçim özelliklerine haizdir.

  • Zovirax krem etken maddesi; Her bir flakon; Sodyum tuzu halinde 250 mg asiklovir ihtiva eder.

En iyi uçuk kremleri içinde yer edinen Zovirax krem fiyatı 17.90 TL’dir Zovirax krem reçeteli olarak satılır. Eğer doktorunuz önerirse Zovirax krem muadilleri kullanılabilir

Vectavir uçuk kremi

Vectavir krem bej – kahverengi ve pürüzsüz kıvamda, krem formunda bir ilaçtır. Topikal anterial ajanlar adında olan ilaç grubunda yer alır ve virüslerin çoğalmasını engeller. Vectavir krem 2 gr tüpler ve prospektüsüyle beraber kendine ilişkin kutusunda satışa sunulur. Uçuk tedavisinde kullanılan Vectavir krem uçuğun daha kısa sürede iyileşmesini ve ağrıların daha kısa sürede hafiflemesine destek verir. Hem de virüslerin çoğalmasını durdurarak bulaşıcılığının en yüksek olduğu dönemleri en kısa sürede sonlanmasını sağlar. Sadece uçuğun başka kişilere bulaşmasını tamamen engellemediğini bilmekte yarar var.

  • Vectavir krem etken maddesi; Her 1 g krem 10 mg pensiklovir ihtiva eder.

En kuvvetli uçuk kremleri içinde yer edinen Vectavir krem fiyatı 37.28’dir. Vectavir krem reçetesiz şekilde temin edilebilir. Tabip önerisi ile Vectavir krem muadilleri de tercih edilebilir.

Asiviral uçuk kremi

Uçuk problemi için doktorlara başvuran hastalara aile hekimlerinin ilk tercihi Asiviral krem oluyor. Bundan dolayı kullanıcı skalası 12 yaş üstü için derhal hepimiz de sorunsuz çalışıyor. Sadece yukarıda belirttiğimiz iki kreme bakılırsa daha hafifçe içerikli ve daha hafifçe etkili bir ilaçtır. Asiviral hem krem hem tablet hap formu olan bir ilaçtır.Alternatif bir uçuk kremi olarak kullanılabilecek en iyi uçuk kremleri içinde yer alabiliyor. 10 gramlık alüminyum tüplerde, prospektüsü ile beraber kendine özgü kutusunda satışa sunulan Asiviral krem antiviral bir ilaçtır. Asiviral krem daha fazlaca uzmanın önerilmiş olduğu şekilde kullanılıyor sadece hekim aksi bir kullanım önermediyse günde 5 kez olacak şekilde, gece dozu atlanmak suretiyle, ortalama 4 saatte bir uygulanması Asiviral krem prospektüsünde tavsiye edilen kullanım şeklidir.

  • Asiviral krem etken maddesi; Her 1 g krem %5 a/a 50 mg asiklovir ihtiva eder.

En pahalı uçuk kremleri içinde yer edinen Asiviral krem fiyatı 44.25 TL’dir. Asiviral krem reçeteli satılan bir ilaçtır. Tabip önerisi ile Asiviral krem muadilleri de tercih edilebilir.

Aklovir uçuk kremi

Deri enfeksiyonlarının, bilhassa uçukların tedavisinde tercih edilen Aklovir krem eczanelerde 2 ve 10 gramlık alüminyum tüp ambalajlarda ve kendine özgü kutusuyla prospektüsüyle beraber raflarda yerini alıyor. İlk kez enfekte olan yada tekrarlamış genital Herpes yada Herpes simplex virüslerinin tedavisinde oldukça etkili sonuçlar veren bir kremdir. Aklovir hem krem hem tablet hap formu olan bir ilaçtır. Bu kremin günde 5 kez olacak şekilde, gece dozu atlanmak suretiyle, ortalama 4 saatte bir uygulanması gerektiği prospektüsünde yer almıştır. Sadece doktorunuz aksi bir kullanım şekli önerdiyse tavsiye edilen şekilde kullanılmalıdır. Aklovir krem kullanılmaya başlandıktan sonrasında eğer iyileşme eğer olmazsa tedaviye 10 gün kadar devam edilebilir. Aklovir krem Herpes simplex (HSV) tip I ve II ile Varicella zoster adlı virüslerin tedavisinde doktorların tercih etmiş olduğu kremdir.

  • Aklovir krem etken maddesi; Her 1 g krem %5 a/a 50 mg asiklovir ihtiva eder.

En etkili uçuk kremlerinden kabul edilen Aklovir krem fiyatı 31.78 TL’dir. Aklovir krem reçeteli şekilde de temin edilebilen bir kremdir. Tabip önerisi ile Aklovir krem muadilleri de tercih edilebilir.

Acyl uçuk kremi

Acyl krem uçuk kremleri içinde en fazlaca tercih edilen ve en etkili uçuk ilaçlarından birisidir. Her kişide meydana gelen uçuk aynı şiddette ve aynı içerikte olmayabilir. Bundan dolayı her ilaç her kişiye iyi gelmeyebilir yada tesir etmeyebilir. Antiviral ilaçlar grubunda yer edinen Acyl krem 10 gr’lık tüp ambalajlarda eczanelerde satılmaktadır. İlk yada tekrarlayan Herpes virüsü olması fark etmeksizin deri enfeksiyonları bilhassa uçuk tedavisinde kullanılır. Acyl krem kullanımı hakkında doktorunuz kesinlikle bir öneride bulunacaktır. Sadece doktorunuz aksini belirtmedikçe günde 5 kez olacak şekilde, gece dozu atlanmak suretiyle, ortalama 4 saatte bir uygulanması Acyl krem prospektüsünde yer almıştır.

