İçeriğe geç

Suna Dumankaya çatlak topuklara doğal merhem

Çatlayan topuklar genellikle tüm kilolu kadınların ortak derdidir. Fazla basınçtan çatlayan topuklar ağrıya da neden olur. Ayrıca yaz aylarında terlik veya açık ayakkabı giyildiğinde hiç de şık görünmez. Bitki Bilimi Ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya topuk çatlakları için doğal çözüm önerileri verdi. Tüm katıldığı programlarda merakla dinlenen, kitapları yok satan Dumankaya Show TV’de“Hayata Dokunmak Lazım”programında Ebru Akel ve Prof.Dr. Osman Müftüoğlu’nun programına konuk oldu. Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan kadınların daha fazla karşılaştığı çatlak topuk sorunu için etkili doğal formülle hazırlanan bir merhem tarif etti. İlgi ile izlenen programda tarifi not edemeyenler bizde veriyoruz.

Topuklarında çatlaklar olanların ayak bakımına özen göstermesi gerekiyor. Suna Dumankaya banyoda ortadan kestiğiniz greyfurtlarla masaj yapmanızı öneriyoriyor. Limon, portakal ya da greyfurtu sıkınca atmayın, içerisine toz şeker serpin, topuklarınızı güzelce ovun. Peeling yaptıktan sonra aşağıdaki merhemi hazırlayıp ayaklarınıza uygulayın.

Topuk çatlaklarına doğal merhem

  • 1 Kahve Fincanını Vazelin
  • ½ Limon Suyu
  • 4 Adet Dövülmüş Aspirin

Yapılışı: Malzemeleri karıştırıp gazlı beze koyup sarın. İki saat bekletin. İsterseniz bu uygulamayı gece yatarken de yapabilirsiniz. Haftada 2 kez tekrarlayabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir