İçeriğe geç

Petek Temizliği Neden Yapılmalı? Faydaları Nelerdir?

Petek temizliği neden yapılmalı Eski zamanlarda kalorifer ya da kombi kullanımı daha az yaygındı. Fakat günümüzde artık hemen hemen her yerde kalorifer ve kombi kullanımı mevcuttur. Kullanılan bu sistemlerde bazı dikkat edilmesi gereken ve yapılması gerekmekte olan işlemler bulunmaktadır. Mesela ısınma sorunlarıyla karşılaşmamak için ilk olarak petek temizlikleri belirli aralıklarla yapılmalıdır. Petek temizliği bakım süresi geçmeden bu işlemler yapılmalıdır ki ısınma ile ilgili her hangi bir sorun ile karşı karşıya kalmayalım.

Petek Temizliği Neden Yapılmalı ?

Peki, bu bahsettiğimiz petek temizleme işlemi tam olarak neden yapılmalıdır ve faydaları nelerdir?
Sizlere petek temizliği hakkında yardımcı olabilmek ve sorunlarınızı kısa sürede profesyonel bir şekilde çözebilmek için Erzurum petek temizleme olarak hizmetinizdeyiz. Şimdi sizlere petek temizliği neden yapılmalı konusunda maddelerle açıklamalar yapacağız.

 • Daha önce yaşamadığınız ısınma problemlerini yaşıyorsanız eğer petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir. Yani ısınma problemlerinde peteğinizin üst bölgesi ısınıyor fakat alt bölgeleri ısınmıyorsa petek temizliğine ihtiyaç duyulduğu gözlenmektedir.
 • Bizler Erzurum petek temizliği konusunda sizlere hizmet vererek ısınma problemlerinizin önüne geçebiliriz.
 • Isınma sıklığına göre değişiklik gösterebileceği gibi, daha öncelerinden yola çıkarak eğer faturalarınızda daha yüksek miktarlar gelmekteyse petek temizliği konusunda profesyonel bir destek almanız gerekebilir.
 • Eşit şartlarda olmanıza rağmen diğer tanıdıklarınızdan daha fazla fatura ödemekteyseniz,
 • Peteklerde kısmı ya da geç ısınma problemleriniz varsa,
 • Kombiden her hangi bir beklenmeyen ses geliyor ve arıza veriyorsa,
 • Kombi bakımlarını yaptırmanıza rağmen halen ısınmakta verim alamıyorsanız,
 • Eğer ki kombi filtresini çıkardığınızda toz ve çamurla karşılaşmaktaysanız,
 • Peteğin vanasından su kaçırdığını ve bu sızan suyun paslı olduğunu görüyorsanız,

Petek temizleme işlemlerine ihtiyacınız var demektir. Petek temizleme hakkındabizlerden destek alabilmek için telefon numaralarımız ile irtibata geçebilir ve tüm petek bakımlarınızı yaptırabilirsiniz.

Erzurum Petek Temizleme

petek temizliği neden yapılmalı Geçmiş yıllara baktığımızda genellikler evlerimizde bir soba alışkanlığı mevcut durumdaydı. Yani ısınma ihtiyacımızı bizler soba ile karşılamaktaydık. Fakat sobanın diğer ısınma yöntemlerine göre birçok dezavantajı bulunmaktaydı. Bunlardan bazıları olarak sobanın ısıtabileceği oda kapasitesi belli olaraktan ve kömür odun gibi daha başka uğraşları da bulunmaktaydı.

Fakat günümüzde soba yerine kömürlü kalorifer yada kombi sistemlerininkullanılması yaygın hale gelmiştir. Kalorifer ve kombi sistemlerinin sobaya göre çok büyük avantajları bulunmaktadır. Kombi ve petek temizleme hakkında firmamız Erzurum petek temizleme olarak sizlerin sorularınıza yanıt vermek için buradayız.

Kombinin avantajları olarak;

 • Hem ısınan oda sayısının artması,
 • Bununla birlikte oda ısısının belirli bir ayarda olması ve
 • Uğraş gerektiren soba doldurma işlemlerinin olmamasıydı.

Kombi ve kalorifer sisteminin bu avantajlarının yanında, düzgün kullanılmadığı ve bakımları yapılmadığı takdirde birçok ısınma problemlerinin ortaya çıkması kaçınılmaz bir gerçekti. Petek temizleme konusunda sizlere Erzurum petek temizleme firması olarak hizmet vererek ısınma problemlerinizin önüne geçebilmeyi amaç edinmiş bulunmaktayız.

Isınma problemlerine etken olarak genellikle petek temizliklerinin yapılması boy göstermekteydi. Eğer ki kombi bakımları ve petek temizlik işlemleri belirli sıklıklar ile yapılmaz ise kış aylarında bizleri zor duruma düşürecek olan ısıtma problemleriyle karşı karşıya kalmamız kesinlikle mümkündür. Bu işlemleri zamanlı yapmadığınız takdirde kış aylarında sizleri sıkıntıya sokacak olan ısınma problemleri karşısında zor durumlara düşeceksiniz. Petek temizliklerini zamanlı ve yaz aylarında yapmanız sizleri kış aylarında soğuktan koruyacak ve bu sorunlarınızı ortadan kaldıracaktır.

Firmamız Erzurum petek temizliği hakkında detaylı bilgilere ulaşabilmek için bizleri ziyaret edebilir ya da telefon numaralarımız aracılığı ile bizlerden fikir edinebilirsiniz. Erzurum ilinin tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz. Firmamız petek temizliği hakkında bilgi, birikim ve tüm bilgilere sahip durumdadır.

Erzurum Petek Temizleme

Petek temizliği neden yapılmalı Günümüzde kullanımı oldukça yaygın hale gelmiş kalorifer ve kombi sistemleri hakkında bazı bilmemiz gereken durumlar vardır. Hele ki ısınma problemleri yaşıyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Çünkü bilindiği gibi son zamanlarda ve kombi sistemine yeni geçen kullanıcılarımızın çoğu ısınamama ve çok fatura ödeme durumundan bir hayli şikâyetçi durumda. Sizlerde bu sorunlarla karşı karşıyaysanız Erzurum petek temizleme firmamızdan veya web sitemizden detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Peki, ısınma problemlerine sebep olanlar nelerdir, her şartımız aynı olmasına rağmen diğer tanıdıklarımızdan neden daha az ısınıyoruz diyorsanız ve sebebini bulamıyorsanız gerekli bilgiler sitemizde mevcuttur. Tecrübeli petek temizleme ustalarımız sizlerin merak ettiği tüm sorularınıza cevap olabilmek için her zaman hazır bulunmaktadır.

Isınma problemlerinin en başında kombi bakımlarının tam olarak yapılmaması ve petek temizliklerinin yapılma zamanının geçmesi ya da yapılmamış olmasıdır. Çünkü petek temizliklerinin yapılmaması durumunda tesisat borularının içerisindeki kullanıma bağlı olarak zamanla kirlenme, paslanma ve kireçlenme mevcut olmaktadır. Bu kireçlenme ve paslanmaların boru çaplarını küçülttüğü düşünülürse maalesef içerisindeki su akışının iyi olamaması halinde ısı tam olarak peteklere yayılamamaktadır, buda sizlerin ısınma problemlerinizi ortaya çıkarmaktadır.

Yukarıda saydığımız sebepler sizlerin ısınma problemlerinizi ön plana çıkarmaktadır. Bizler Erzurum teknisyenleri olarak petek temizliği hakkında tüm bilgileri cevaplamaktan memnun kalacağız

Petek temizliği nasıl yapılır?

 1. Petek temizliği maalesef bireysel olarak yapıldığında kesin ve tam sonuç almak mümkün değildir. Profesyonel olarak bir destek almak önerilmektedir. Çünkü bireysel olarak petek temizleme araç ya da sıvısına sahip olmamanız durumunda bu işlemler tam anlamıyla gerçekleştirilemez.
 2. Doğru petek temizliği yapabilmek için uygun makine ve kimyasalgerekmektedir. Bu makine sayesinde sıvıyı tesisat içerisinde dolaştırarak içerideki pas ve kireci temizlemekteyiz. Bu temizlik sayesinde ısınma problemleri genel olarak ortadan kalkmaktadır.
 3. Daha detaylı bilgiler için bizlerle irtibata geçebilir ve ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Erzurum Petek Temizleme

Günümüzde yaygın kullanım alanı olan kombi ve kalorifer sistemleri bizlerin hayatlarını oldukça kolaylaştırmaktadır. Oda ısısının ortalama sıcaklığa ulaşması ve tüm odaların yaklaşık olarak aynı sıcaklıkta olması hepimizin istediği ve olması gereken bir durumdur. Sağlık açısından da oldukça önemli olan odalar arasındaki sıcaklığı sağlayabilmek için bu sistemlerin bazı rutin kontrolleri ve bakımları bulunmaktadır. Erzurum petek temizleme şubelerimizle birlikte profesyonel destek sağlamaktayız. Başlıca bakım işlemleri Kombi ve kalorifer sistemlerinin bakımlarından bir tanesi ise petek temizlik işlemleridir.

Peki, bu petek temizleme işlemleri hangi yöntemlerle yapılır ve bu işlemleri hangi firmalar gerçekleştirmektedir?
Sizlerin yarı olarak ya da tam olarak ısınamamanıza etken olarak petek temizliklerinin temizleme sıklığından kaynaklanmaktadır. Çünkü peteklerin temizlenmemesi durumunda içerisindeki borular pas ve kireç ile dolmaktadır. Pas ve kireç olan sistemlerde ise sıcak su akışını zora sokmakta ısınmaları engellemektedir.
Bizler Erzurum şubelerimizle Erzurum ayrıcalığı ile petek temizleme temizleme konusunda sizlere yardımcı olmaktayız. Petek temizleme işlemleri iki yöntemle uygulanabilmektedir.
Radyatörlerin tek tek sökülme sureti ile tazyikli su kullanarak temizlik,
Ya da kimyasal madde ile petek temizliği gibi iki yöntem kullanarak petek temizleme işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.
Radyatörlerin sökülerek petek temizliğini yapmak aslında çokta faydalı bir işlem değildir. Çünkü radyatörler söküldüğünde içerisine oksijen gireceğinden radyatör içerisinde paslanmaya yol açacaktır. Bu durumda peteklerin söküldüğü için firma verdiği garantinin dışında olduğu için sizleri sıkıntılara sokacaktır. Firmamız petek temizliği hakkında sizlere diğer bir yöntem ile yani kimyasal madde ile petek temizliği imkânı sunmaktadır.

Makinelerimiz aracılığı ile uygun olan kimyasal madde! ile borular içerisinde gezinen sıvı petek içerisindeki paslanmaları ve kireçlenmeleri makine filtresine alarak temizliğini tamamlamış olacaktır. Eğer ki yanlış sıvı ve yanlış yöntem uygulanırsa ısınma problemleriyle yeniden karşılaşmanız mümkün olacaktır. Bu yüzden bu konularda firma ile detaylı konuşmanızı kesinlikle önermekteyiz. Bizim firmamızda bu gibi problemlerle karşılaşmayacağınızı bizlerle irtibata geçtikten sonra daha iyi anlayacaksınız.

Petek Temizlemenin Yaptırmanın Önemi

Petek temizleme konusunda yıllardır hizmet vermekte olan Erzurum kombi bakımı ve petek temizleme şirketi Erzurumun tüm ilçelerinde hizmetlerini sürdürmektedir. Bizler işimizi tam olarak ve kaliteli bir biçimde gerçekleştirerek sizleri mağdur olmaktan kurtarmak üzere çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Petek temizleme konusunda birçok firmanın iş yaptığını düşünürsek, bu firmalar arasında en iyisini seçmek kesinlikle sizlerin en doğal hakkıdır. Sizlerde bu konuda işini iyi yapan firmalarla anlaşarak olası sıkıntılardan uzak kalabilirsiniz. Bizlerden yani Erzurum petek temizleme olarak bilgi alarak ve yaptığımız işler hakkında fikir edinebilirsiniz. Aklınızda soru işaretleri kalmayacak şekilde işlemlerinizi bizlere teslim edebilirsiniz.

Yanlış bir firma seçmeniz sizlerin petek temizleme konusundaki sorunlarınızı çözmek yerine daha başka sorunlarla karşılaşmanıza olanak sağlayabilmektedir. Çünkü bazı firmalar makine ve kimyasal kullanmadan radyatörleri sökerek bu işlemleri gerçekleştirmekteler. Bu sökme takma işlemi sırasında içerisine girecek olan oksijenden etkilenerek tesisat içerisinde paslanmaya sebep olabilmektedir. Bu durumda sizlerin ısınma problemlerinizi yine beraberinde getirecektir. Petek temizleme işlemlerinin daha doğru yapılabilmesi hakkında Erzurum petek temizliği olarak bizlerden doğru bilgi sahibi olabilirsiniz.

Peki, firmamız sizlere petek temizliği hakkında nasıl hizmet vermektedir?

Peteklerin doğru ve usulünde temizlenebilmesi için bir kimyasal tesisat temizlik sıvısı ile ve petek temizlik makinesi ile mümkün olmaktadır. Bu ekipmanların hepsi bizde mevcut olup sizlere sıkıntısız bir bakım sunmaktayız.

Bu bakımları 2 yılda bir yaptırmanız halinde ısınma problemlerinizin önüne geçebileceğimizi düşünüyoruz ve uygulamalarımızı bu yönde yapıyoruz.

Bireysel olarak yapılan temizlik ya da bilinçsiz firmaların yaptığı tesisat borularındaki suyun boşaltılıp tekrar doldurulması maalesef yeterli olmamaktadır. Hatta bu yöntem ile daha başka sıkıntılarda ortaya çıkmaktadır. Bu şekilde temizlik yöntemi tesisat içerisindeki kireç ve paslanmayı çözemediği için kesinlikle bir kimyasal ile temizlemek yararlı olacaktır. Bizlerde bu yönde işlemlerimizi gerçekleştirmek üzere sizlerin hizmetindeyiz.

Misyon Ve Vizyon

Ülkemizin hemen hemen her köşesinde her sene ciddi derecede soğuklar yaşanmaktadır. Kış aylarının getirdiği bu soğuk ve sert havalardan! minimum düzeyde etkilenmek için evimizde ve çalıştığımız ortamlarda verimli ısınma koşullarına sahip olmalıyız. Gerek günümüzün önemli bir kısmını geçirdiğimiz iş yerimizde, gerekse akşamları tüm günün yorgunluğu ile döndüğümüz evimizde istediğimiz ücretlere! istediğimiz şekilde ısınamıyorsak bu konuda bazı tesisat sorunları yaşıyor olabiliriz. Petek temizliği konusunda uzman ekibimiz tecrübeli işletmemiz aracılığı ile ısınma probleminden kurtulun. Sizler de artık bu tür tesisat sorunlarını geride bırakıp kabarmayan faturalar ile ısınabilirsiniz.

Petek Temizliği Profesyonellik İster

petek temizliği neden yapılmalı ! Ülkemiz insanlarında oluşan yanlış algı nedeniyle bir ürün ya da alet arızalanmadığı sürece bakıma alınmamakta ya da test edilmemektedir. Bu algının getirdiği bir sonuç olan peteklerde tıkanma ve kirlilik oluşumu uzman ekibimizle üstesinden gelinebilecek bir sorundur. Düzenli aralıklar ile bakım yapıldığında çok daha kısa sürede çözülecek olan sorun uzun yıllar boyunca yapılmayan bakım nedeniyle büyüyebilir. Bununla birlikte seneler boyunca söz konusu tıkanıklık; ve kir birikimi nedeniyle verimsiz bir şekilde ısınıp kabarık faturalar ödememiz de büyük bir maddi zarar oluşturur.

Tüm bunların önlenmesi ve halkımızın daha verimli ısınmayı daha uygun fiyata sağlaması için kurduğumuz firmamız 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Petek ve diğer tesisatlarda uzmanlaşmış personelimiz ile yaptığımız kaliteli işler her daim sektörümüzün öncüsü olmamıza fırsat tanımaktadır.

Temizlik İçin Doğru Adres

petek temizliği neden yapılmalı Petek temizliği konusunda sahip olduğumuz kalite odaklı misyon ve tüm şehrimizi kapsayan vizyonumuz, sizlerin her sen daha verimli ve uygun fiyata ısınması içindir. Söz konusu profesyonelliği, uzman personel ve doğru ekipmanlar ile yaptığımız petek temizliği sayesinde! ilk günden itibaren anlayacağınıza dair hiçbir şüphemiz yoktur.

Petek Tesisat Temizliği

Petek temizliği neden yapılmalı

Son yıllarda ülkemizde sık meydana gelen doğalgaz ve katı yakıt zamları insanlarımızın verimli ve uygun fiyata ısınmasını bir hayli zorlaştırmaktadır. Isınmanın verimli ve etkili bir şekilde gerçekleşmesi için en önemli unsur tesisat temizliğidir. Tesisatınızda gerekli bakımların düzenli olarak yapılmaması durumunda! zaman içinde peteklerde, sıcak su borularında ya da kombinizin haznesinde bölgesel ya da tamamen tıkanmalar olabilir. Bu tür sorunların çözümünde güvenebileceğiniz en doğru adres olan Erzurum petek temizleme 7 gün 24 saat hizmetiniz için uzman ekibimiz ve teknolojik ekipmanlarımız ile hazırız.

Tıkanma Neden ve Nerelerde Oluşur?

petek temizliği neden yapılmalı Çoğu kişi tesisatlardan çıkan kirli suyun kanal suyundan geldiğini düşünür fakat bu büyük bir yanılgıdır. Kendi eviniz için düşündüğünüzde en sen ne zaman peteklerinizdeki suyu tamamen boşaltıp tamamen temiz su ile doldurduğunuzu hatırlıyor musunuz? Peteklerin ve boru hatlarının tıkanmasında en büyük etmen uzun süre petek ya da boru içindeki suyu değiştirmemektir. Petekler ve boruların iç kısmı korozyon yani paslanmaya karşı dayanıklı olması için özel kimyasallar ile kaplanmıştır. Bu kimyasallar korozyonu önler fakat zaman içerisinde toz zerreleri olarak suya karışmaya başlar. Bu zerrelerin uzun süreler boyunca yenilenmeyen su yüzünden tortu ve balçık! haline gelmesi durumunda ise hem kanal ve kombi haznesinde tıkanma hem de peteklerde bölgesel ısınma sorunları gözlenecektir.

Tıkanmanın Çözümü Nedir?

Gerek tesisat suyumuzun kireçli olması gerekse daha önce de bahsettiğimiz gibi koruyucu kimyasalların zaman içerisinde tortular oluşturması tıkanmanın sebepleridir. Tıkanma tesisat içindeki tüm suyun basınçlı ve içerisinde temizleyici kimyasallar içeren sıvı ile temizlenmesi ve suyun tamamen yenilenmesi ile giderilir. Bu konuda uzman ekibimiz ve teknolojik aletlerimiz kısa sürede evinizdeki bütün peteklerin tertemiz hale gelmesine ve bu sayede uygun fiyatlara daha iyi ısınmasına olanak tanıyacaktır.

Erzurum kalorifer petek temizleme

Günümüzde merkezi sistem ısıtma sistemlerinden olan kombi ve kalorifer sistemleri yaygın olarak kullanılmaya başlandığı hepimiz tarafından bilinmektedir. Aslında merkezi sistemler ısınma yönünden ve uğraş yönünde oldukça avantajlı bir durumdur. Fakat bunların doğru kullanılmaması halinde ya da gerekli bakımlarının belirli aralıklarla yapılmaması halinde bir takım sorunlarla karşılaşmamıza etken olmaktadır.Bunlardan bazıları ise;

 • Kombi bakımı
 • Petek bakımları
 • Petek temizliği

Bu bakımların doğru ve rutin bir şekilde yapılmaması halinde ısınma problemleriyle karşılaşılmaktadır. Isınma problemleriyle karşı karşıya kalmak sizlerin doğalgaz faturalarınızı oldukça olumsuz yönde etkileyecektir. Çünkü ısınmayan evinizi ısıtabilmek üzere dereceyi yükselterek daha fazla yakıt harcayacaksınız. Buda sizlerin ısınamadığınız gibi daha fazla fatura ödemenize sebep olacaktır.

Isınma problemlerinde petek temizliğinin önemine değer veren yarımca petek temizleme olarak bu sorunlarınızı ortadan en iyi şekilde kaldırabilmeyi amaç edindik.

Bizler petek temizleme olarak sizlerin ısınma problemlerinizin önüne geçebilmek için doğru ve kusursuz bir petek temizliği yapabilmek için sizlerin hizmetindeyiz.

Peki, doğru petek temizliği nasıl yapılır bunlardan bahsedelim. petek temizliği neden yapılmalı

 • Petek temizliği bireysel olarak da yapılabilir. Fakat bilinçsiz bir kullanıcı petek temizliği sırasında yapacağı hatalardan dolayı ısınma problemlerinin önüne geçemeyeceği gibi daha fazla sorunları ortaya çıkarabilmektedir. Bu yüzden Erzurum petek temizliği hakkında bizlerden destek almanız kesinlikle önerilmektedir.
 • Doğru petek temizliği, petek temizleme aracı ve kimyasal ile basınçlı su gönderme yoluyla yapılabilmektedir. Makineye katılan özel ilaçlar sayesinde borular içerisindeki kirli su, pas ve kireçlenmeleri temizleyerek bu sorunlardan sizleri kurtarmaktayız.
 • Tesisat içerisindeki kirli suyun boşaltılıp tekrar yerine temiz su eklenmesi normal şartlara göre kesinlikle doğru değildir. Sizleri daha fazla sıkıntılara sürüklemesine imkân vardır. Bu yüzden bu konuda profesyonel bir destek almanız önemlidir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir