Redekain Pomad Fiyatı ve Kullanımı

tarafından
234
Redekain Pomad Fiyatı ve Kullanımı

Bu içerikte edinebileceğiniz bilgiler: Redekain pomad nedir, ne işe yarar, güncel fiyatı ne kadar, bebeklerde kullanılır mı v.b bir oldukca soruya cevap olacaktır. Sadece bu ve benzeri hiçbir yazıya güvenerek ilaç kullanımı yapmamalı ve bir tek doktorunuzun vereceği bilgiler doğrultusunda hareket etmelisiniz. Bu yazıda verilmiş bilgiler genel ağdan gerçek kullananların deneyimleri derlenerek bir araya toplanmıştır. Her insanoğlunun vücut direnci ve bünyesi değişik tepki gösterebilmektedir bu yüzden aşağıdaki detayları edinin sadece uygulama aşamasında kesinlikle doktorunuza danışın.

Redekain krem, etken maddesi olan lidokain hidroklorür ile değişik cilt hastalıklarının tedavisinde etkilidir. Bu kremin kullanımı mevzusunda tüm kremlerde olduğu şeklinde dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir ekip hususlar bulunuyor. Redekain kullanımında meydana getirilen hatalar ve krem hakkında oldukca daha fazlasını bu içerik için derledim.

Redekain Pomad Nedir?

Redekain krem’in aslolan kullanım amacı sinirsel uyarı oluşumunu ve iletimini engellemek ve bölgesel uyuşma sağlamaktır. Bu uyuşma kelimesi sizde “acaba bu kremin geciktirici tesiri var mı? ” düşüncesini oluşturmasın, nedenini aşağıda kapsamlıca anlatacağım.

Redekain Pomad; yanık, deri yıpranması, anüs, dudak ve meme ucu çatlağı, böcek ısırığı yada hemoroid şeklinde sorunlara bağlı oluşan kaşıntı ya da ağrı hissinden kurtulmak için kullanılması ihtiyaç duyulan bir kremdir. Eczaneden 8,35 TL’ye temin edebileceğiniz bu kremi doktorunuza yazdırarak reçete ile de alabilirsiniz. Uyuşturucu özelliği ile malum redekain krem lokal anestezik kremlere bir örnektir. Aynı amaç için kullanılabilecek denk kremler içinde fiyat olarak makul düzeyde.

Ek olarak bu kremin muhteviyatında ki herhangi bir bileşene karşı alerjiniz var ise tabip tavsiyesi doğrultusunda kullanmaya itina gösterin. Ek olarak lokal anesteziklerin alerji yapma olasılıkları hakkında aşağıda ki videoyu izlemenizde yarar var.

Redekain Pomad Kullanımı

Bu ilacı doktorunuzun önerilmiş olduğu şekilde kullanmanız gerekir. Tedavi süresince ne olursa olsun doktorunuzun talimatlarına uyunuz. Yanlış kullanım ve uygulamalar hastalığın seyrini negatif etkileyebilir ve sağlığınıza zarar verebilir. İlacı uyguladığınız alanın temiz olduğundan güvenli olun. Uygulama yapılacak bölgeye parmak ucuyla ince bir katman halinde uygulayın ve cilde hafifçe sürün.

Bu bilgiler haricinde kullanım öncesinde dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan detaylar aşağıdaki gibidir.

  • İlacın muhteviyatında bulunan etken maddeye karşı bir alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayınız.
  • REDEKAIN, Bölgesel anestezi (lokal anestezik) elde eden ve hücre zarında sinir uyaranlarının oluşmasını ve iletilmesini engelleyerek kaşıntıyı önleyen bir ilaçtır.
  • Ağrıyı azaltmak yada cildi rahatlatmak için ihtiyaç duyulan minimum miktarı kullanın.
  • Ağız, burun, kulak, anüsteki deri döküntüleri ve egzamada kullanmayınız.
  • Kesilmiş, şişmiş yada hasar görmüş ciltte kullanmayın.
  • REDEKAIN’ i Suyla ıslanmış cilde ve açık yaralara uygulamayın.
  • Ciddi karaciğer yetmezliğiniz var ise yada herhangi bir ilaca alerjik reaksiyonunuz var ise REDEKAIN kullanmadan ilkin doktorunuzu durumunuz hakkında bilgilendirin.
  • İlacın gözünüze temas etmesi sakıncalıdır. Bu şekilde bir durumda bolca su ile yıkayınız.
  • Hamilelik ve emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Redekain bebeklerde kullanımı

Çocuklarda kullanımı: İlacı kullanacak kişinin çocuk olması durumunda, doktorunuz daha düşük bir doz önerebilir. Doktorunuzun önerisi doğrultusunda çocuklarda kullanımı uygundur.

Bebeklerin, vücutlarının ve bağışıklıklarının hassasiyetini göz önünde bulundurduğumuz vakit kesinlikle redekain bebeklerde kullanılması uygun olmayan bir kremdir.

Endikasyonları

İlacın etken bileşeni lidokain hidroklorürdür. REDEKAIN, bölgesel uyuşma (lokal anestezi) sağlayarak hücre zarında sinirsel uyarıların oluşmasını ve iletilmesini engelleyerek kaşıntıyı önleyen bir ilaçtır. REDEKAIN, ciltte aşınma ve yıpranma, tahriş ve yanıkların niçin olduğu ağrı; Kaşıntı, meme başı, anüs ve dudak çatlakları, hemoroid ve böcek ısırıkları şeklinde cilt tahrişlerinden meydana gelen ağrı ve kaşıntıların giderilmesinde kullanılır.

Redekain krem eşdeğeri (dengi)

JETEX %5 krem (15 G 1 tane) Pharmet
LIDORIN krem (5 gr 5 tane) Dinçsa
LMX 4 krem %4 1X5 G Seltek
MONOCAIN 10 ampül Koçak Farma
ARITMAL %2 2ml x 10 ampül Osel
ARITMAL %2 2ml x 100 ampül Osel
PRECOXIN %10 sprey (40 ml) Aymed
JETEX %5 1 tane 5 G TUP Pharmet
LIDORIN %5 1 tane 5 G TUP Dinçsa
LINCAINE sprey %10 50 ml şişe Bausch
LOCANEST %10 sprey (50 ml) Avixa
LPKAIN %5 krem (10 gr 5 tane) Vefa
LPKAIN %5 krem (5 gr 5 tane) Vefa

lidokain nedir? Özetlemek gerekirse

Lidokain, ücudun herhangi bir bölgesini uyuşturmak için kullanılan lokal anestezik ilaçtır. Bu ilaç vücuda enjekte edilmesinin akabinde ortalama 4 dakika içinde tesirini göstermeye adım atar ve bölgede uyuşukluk sağlar.

Lidokain hakkında kapsamlı bilgiye “buradan” bakabilirsiniz.

Lidokain geciktirici olarak kullanılır mı?

Bu madde geciktirici olarak kullanımı mevzusunda bir tabip tavsiyesi yada görüşü oldukca önemlidir. Kremin içinde ne olduğu Anestol Pomad ile benzer sadece geciktirici olarak kullanımına dair bir edinim yoktur. Bu mevzuda size önerim “geciktirici etkiye haiz kremler” başlıklı yazımı incelemenizdir.

Lidokain maksimum dozu

Lidokain kullanımında maksimum doz miktarı yetişkinlerde 7mg çocuklarda ise 3 mg olarak belirlenmiştir. Bilhassa yaşlı ve çocuklarda kullanımında doz aşımı yapmamaya dikkat edilmelidir. Lidokain mümkün oldukça ufak dozlar halinde kullanılması ihtiyaç duyulan bir ilaçtır.

Redekain Pomad hakkında kısa bilgiler

Redekain, değişik cilt hastalıklarının tedavisinde lokal anestezik olarak kullanılırak ağrı ve acı hissinin azaltılmasına yarar.

Bu kremin kullanımı tamamen kişilerin kendi sorumluluğundadır ve sıhhat açısından oluşabilecek herhangi bir olumsuzlukta konuanlatimi.net mesuliyet kabul etmemektedir.

Redekain krem kullanıcı yorumları

Gerek bizim için gerekse bu kremi kullanmak isteyenler için buraya yazılacak olan yorumlar oldukca önemlidir. Bundan dolayı lütfen redekain krem kullanım aşamasında yaşadığınız deneyimi aşağıda bulunan yorum alanına yazarak başkalarına bu mevzuda yararlı olunuz. Kremin kullanımı mevzusunda tereddüt yaşayan insanlara yapacağınız yorumlar ile tahmin edemeyeceğiniz düzeyde yarar elde etmiş olacaksınız. Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

Redekain Pomad Fiyatı ve Kullanımı yazısı öncelikle Gncbilgi 2022 üstünde ortaya çıktı.