Porselen Makyaj Nedir & Nasıl Yapılır?

tarafından
41
Porselen Makyaj Nedir & Nasıl Yapılır?

Mevzu Anlatımı – Mevzu Anlatımı ve toplumsal içerik platformu

PDF indir

Bayanların hergün saatlerce daha güzel bir görünüm, güzellik için makyaj yapar ve bizlerde bayanlara destek olmak için bazı güzellik sırları hakkında bilgiler vereceğiz.

Bu makalemizde hanımefendiler için porselen makyaj nedir ve porselen makyaj iyi mi yapılır şeklinde sorularınızı cevaplayarak bazı önerilerde bulunacağız.

Bayanlar saatlerce daha ustalaşmış makyaj yapabilmek için uğraşır aslına bakarsak makyajın ergonomik yönleri vardır ve kolayca arzu ettiğiniz bir tarzda makyaj yapabilirsiniz uzmanların önerileri doğrultusunda sizlere destek olacağız.

Porselen makyaj nedir?

Porselen makyaj öteki çeşitlere bakılırsa daha zıt bir kavramda yapılır örnek vermek gerekirse günlük yaptığınız hafifçe pudra yerine daha sert ve daha oldukça pudra kullanmak diyebiliriz.Bu puda çeşitlerine ise taş puda denilmektedir. Porselen makyaj aşırı kapatıcı etkiye haizdir. Porselen makyajlar günlük yaşantınızda uygulanması önerilmemektedir yalnız ışıklı ortamlarda, fotoğraflarda, tv programlarında tavsiye edilebilir.

Porselen makyaj iyi mi yapılır?

Her makyajda dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan ayrıntılar vardır. Porselen makyaj modelinde ise en önemlisi ve unutmamanız ihtiyaç duyulan pudra ve fondöten renginin ten renginizle aynı olmasıdır. Öteki bir uyarımız ise porselen makyaj tercih edeceğiniz günler sizler için hususi ve önemliyse bir kuaför yardımıyla makyajınızı tamamlayınız aksi halde makyajınız başarısız olursa fena neticelerle karşılaşabilirsiniz.

Ek olarak bu makyajı yaparken çektiğiniz zorluğu aynı şekilde çıkarmaya çalışırken de çekeceksiniz bundan dolayı duyarlı cildi olanlar için bu makyajı önermiyoruz.

  • Makyajınıza başlamadan ilkin yüzünüzün temiz olması gerekiyor nemlendirici sürülmüş ve pırıl pırıl bir halde olması gerekiyor.
  • Saydam bir pudra kullanarak makyaja uygun hale getirdiğiniz cildinizi, kapatıcınızı uygulamanızın peşinden doğru alanların aydınlatılmasını ve karartılmasını gerektirecektir.
  • Pudra sürme işleminin derhal peşinden geniş bir yüz fırçasıyla yüzünüzdeki fazlalık pudraları temizliyoruz.
  • Bu işlemden sonrasında göz far renginiz şeklinde kullanacağınız renkleri belirlemeniz ve uygulamanız gerekiyor.
  • Ten renginize bakılırsa bir renk belirlemeniz daha güzel bir görünüm olmasını sağlar sıcaksanız şeftali grubu soğuksanız pembe grubu kullanınız.

Porselen Makyaj Nedir & Nasıl Yapılır? içinde ne olduğu Mevzu Anlatımı sitesinden alıntıdır.