İçeriğe geç

Petek Temizleme Makinası

Önde gelen bağımsız Petek Temizleme ve radyatör temizleme ustalarının temizlik aşamalarındaki kullandığı petek temizleme makinaları nı anlatmaya çalışacağız.

Her sektörde olduğu gibi ısıtma sektöründede teknolojiler gelişmekte geliştirilmektedir. Su ile ısıtma sağlayan sistemlerde zaman içerisinde sistemin geneline dağılan çamur birikimleri pas korozyon gibi sistemin çalışmasını önemli ölçüde etkileyen zararlı maddeler birikmektedir.

Bu ağır maddeler kombinin yanma odasında ısınan suyun devir daim aşamasını etkilediğinden çok zaman kaybetmeden temizlenmesi gerekecektir. Petek temizleme makinesi tamda bu aşamada işimizi kolaylaştıracak ulaşılamayan bölgelerdeki çamurları dışarıya tahliye etmemize yarayacaktır.

Çift yönlü ve ısıtmalı petek temizleme makinesi sistemin içerisinde bulunan zararlı maddeleri dışarıya aldıktan sisteme temiz su bastıktan sonra suyun akış hızını arttıracak kombinin çok daha rahat bir biçimde radyatörlerimizi ısıtmamızı sağlayacaktır.

Makine İle Petek Temizliği

Gün geçtikçe herkes tarafından duyulmakta ve bu hizmetten yararlanan birçok kişi tarafından önerilen

Makine İle Petek Temizliği hizmeti önemli ve gerekli olan bi işlemdir. Kalorifer sistemi su ile çalışmaktadır, su ile çalışan bu sistem yıllarca içerisindeki suyu çevirmekte ve evlerimizi ısıtmaktadır.

Bu aşamaya örnek olarak temiz bir asvalt yolda ilerleyen bir aracın hızı ile aynı aracın çamura batması durumunu özetleyebiliriz. Petek temizleme makineleri bu aşamada aracımızı çamurlu yerden çıkartıp temiz asvalt yolda ilerlemesini sağlayacaktır.

En Etkili Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Konunun en önemli noktası en etkili sonuca ulaşmanın önemli aşaması tam olarak nedir? Petek temizliği nasıl yapılır?Aşama aşama dikkat edilmesi ve en doğru sonuca ulaşmamızı sağlayacak yöntemler arasında sıralama gelmektedir. Bu konuda tecrübe edinmiş olmak başlıca önemli kuraldır. Zira yapılacak yanlış bir aşamada kombiye zarar gelmesi kaçınılmazdır.

  1. Doğru bağlantı yapılması
  2. Kombinin alt kısımlarından bağlanacaksa doğru yön tercih edilmeli. (petek gidiş dönüş)
  3. Peteklerin tek tek temizlenmesi sıralamanın karıştırılmaması.
  4. Petek temizleme kimyasalı kullanırken en kaliteli kimyasallar tercih edilmesi. (sisteme zarar vermeyecek)
  5. Petek temizleme kimyasalı tercih ediliyorsa ön yıkama yapılmadan atılmaması.
  6. Petek temizleme makinesi nin basıncı ayarlanmalı.
  7. Tüm sistemin temizlendikten sonra tek tek kontrol edilmesi.
  8. Bağlantının sökülmesi peteklere su doldurulduktan sonra tek tek havalarının kontrol edilmesi.

Bu hizmetin profesyonel olarak yapılması durumunda üst kısımda belirttiğimiz sonuçların elde edilmesi kaçınılmazdır. Bu konuda uygun ücretleri ile ön plana çıkan uzmanist profesyonel petek temizleme firması olarak kaliteli hizmet vermeyi kendine ilke edinmiş firmamızın petek temizleme fiyatları nı inceleyebilir kampanya maddelerimizden de yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir