Sağlık Bakanlığı atama kura başvurusu başladı mı?

tarafından
73
Sağlık Bakanlığı atama kura başvurusu başladı mı?

Sağlık Bakanlığı, “2022 Yılı 2.Dönem İlk Kez ve Tekrardan Atama Kurası Duyurusu”nu yayınladı. Başvuruda bulunacak adaylar tarafınca müracaat tarihleri merak ediliyor. Peki, Sağlık Bakanlığı kura başvurusu ne süre? İşte ayrıntılar…

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile öteki kamu kurum ve kurumlarının gereksinimleri için, uzman doktor, doktor, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk kez yada tekrardan yapılacak atama başvurularının zamanı belli oldu.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığı tarafınca meydana getirilen duyuruya nazaran atama kurası başvuruları 25-30 Mayıs 2022 tarihleri içinde gerçekleşecek.

Müracaat değerlendirme neticeleri 9 Haziran Perşembe günü PBS üstünden duyuru edilecek. İnceleme sonrası başvuruları reddedilenlerin itirazları, 10 Haziran Cuma saat 18.00’e kadar gene bu sistem üstünden alınacak. İtiraz neticeleri 15 Haziran Çarşamba günü Personel Data Sistemi (PBS) üstünden açıklanacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Atama kurasına katılmak isteyen adaylar, e-devlet şifreleri ile beraber Sağlık Bakanlığı Personel Data Sistemi üstünden giriş yapabilecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI PBS GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