Perma Modelleri ve Fiyatları

tarafından
131
Perma Modelleri ve Fiyatları

Perma modelleri ve tutarları daima değişik nedenlere bağlı olarak değişmek durumundadır. Yapılacak uygulamanın bilgileri tutarları üstünde de direkt etkilidir. Gene uygulanması kabul edilen perma modelinin ayrıntıları da tutarları üstünde direkt etkilidir. Bundan dolayıdır ki perma yaptırırken daima etkili bir halde fiyat araştırması yapmak önerilmektedir.

Perma düz saçlı kişilere yapılmaktadır. Düz saçı kıvırcık hale getirmektedir. Çoğu zaman hanımefendiler tercih etmektedir. Perma yaptıran insanların saçları dalgalı yada kıvırcık olmaktadır. Perma modelleri ve tutarları da her yıl değişiklik göstermektedir. Bu uygulama saç tiplerine birçok değişik nedenle yapılmaktadır. Dolayısıyla fiyatlar her tercihe ve işleme bakılırsa değişim gösterecektir.

Perma Fiyatları 2022

2022 yılı itibariyle perma modelleri ve tutarları mevzusunda detaylı bir araştırma yaptığımız vakit oldukça naturel olarak karşımıza birden fazla seçenek çıkar. Bu kapsamda perma tutarları mevzusunda kapsamlı bir araştırma yapmak daima önerilmektedir.

Sadece bu sayede üst düzeyde bir perma uygulaması yaptırmak da mümkün hale gelmektedir. Her yıl yenilenen ve çeşitlilik gösteren perma modelleri ve tutarları, 2022 yılı için de güncellenmiştir. Perma tutarları belirlenirken kuaförün işçiliği, saçları kıvırcık hale getiren perma ilacının markası ve fiyatı göz önünde bulundurulmaktadır. Perma ilacı tutarları 80 ile 100 TL içinde değişmektedir.

Kuaförün işçiliği ise 250 ile 350 TL içinde değişmektedir. Dolayısıyla perma işlemi fiyatı 500 ile 800 TL içinde değişim göstermektedir. Fiyatlar semtlere bakılırsa de değişmektedir. Daha lüks semtlerde fiyatlar artış gösterecektir. Perma yaptırmadan ilkin kuaförle görüşmek ve yapmış olduğu işleri incelemek yararlı olacaktır.

Perma Modelleri ve Fiyatları

Kısa Saç Perma Modelleri

Perma yaptıran insanların birkaç ay süresince saçlarına herhangi bir işlem yaptırmalarına gerek kalmamıştır. Perma ilk olarak kıvırcık ve aylar sonrasında bozulmaya yakın dalgalı bir görünüm verecektir. Kısa saçlar perma için en iyi saç modelleridir. Bu modeller ise; kare bob, uzun kare ve kısaltılmış kaskad olabilmektedir. Bilhassa yuvarlak yada oval yüz hatlarına haiz kızlara perma bukleleri fazlaca yakışmaktadır.

Kalıcı Perma Iyi mi Yapılır?

Aylarca hiçbir işlem uygulamadan kıvırcık yada dalgalı görünüm bırakan perma saçın kalıcılığı en fazla 3 yada 4 aydır. Saçlar uzadıkça köklerden gelen kıvırcık olmayan saçlar kıvırcık saçlara dalgalı bir görünüm sağlamaktadır.

Perma Modelleri ve Fiyatları

Aylar sonrasında saça maşa yapılmış şeklinde bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Perma yaptırdıktan sonrasında uygun şampuan ve saç kremi kullanmak saçların daha canlı görünmesini sağlamaktadır. Permanın ilk günkü halini koruyabilmek adına saç maskeleri de yapılabilmektedir. Kozmetik mağazalarında yada kuaförlerde buna uygun ürünler bulunmaktadır.

Perma modelleri ve tutarları tercih edilen modele, işçiliğe, kalıcılığa ve saçta daha ilkin herhangi bir işlemin bulunup bulunmamasına bakılırsa değişmektedir. Bulunulan semte ve kuaföre bakılırsa de değişim izah edebilir. Mesela lüks semtlerde yada permayı daha kalıcı yapabilen kuaförlerde daha pahalı olabilmektedir.


The post Perma Modelleri ve Fiyatları appeared first on Hanım ve Moda.