Primolut Yan Tesirleri

tarafından
128
Primolut Yan Tesirleri

Primolut yan tesirleri, primolut-n kadınlardaki progesteron hormonunun bir formu olan Noretisteron hormonu içeren bir ilaçtır. Noretisteron, yumurtalıklardan yumurta atımını engeller. Ayrıca spermlerin rahime ulaşmasını ve döllenen yumurtanın rahime tutunmasını engeller.

Herhangi bir sebepten dolayı tane periyodunu ertelemek isteyen bir bayan primolut-n kullanarak bunu gerçekleştirebilir. Peki bunu yaparken bedenimize herhangi bir zarar verir miyiz, primolut-n tablet yan tesirleri var mıdır, hormonlara zarar verir mi,  primolut yan tesirleri nedir göz atmakta yarar var.

Primolut-n yan tesirleri ilaç kullanımının ilk zamanlarında daha çok görülürken, ilaç kullanımı süresince gitgide azalır. Düzensiz kanamalar, lekelenmeler görülebilir.

Tane geciktirici Primolut yan tesirleri olan bir ilaçtır. İlacın kullanımı ile beraber rahim duvarında kalınlaşma görülür. Bir sonraki tane periyodu değişebilir ve ilaç kullanımı bırakıldıktan sonrasında süregelen tane periyodunda kanama yoğun olabilir. Sadece bir sonraki tane döneminde her şey eski düzenine döner. Bazen lekelenme ve kanama da görülebilir.

Primolut Yan Etkileri 3

Bunlara paralel olarak ansızın gelişen duyu bozuklukları, yoğun baş ağrısı, nefes alıp verirken ortaya çıkan ağrı, bacaklarda şişlik, kaşıntı, sarılık, gebelik oluşumu, gerilim yükselmesi benzer biçimde yan etkisinde bırakır ender görülen yan etkilerdir. İlacı kullanırken göğüslerde şişkinlik ve duyarlılık, vücutta ödem, sancı benzer biçimde tane emarelerini yaşamak ihtimaller içindedir.

Ender görülen yan tesirleri ve daha şiddetlilerini gördüğünüzde ne olursa olsun bir hekime başvurmanız gerekir.

Primolut Yan Etkileri 1

Primolut-n fazlaca zorunlu kalındığında yılda 1 ya da en fazla 2 sefer kullanıldığında vücuda herhangi bir zara vermeyecektir. Fakat ilacı sık sık kullanmak ve 10 günden fazla kullanmak hormonlar üstünde istenmeyen etkisinde bırakır bırakabilir. Bu sebeple ilacı fazlaca zorunlu kalmadıkça hazzı sebeplerle kullanmamak gerekir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/primolut-yan-etkileri/

Mevzu linki Primolut Yan Tesirleri – Daha Data.