Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler

tarafından
142
Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler
Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bu yazımda “Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler” denince aklınıza gelebilecek, hatta aklınıza bile gelmeyen noktaları bizzat araştırdım. 4K tv alırken nelere dikkat edilmeli? neler göz önünde bulundurulmalı detaylıca anlatacağım.

Alışveriş yapmak kolay bir eylemdir, ancak aldığınız ürün televizyon ise kafanız hayli karışacaktır. Tam olarak bu noktada imdadınıza yetiştim, bu yazım size tam bir rehber olacaktır.

Aynı konuda yazılmış başka bir yazım halihazırda bulunuyor ancak, o yazıyı okuyunca fark ettim ki benim buradaki misyonumu yani tam donanımlı bilgiyi içermiyor, bu yüzden güncelleme amaçlı bu konuyu tekrar ele alıyorum.

Yazıyı hazırlama aşamasında Mediamarkt, Vatanbilgisayar ve Teknosa tv departmanı çalışan ve yöneticilerine tek tek “Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?” diye sordum ve aldığım cevapları not aldım, üzerine kendi fikirlerimi de ekleyerek sizlerin beğenisine sunuyorum.

Önemli: Aşağıdaki içeriği inceledikten sonra kafanızda hala soru işaretleri var ise sorularınızı bana “Soru Sor” bağlantısına tıklayarak iletin lütfen.


İçindekiler
 1. Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 2. Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Kısaca
 3. Akıllı TV alırken nelere dikkat edilmeli?
 4. Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler – Sonuç

İçindekiler

Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Televizyon alırken dikkat edilmesi gereken konuları iki ayrı başlık altında ele alacağım bunlar;

 1. Mağazadan televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler
 2. İnternetten televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bildiğiniz gibi görerek alışveriş yapmak ile mesafeli alışveriş yapmak arasında bazı yasal haklarınız farklılık göstermektedir.

Mağazadan Alınan Televizyon İade Edilir mi?

Mağazadan görerek ve deneyerek televizyon alma imkanınız olduğundan dolayı yasal olarak koşulsuz şartsız iade hakkınız bulunmuyor, ancak bazı firmalar kendi inisiyatifleri ile iade alabiliyorlar. Tabi burada dikkat etmelisiniz alacağınız ürünü iyi seçmelisiniz, zira sonrasında iade etme hakkınız olmayabilir.

Sadece hasarlı yani ayıplı ürünlerde servis raporu doğrultusunda iade imkanı doğmaktadır.

İnternetten Alınan Televizyon İade Edilir mi?

İnternetten aldığınız televizyonu 14 (On Dört) gün içerisinde koşulsuz şartsız iade hakkınız bulunuyor, ancak yinede internet alışverişi yaparken dikkat etmelisiniz.

Ben size yaşanmış bir olaydan örnek vereyim dikkat etmeniz gereken noktayı siz zaten anlayacaksınız.

Bir tüketici x firmanın web sitesinden televizyonu satın alıyor ve adresine kargo seçeneğini seçiyor. Televizyon adresine geldiğinde ise ürünü teslim alıp servisi arayarak kurulum talebinde bulunuyor. Buraya kadar her şey normal, servis adrese gelip kutuyu açtığında televizyon kutudan kırık olarak çıkıyor.

Bu noktada olması gereken şey servisin değişim raporunu düzenleyip ürünü satın alınan firmadan değiştirmektir. Ancak televizyon kırık kutusu da hasarlı olduğu için servis bu raporu tutmayıp kargo şirketinin hatası sorunu onlarla çözün diyerek, müşterinin yanından ayrılıyor.

Müşteri kargo ile görüşüyor ve kargo şirketi bizimle alakalı değil diyor, daha sonra satın aldığı firmanın mağazasına giderek durumu anlatıyor. Firma ise servis raporu olmadan herhangi bir işlem yapamayacağını belirtiyor.

Burada müşteri yaklaşık iki aylık bir mağduriyetin sonucunda tüketici hakem heyeti ile konuyu çözüp ürün değişimini yapıyor.

Bu yaşanmışlıktan yola çıkarak İnternetten Televizyon alırken dikkat etmemiz gereken noktalar.

 1. Eğer alışveriş yaptığınız web adresi bulunduğunuz ilde mağazası bulunan bir firmaya ait ise kesinlikle mağazadan teslim alınacak olarak seçim yapın, Ürün geldiğinde ise mağazada gerekli kontrolleri yaptıktan sonra teslim alın.
 2. Eğer alışveriş yaptığınız firmanın bulunduğunuz ilde mağazası yok ise bu durumda kargodan ürünü teslim alırken kutusunun hasarlı olup olmadığına iyice dikkat edin.

Ürünü sağlam olarak teslim alıp kurulum işlemlerini tamamladıktan sonra ise 14 (On Dört) gün içerisinde iade hakkına sahip olduğunuzu zaten belirtmiştim.

Bu önemli noktaya değindiğimize göre geçiyorum asıl konumuza.

Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Kısaca

Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler aslında bu konu içerisinde belirttiğim gibi detaya inmenizi gerektirecek kadar uzun değiller, ancak ben yine de her ihtimali göz önünde bulundurdum.

Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler kısaca aşağıdaki gibidir;

Yukarıda tv seçiminizi 0 hata ile yapabilmeniz için gereken tüm detaylar yer alıyor. Şimdi bu detaylara daha kapsamlı şekilde göz atalım.

1- Tv Alırken Kullanım Amacınıza Göre Marka Model Belirlemeye Dikkat

Tv Alırken Kullanım Amacınıza Göre Marka Model Belirlemeye Dikkat
Tv Alırken Kullanım Amacınıza Göre Marka Model Belirlemeye Dikkat

Alacağınız televizyonu ne amaçla kullanacaksınız, örneğin sadece film izlemek, uydu yayınlarını izlemek, Oyun bilgisayarınıza monitör yapmak veya iş yerinizde sadece bir görsel obje olarak kullanabilirsiniz. Saydığım her durumda alacağınız televizyonun özellikleri farklı olmalıdır.

İnternetten Film İzlemek İçin Televizyon Seçimi

Amacınız internetten bol bol film izlemek olabilir, bu benimde sıkça yaptığım ve keyif aldığım bir aktivitedir. Peki internetten film izlemek için televizyon alan bir kişi neye dikkat etmelidir.

 1. İnternetten film izleme uygulamaları: Smart özelliği bulunan televizyonlarda genel olarak Youtube, puhu tv ve özellikle son dönemde popüleritesi hayli artan Netflix yüklü olarak geliyor, ancak bazı modellerde bu uygulamaların bazıları bulunmuyor. Dikkat etmeniz gereken nokta bu uygulamaların yüklü olup olmadığıdır.
 2. Web tarayıcı: En büyük sorunlardan bir tanesi budur yani internetten film izlemek için seçtiğiniz uygulama web tarayıcı ise işiniz biraz zor. Bazı marka ve model tv lerde web browser desteği bulunmuyor, desteği olanlarda ise ön bellek hatası sorunu (Web browser dan film izlerken aniden ön bellek doldu uyarısı ile filmin yarıda kalması) yaşanabiliyor. Dikkat edin alacağınız televizyonda bu sorunun olup olmadığını sorgulayın.

Uydu Yayınlarını İzlemek İçin Televizyon Seçimi

Amacınız sadece uydu yayınlarını izlemek ise dikkat etmeniz gereken en önemli nokta alacağınız televizyonun uydu alıcısı dahili mi? değil mi?

Dahili uydu alıcılı bir televizyon alırsanız tek kumanda ile kontrol sağlanması avantajınız olur. Harici uydu alıcısı gerektiren bir televizyonda ise avantajınız ödeyeceğiniz paranın bir kısmının cebinizde kalması olur.

Monitör Olarak Kullanmak için Televizyon Seçimi

Televizyon monitör olarak kullanılabilir mi? Evet kullanılabilir hatta bazıları 4K tv yi monitör olarak kullanmak isteyebilir, eğer sizde bu şekilde bir kullanım yapmayı düşünüyorsanız bence bu hevesinizden vazgeçin çünkü, televizyonların asıl amacı farklı olduğu için hiçbir zaman grafik kalitesi yüksek bir oyunda bir oyun monitörünün verdiği performansı vermeyecektir. Benim tavsiyem oyun monitörü almanızdır.

İş Yerinde Kullanım İçin Televizyon Seçimi

Amacınız sadece bu ise çok dikkat edilecek bir durum yok yani özellik ihtiyacınız çok fazla değil sadece kamera bağlantısı v.s yapabileceğiniz bağlantılara sahip olup olmadığına dikkat etmeniz yeterlidir.

2- Tv Alırken Ekran Kalitesine Dikkat Edin

Tv Alırken Ekran Kalitesine Dikkat Edin
Tv Alırken Ekran Kalitesine Dikkat Edin

Burada bahsettiğim nokta televizyonun görüntüsü değil tam olarak fiilen gördüğünüz dokunduğunuz ekranından bahsediyorum. Ekran kalitesi neyi değiştirir demeyin “televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler” listemizde önemli bir detaydır. Hangi paneli seçmeniz gerektiği konusunda detaylı bilgi verdiğim yazımı Buradan () İncelemenizi tavsiye ederim. Bu konuda panel tiplerinin eksileri ve artılarına değindim.

3- Tv Alırken Görüntü Kalitesine Dikkat Edin

Tv Alırken Görüntü Kalitesine Dikkat Edin
Tv Alırken Görüntü Kalitesine Dikkat Edin

Alacağınız televizyonun önce çözünürlüğünün ne olduğunu öğrenin günümüzde ağırlıklı olarak 4K (UHD) televizyonlar üretiliyor olmasına rağmen FHD (1920×1080) Çözünürlük değerine sahip televizyonlar da varlığını koruyor.

Sizin yapmanız gereken ise istediğiniz çözünürlük değerinin alacağınız televizyonda olup olmadığını sorgulamanızdır, 4K çözünürlüğün televizyonlarda nasıl bir etki oluşturduğunu bilmiyorsanız, bu konuya daha detaylı bakmak için Buradan() İncelemenizi öneririm.

Ayrıca bir noktaya daha dikkat çekmek istiyorum, kağıt üzerinde özellikleri çok iyi olan bir televizyon izleme deneyimi konusunda yetersiz olabilir. Bu nedenle kesinlikle alacağınız televizyonu mağaza ortamında canlı olarak izleyip test etmeden almayın.

4- Tv Alırken Yazılım Bilgilerini Öğrenin

Webos, Tizen ve Android Kıyaslama
Webos, Tizen ve Android Kıyaslama

Televizyonlarda da telefon veya bilgisayarlarımızda olduğu gibi bir işletim sistemi bulunmaktadır ve bu işletim sistemleri kullanıcı deneyimini çokça etkilemektedir.

Bu nedenle alacağınız televizyonun yazılımını kısmen görmek için menüsü ve ayarlarına giriş yaparak kısa bir gezinti yapıp geçiş hızını gözlemleyin. Bu yazılımlar hakkında daha detaylı bilgi için ise konuyu detaylıca anlattığım yazımı Buradan() İncelemenizi öneririm. Yazılım bilgileri de “televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler” listemizin favorilerindendir, çok dikkat etmenizi öneririm.

5- Televizyonlarda İşlemci Nasıl Olmalı?

Televizyonlarda İşlemci Nasıl Olmalı
Televizyonlarda İşlemci Nasıl Olmalı

Bu maddeyi eklemiş olmama bakmayın televizyonlarda işlemci aslında çokta önemli değildir. Bazı modellerde 4 çekirdek işlemci kullanılmakta bazılarında ise çift çekirdek işlemci kullanılmaktadır, aralarında kullanım bazında hissedilir düzeyde bir farklılık bulunmuyor.

Ancak asıl değinmek istediğim nokta bazı televizyonlarda kullanılan işlemciler özellikle belirtilmektedir ve yüksek performans hedeflenmektedir, bunu sorgulamanız iyi bir televizyon almanıza az da olsa katkı sağlayabilir.

6- Tv Alırken Boyutu Nasıl Olmalı?

Tv Alırken Boyutu Nasıl Olmalı
Tv Alırken Boyutu Nasıl Olmalı

Alacağınız televizyonda belkide en çok dikkat etmeniz gereken nokta bu noktadır, zira aldığınız televizyon izleme mesafenize uygun değilse sıkıntı yaşayabilirsiniz. İade etme konusuda zor olduğundan dolayı alacağınız televizyonun izleme mesafenize uygun olduğuna emin olun.

Televizyon izleme mesafesi ne olmalı? Karar vermeniz için; Buradan() bu konuda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

7- Tv Alırken Ekstra Özelliklere Dikkat

Bu maddede söylemek istediğim şey genel olarak Samsung veya Lg markalarının öncüsü olduğu yeni nesil özelliklerin alacağınız televizyonda var olup olmadığını sorgulamanızdır. Bunlar DUAL Led yada Lg Yapay Zeka gibi ekstra bir özelliği sorgulamalısınız.

8- Tv Alırken Led, Oled ve Qled Seçimi

Bu konuda detaya girmeyeceğim çünkü detaya girersem konuyu (Oled mi Qled mi) konusuna çevirmiş olurum. Bu notum burada bekleyedursun en kısa zamanda bunu da yazıp buraya ekleyeceğim.

Konumuza gelirsek Led, Oled ya da Qled seçimi yaparken en önemli etken bütçenizdir, eğer bütçeniz el veriyorsa Oled veya Qled alabilirsiniz. Oled farklı ekran yapısı ile Qled Quantum Dot teknolojisi ile Led televizyonlara göre çok daha kaliteli görüntü sunmaktadır.

Hangisini seçeceğiniz konusunda ise mağaza ortamında edindiğiniz izlenim ile karar vermenizde fayda var.

9- Tv’de Hertz Değeri Nedir? Nasıl Olmalı?

Hertz(Hz) değeri bir televizyonun yayın akışı esnasında yayının akış hızına verdiği tepki anlamına gelmektedir, bu nedenle diğer bir adı ile tepkime süresi olarak adlandırılır.

Türkiye’de sadece uydu yayını için televizyon kullanan bir kullanıcıya 50 Hz’lik bir televizyon fazlası ile yetecektir. Ayrıca burada bahsettiğimiz Hz değeri gerçek Hz değeridir, lütfen karıştırmayalım.

Her televizyonun bir sistem hz değeri birde gerçek panel Hz değeri vardır ki önemli olan değer gerçek değerdir, bu değeri kesinlikle televizyon alışverişi yaparken sorgulayın. Alacağınız cevap ya 50 Hz yada 100 Hz olacaktır, bu doğrultuda değerlendirmenizi yapın ve satın alma aşamasına geçiş yapın.

10- Tv Alırken Bağlantı Türleri ve Girişler

Bağlantı türleri derken televizyonun ağ, wifi, hdmi, ethernet v.s tüm giriş ve bağlantı özelliklerinden bahsediyorum. Televizyonu kullanım amacınıza göre ekstra bağlantılara ihtiyacınız olabilir.

Örneğin; iş yerinizde kamera görüntüsü vermek amaçlı bir televizyon satın alıyorsanız kesinlikle buna uygun bağlantı noktasına sahip bir televizyon almanız gerekmektedir.

11- Tv’lerin Garanti ve Servis Durumu

Televizyon alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu garanti ve servis şartlarıdır. Alacağınız televizyonun garantisini hangi firmanın verdiğini sorgulamanız gerekiyor, eğer televizyon orijinal garantiye sahip değilse kesinlikle uzak durmanızı öneririm.

Bu konuda genelde internet alışverişlerinde sorunlar yaşanmaktadır, internetten alışveriş yapmadan önce ürünün garanti durumunu kontrol edin, örneğin Samsung tv alacaksanız, Samsung Türkiye garantili olmasına özen gösterin aksi taktirde bu alışveriş sizi mutlu etmek yerine mutsuz edebilir.

12- Tv Alırken Marka seçimine Dikkat

Televizyon alırken marka seçimi yapmak çok zordur, hele ki bilgisine güvendiğiniz bilgisiz akıl hocanız var ise işiniz çok daha zor olacaktır.

Çünkü işin içinde olmayan akıl hocaları genelde yanlış yönlendirmeler ile iyi model veya marka dururken size kötüyü almanız konusunda ısrarcı olurlar. İşten anlamayan birine televizyon seçimi konusunda akıl danışırsanız size kendi evinde 10 senedir kullandığı televizyonun marka ve modelini önerecek ve bunda ısrarcı olacaktır, çünkü onun için en iyisi o marka ve modeldir.

Ancak o kişi değişen teknolojiden habersizdir, 10 sene öncesinin en iyi televizyonu bile şu anda çöp olmuş durumdadır, bunların farkında olmanızda yarar var.

“Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler” konusunda benim bir tavsiyem var. Her önünüze gelene akıl danışmak size zarar verecektir bu yüzden başkalarına sormayın Buradan Televizyon alırken hangi marka seçilmelidir başlıklı yazımı okuyarak marka seçimine karar verebilirsiniz.

Ayrıca Lg mi Samsung mu? başlıklı yazıma göz atmayı da unutmayın.

13- Model Seçimi Yaparken Dikkat

Marka seçmini tamamladınız sırada hangi modeli seçeceğiniz sorunsalı var, bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli detay yukarıda da belirttiğim görüntü kalitesi ve arayüz (Yazılım) kriterlerini göz önünde bulundurmaktır. Tabi ki bütçenize uygun bir model seçimi yapmanında finansmanınıza katkı sağlayacağı gerçeği var.

14- Tv Alırken Kullanıcı Yorumları ve Şikayetlerini İnceleyin

Alacağınız televizyonun marka ve modelini belirledikten sonra kesinlikle o modeli kullanmış veya kullanmakta olan insanların Tv hakkında ki yorumlarını okuyun.

Bunu söylememin nedeni çok basit, bazen mağaza ortamında sizi cezbeden her şeyi ile hoşunuza giden bir televizyon bile özünde kronik bir sorun barındırıyor olabilir ve siz bu sorunu ancak ve ancak internet üzerinden o televizyon ile alakalı kullanıcı yorumları ve şikayetleri inceleyerek anlayabilirsiniz.

Unutmayın satıcılar size her televizyon için çok iyi, asrın modeli, kampanyalı hatta daha iyisi yok tarzında önermeler yaptıkları için para kazanıyorlar.

15- Tv Alırken Fiyat Araştırması Yapın

Televizyonunuzun marka ve modelini belirlediniz kullanıcı yorumları da iyi, eee hemen alıp çıkacak mısınız? Kişiye göre değişiklik gösterir ancak halkımızın %80’i “pazarlık sünnettir” kuralı ile yola çıkmaktadır.

Eğer siz pazarlık etmiyorsanız bundan sonra pazarlığa girmenizi tavsiye ederim, çok ciddi kar elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra alacağın televizyonu daha garanti bir yolla ucuza getirmek isterseniz En ucuz tv nereden alınır? başlıklı yazımı kesinlikle okuyun.

16- Karşılaştırma Videoları İzleyin

Bazı youtube kanalları televizyon modellerini karşılaştırarak tüketiciye bu konuda yol göstermektedirler, bunları doğru kullanın ve alacağınız televizyonun web ortamında karşılaştırma videosu var mı diye bakın.

Bu size ciddi anlamda karar verme desteği sunacaktır, eğer video bulamazsanız bu durumda da mağazadaki alacağınız modele muadil farklı bir model ile görüntü kalitesi karşılaştırması yapabilirsiniz.

17- Teşhir mi? Kapalı Kutu mu? Dikkat

Bu konuda çok değerli ve önemlidir, zira mağduru çok olduğu için ekleme gereği duydum. Alacağınız modele karar verdikten sonra ürünün kapalı kutusunun olup olmadığını sorgulayın. Eğer var ise gözünüzle görün ve televizyon kutusu üzerine bir not eklemeyi unutmayın.

Teşhirden televizyon almanın bir zararı yoktur ancak bazı televizyonlar teşhirde çizik veya farklı sorunlar yaşayabiliyor. Sadece siz değil hiç kimse tonla para verip sorunlu bir ürün almak istemez, bu nedenle ürünün teşhir olmadığına kanaat getirmeden satın alma işlemini nihayete erdirmeyin.

Akıllı TV alırken nelere dikkat edilmeli?

Akıllı yani Smart özelliği olan bir televizyon alırken özellikle Web tarayıcı desteğinin olup olmadığını ve işletim sisteminin ne gibi özelliklere sahip olduğuna dikkat edin. Bu dikkatiniz neticesinde İnternet kullanımı yaparken sizi yormayacak ve eksikleri ile canınızı sıkmayacak bir tv sahibi olabilirsiniz.

Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler listesi

Aşağıda ki listede bulunan detaylara tv alırken özellikle dikkat edilmelidir.

 1. Marka
 2. Çözünürlük
 3. Hz değeri
 4. Model
 5. Smart özellikleri
 6. Kumanda tipi
 7. Dahili uydu alıcısı

Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler – Sonuç

Benden bu kadar “Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?” başlıklı konumuzun sonuna geldik eğer buraya kadar okuduysanız eminim ki iyi bir televizyon almış olacaksınız.

Ben bu konuda yaptığım araştırmalarda edindiğim hiçbir bilgiyi atlamadan size aktardım bu yüzden kafanızda hangi soru olursa olsun sormaktan çekinmeyin.

Tv Alırken Hangi Marka Tercih Edilmeli?

Televizyonunuzu seçerken marka tercihiniz her zaman içinize sinen ve size hitap edecek bir marka olmalıdır. Bu konuda çok hassas davranmalısınız ki sonucunda pişman olmayasınız. Marka seçimi konusunda Burada bulunan yazımı okumanızı öneririm.

Tv Alırken Nelere dikkat edilmeli?

Alışveriş esnasında dikkat edilmesi gerekenler; görüntü kalitesi, hertz değeri, smart içeriği, kasa yapısı ve size hitap ettiğine inandığınız marka ve model oluşu.

Tv’de en önemli özellik nedir?

Televizyonların son dönemlerde akıllandığı bir ortamda en önemli özellik hala görüntü kalitesi olmasına rağmen en çok dikkat edilen özellik Smart özelliğinin detaylarıdır.

Televizyon Kaç Hz Olmalı?

Alacağınız televizyonun özellikleri de bütçenizle alakalıdır ancak eğer üst düzey bir tv alıyorsanız kesinlikle gerçek Hz değerinin 100 olmasına dikkat edin.

Son olarak televizyon alırken tercih edilmesi gereken önemli özellikler vardır. Her fiyat aralığı için tercih edilmesi gereken Tv özelliklerine de kısaca göz atalım;

Tercih edilmesi gereken televizyon özellikleri

Konuyu özetlemek gerekirse bütçeye göre tercih edilmesi gereken televizyon özellikleri aşağıda ki gibidir.

1000 – 2000 tl Fiyat ile tercih

 • Çözünürlük: Full HD 1920×1080
 • Boyut: 32″ 40″ arası
 • Marka: Grundig, Vestel
 • Hz Değeri : Gerçek 50 Hz

2000 – 3000 Tl Fiyat ile tercih

 • Çözünürlük: Ultra HD 3840×2160
 • Boyut: 40″ 49″ arası
 • Marka: Grundig, Vestel, Philips
 • Hz Değeri : Gerçek 50 Hz

3000 – 4000 Tl Fiyat ile tercih

 • Çözünürlük: Ultra HD 3840×2160
 • Boyut: 49″ 55″ arası
 • Marka: Grundig, Vestel, Philips,
 • Hz Değeri : Gerçek 50 Hz

4000 – 5000 Tl Fiyat ile tercih

 • Çözünürlük: Ultra HD 3840×2160
 • Boyut: 49″ 55″ arası
 • Marka: Grundig, Vestel, Philips, Samsung, Lg
 • Hz Değeri : Gerçek 50 Hz Kısmen 100 Hz

5000 – 6000 Tl Fiyat ile tercih

 1. Çözünürlük: Ultra HD 3840×2160
 2. Boyut: 55″ 65″ arası
 3. Marka: Grundig, Vestel, Philips, Samsung, Lg, Sony
 4. Hz Değeri : Gerçek 100 Hz

6000 – 7000 Tl Fiyat ile tercih

 • Çözünürlük: Ultra HD 3840×2160
 • Boyut: 55″ 65″ arası
 • Marka: Samsung, Lg, Sony
 • Hz Değeri : Gerçek 100 Hz

7000 Tl üstü tercih

Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler listemizin sonuna geldik. Umarım bu bilgiler ışığında en doğru seçimi yapar ve sağlıklı günlerde kullanırsınız. Bu bilgiler için teşekkür etmek isterseniz yazımı sosyal medya ağınızda paylaşmanız yeterlidir.