Rus Hacker’lar Bayraktar’ı tehdit etti

tarafından
27
Rus Hacker’lar Bayraktar’ı tehdit etti

Rus Hacker’ları, insansız hava sitemleri üreticisi Bayraktar’ı tehdit etti. Rusya’nın en büyük hacker grubu Killnet, Türk şirketi Baykar’a tehdit mesajı yayınladı. Tehdit, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar’ın, Moskova’ya satış yapmayacaklarını açıklamasının arkasından gelmesi dikkat çekti.

Rusya’nın en büyük hacker grubu Killnet, Türk şirketi Baykar’a tehdit mesajı yayınladı.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle beraber Kiev’i desteklediği açıklayan ABD, Norveç, Romanya, Litvanya, İtalya, Çekya, Letonya benzer biçimde ülkelere saldırılarıyla adını duyuran Kremlin destekli hacker grubu Killnet, Telegram kanalından yaptıkları açıklamada, Rus ordusuna büyük kayıplar verdiren Bayraktar SİHA’larını üreten Baykar’ı ve firmanın sahibi Bayraktar Ailesi’ni tehdit etti.

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, "Bayraktar Kızılelma"nın boyalı haliyle çekilen ilk fotoğrafını paylaşmıştı.Türkiye’yi de tehdit eden hacker grubu daha ilkin ABD’li müdafa devi Lockheed Martin’e DDoS saldırısı düzenlediğini öne sürmüştü.
BBC Rusça servisine mülakat veren Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar kendisine yöneltilen “Moskova size büyük paralar teklif ederse onlara da Bayraktar satar mısınız?” sorusuna, “Bizim işimizin temeli hiçbir süre para ve maddiyat olmadı. Moskova bizlere ne kadar para teklif ederse etsin onlara satış yapmayız” yanıtını verdi. Kremlin’in desteklediği Hacker grubu Killnet’in tehdit mesajı, bu açıklamaların arkasından geldi.