  • Acyl krem etken maddesi; Her 1 g krem %5 ala 50 mg asiklovir ihtiva eder.

Uçuğu en süratli iyileştiren kremler içinde yer edinen Acyl krem fiyatı 34.67 TL’dir. Tabip önerisi ile Acyl krem muadilleri kullanılabilir. Acyl krem reçeteli satılmasının yanı sıra eczanelerden Acyl krem reçetesiz şekilde de alınabilir.

Uçuk iyileşene kadar kişiye acı ve sorun veren yaralara haizdir. Bilhassa kaşıntı ve ağrı hissinin geçmesi, yaranın iyileşmesi için kulaktan dolma tavsiyeler ile uçuk yaralarına sürülen kremler şikayetleri arttırabildiği benzer biçimde yarayı da daha fena hale getiriyor. Aşağıda uçuk için iyi gelip gelmeyeceği kabul edilen kremler hakkında sık sorulan soruları derledik.

1.     Hametan uçuğa iyi gelir mi?

Hametan krem deri üstünde oluşan iltihapların tedavisinde etken olarak kullanılan bir ilaçtır. Sadece Hametan krem uçuğa herhangi bir yarar sağlamadığı benzer biçimde yaranın tahriş olmasına sebep olabilir. Halk içinde uçuğu geçirmek için iyi geldiği kabul edilen kremlerden biri Hametan kremdir. Doktorunuz Hametan kremi önermediği sürece uçuklu bölgeye kullanmanız sakıncalı olabilir. Bundan dolayı Hametan krem uçağı iyi gelir fikri yanlış bir fikir yapısıdır diyebiliriz.

2.     Travazol uçuğa iyi gelir mi?

Travazol krem eczanelerde satılan ve dermatologların reçete etmiş olduğu bir ilaçtır. Mantar hastalıklarının tedavisinde etkili sonuçlar veren Travazol krem bununla birlikte alerjik yapılar, bakteriyel enfeksiyonlar ve iltihaplarda da kullanılabiliyor. Egzamai uçuklarda da tercih edilen Travazol krem Herpes virüsü kaynaklı uçuklarda kullanılmaz. Travazol krem prospektüsünde uçuklarda kullanılmaması gerektiği yer almıştır.

3.     Terramycin uçuğa iyi gelir mi? teramisin

Terramycin krem genel bir yara kremidir sadece teramisin kremin aslolan üretim amacı iltihabı deri rahatsızlıklarının tedavisidir. Antibiyotik ilaçlar sınıfında yer edinen Teramisin krem prospektüs içinde belirtilen süre süresince dikkatle kullanılmalıdır. Terramycin krem yaraların yanı sıra yanıklar ve uçuklarda da yarar sağlayabiliyor. Teramisin krem uçuk için doğru kremdir diyemeyiz. Uzmanınızın önerilmiş olduğu uçuk için en uygun kremi kullanmanız iyileşme sürecinizi hızlandırır ve şikayetlerinizi daha acele ortadan kaldırır.

4.     Bepanthol uçuğa iyi gelir mi?

Bepanthen krem olarak senelerce kullandığımız, uygulandığında cildi adeta pamuk benzer biçimde meydana getiren krem isim değiştirerek Bepanthol oldu. Kremin değişen özellikleri ise nemlendirme oranı ve iyileştirme tesiri daha yüksek olması. Uçuğun sebep olduğu kuruluk, tahriş, yanma benzer biçimde şikayetlerde Bepanthol rahatlatıcı bir yöntem olabilir sadece uçuğu tedavi etmez.

5.     Silverdin uçuğa iyi gelir mi?

Silverdin krem yanık ve yaraların iyileşmesine destek olan etken maddelere haizdir. Yara ve yanıklarda çekince oluşturabilecek bakterileri öldürür ve iyileştirici etkisinde bırakır gösterir. Güneş yanığı ve düzgüsel yanıkların tedavisinde kullanılan Silverdin kremin hekim önermediği sürece uçuk için kullanılması tavsiye edilmez.

6.     Fucudin krem uçuğa iyi gelir mi?

Yalnız eczanelerde satılan Fucidin krem çoğu zaman akne ve sivilce tedavisinde tercih edilir. Derideki bakterilerin tedavisinde kullanılan Fucidin krem uçuk için sıkça denenen sadece faydasının olup olmadığı tam olarak bilinmeyen bir kremdir. Fucidin krem uçuk yaralarına ve duyarlı uçuk kabarcıklarına sürülmemelidir.

7.     Fito krem uçuğa iyi gelir mi?

Fito krem cildi yenileyen ve onaran bir içeriğe haizdir. Uçuk ise virüsten meydana gelen bir rahatsızlıktır. Uçuk tedavisi için anti bakteriyel ve antiviral ilaçların kullanılması gerekir sadece Fito krem hiçbir antibakteriyel tesir gösteren içeriğe ve özelliğe haiz değildir. Fito kremin uçuklara faydasının olmadığı benzer biçimde negatif tesirleri de olabilir. Uçuklar üstüne uygulanan Fito krem uçuğun yayılmasına niçin olabilir.

Uçuğa iyi gelen kremler içinde ne olduğu Mevzu Anlatımı sitesinden alıntıdır.