İçeriğe geç

Tv Ses Var Görüntü Yok Arızası Çözümü

Tüm lcd ve led ekranlı televizyonlar da yaşanan ses var görüntü yok arızası meydana gelmektedir.Televizyondan ses gelmesine görüntünün olmaması, ekranın kapkaranlık bir şekilde durması,tv ekran kararması neden olan durumlardır. Genel olarak bazı markalarda sıklıkla karşılaşılan ses var görüntü yok arızası, birçok nedenden veya hatadan ötürü kaynaklanabilmektedir.Üretim ve kullanıcı hatalarına bağlı olarak gelişen bu arıza durumu , yoğunlukla lcd ve led tv arızası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tv Ses Var Görüntü Yok Arıza Nedeni

Led ve lcd televizyonlarımızın zamanla deforme olan parçalar nedeniyle bu tür arızaya neden olabilmektedir.Ana kart arızası marka ve model de olan LCD televizyonlarda sıklıkla karşılaşılabilenar arıza türüdür. Ana kart arızası, ürünün görüntü kalitesini düşürdüğü gibi, görüntüyü zaman içerisinde kaybetmenize neden olmaktadır. Bu durum müdahale edilmediği zamanlarda ses gelmemesine yol açmaktadır.

Tv ses var görüntü yok arızasının diğer bir nedeni ise ,led ve lcd televizyonlarının arkasında bulunan aydınlatma ünitesinin bozulmasıdır. Aydınlatma sistemi dediğimiz led bar ünitesinin bozulması, cihazın görüntü vermesine engel olabilir. Ayrıca tv led bozulması ve yanması söz konusu arızanın yaşanma sebeplerinin başında gelmektedir.

Tv ses var görüntü yok arızasının nedenlerinden biridir. Bazı istisnai durumlarda gerçekleşen işlemci kartının bozulması ve yanması sonucu oluşmaktadır.İşlemci arıza durumu çok nadir olarak yaşanmaktadır. Fakat görüntünün ortadan kalmasına ve televizyon ekranın hiçbir şekilde tepki vermemesine nedenle olabilir. İşlemci kartların yanması, ürüne giden sinyal sistemine de zarar verebilir. Bu nedenle görüntü almanız imkânsız bir hale gelebilir.

Tv ses yok görüntü var arızasından cihazlarımızı korumak için mutlaka akım koruma prizi kullanmalıyız.Cihazlarımızın bakımı periyodik şekilde yapmamız televizyonlarımızın kullanım süresini uzatmaktadır.Firmamız garanti süresi bitmiş tamir yaptığı markalar şunlardır ; samsung,lg,philips,toshiba,sunny,sony,arçelik,vestel,beko,axen,regal,sharp led ve lcd tv ses var görüntü yok arızası tamiri yapmaktadır.

Tv Ses Var Görüntü Yok Tamiri

Tv ses var görüntü yok arızası yaşıyorsanız cihazlarınızı kısa süre içerisinde tamirini yaptırarak,cihazınıza daha büyük arıza vermesini engellemiş olursunuz.Uzman teknisyenlerimizle atölyemizde cihazınızın arızası belirlenerek 2 iş günü içerisinde teslim edilmektedir.

Ürünlerinizin tamiri yapılarak test odalarımızda 1 iş günü bekletilmektedir.Test odasından çıkan ürünleriniz ambalajlanarak mobil servis ekiplerimizle adresinize teslim edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir