Saçları Çabuk Uzatan Doğal Formüller

tarafından
173
Saçları Çabuk Uzatan Doğal Formüller

Herkes güzel, sağlıklı ve uzun saçlara kavuşmayı hayal eder. Sağlıklı ve uzun saçlar artık erkeklerinde hayallerini süslüyor. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı saçınız uzamıyor mu? Hızlı saç uzaması beslenme, biyolojik ve çevresel şartlara bağlıdır. Saçın uzamasını etkileyen birçok faktör vardır. Yaş, beslenme, genel sağlık durumu ve hava şartları saç uzamasını etkileyen etkenlerdendir. değişikliklerdir.

Sağlıklı saç, ayda yaklaşık 2,5 cm. uzar. Peki Saçların hızlı uzaması için ne yapılır, aşağıda birkaç tane saçları hızlı uzatan doğal formüller veriyoruz.

Olgun avokadoyu çatalla iyice ezin. İçine bir çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve bir çorba kaşığı soya yağı katıp iyice karıştırdıktan sonra saç diplerine iyice yedirerek sürün. Streç filmle sarın, üzerine de ılık havlu sararak 1 saat bekleyin. Saçınızı yıkayıp durulayın.

Sinemaki ve civanperçemi, dövülmüş nar kabuklarını yarım saat suda kaynatın. Süzüp iyice çırpılmış yumurta, susam yağı da eklenerek iyice karıştırın. Bu karışımla saçları sık sık yıkayın.
Rendelenmiş siyah ya da kırmızı turbu, suda yarım saat pişirilip, süzün. Bu karışıma yumurta sarısı ilave edip çırpın. Elde edilen karışımla saçlar sık sık friksiyon yaparak yedirin. Yarım saat bekledikten sonra yıkayın.

Çörek otu ve susam otunu, 1 yumurta sarısı ile karıştırıp saçınıza sürün, 15 dakika bekletin. Sonra saçlarınızı ılık su ile durulayın. Bu kürü, haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Haşlanmış kuru fasulye suyunu dökmeyin. Doğal protein deposu bu suyla saçınızı yıkayın. Bir müddet havlu sararak bekleyin, daha sonra durulayın.

Karadut ince bir tülbentten geçirilir. Çıkan suyuna yumurta ve susam yağı ilave edilip, bulamaç haline gelinceye kadar çırpılır. 5 dakika ısıtılır. Hazırlanan karışımla saçlar gün aşırı yıkanır.