Otellerde kar fırsatçılığı: 300 liradan 100 euroya

tarafından
41
Otellerde kar fırsatçılığı: 300 liradan 100 euroya

İstanbul’da kar mağduriyetini bazı oteller fırsata çevirdi. Normalde geceliği 300 lira ile 500 lira arası olan odalara, otel sahiplerinin bin liradan başlayıp 100 euroya kadar çıkan fiyat verdi. Otel bulmayanlar geceyi camilerde geçirdi.

İstanbul’da karın en fazla etkilediği ilçe Arnavutköy oldu. Oldukca sayıda vasıta caddelerde mahsur kaldı. Sürücüler araçlarını terk edip otel araya başladı.

Mahsur kalanlar otel sahiplerinin kar yağışını fırsata çevirdiğini söylemiş oldu. Arnavutköy’de bazı otel sahiplerinin geceliği 300 lira ile 500 lira arası olan odalara, bin liradan başlayıp 100 euroya kadar çıkan fiyat istedikleri iddia etti. Duracak yer bulamayanlargeceyi camilerde geçirdi. 

“OTEL SAHİPLERİNİN YAPTIKLARI FIRSATÇILIK” 

Otel bulamayıp geceyi camide geçiren Fahrettin Özdemir, “Dün akşam arabayı çıkaramayacağımızı fark ettik ve otel aramaya başladık. Cadde üstünde bir otele gittik. 100 euro istedi. Uçuk bir sayı olduğundan kabul etmedik.  Sonrasında birçok yeri aradık her taraf dolu olunca camiiye geldik. Dün saat 15.00’dan beri sokaklardayız. Otelciler şu anki durumdan faydalanmaya çalışıyorlar. Yaptıkları fırsatçılık. Bu otel sahiplerinde ne insanlık ne de vicdan kalmış. İnsanlar yolda kalmış mağdurlar otelciler bu durumdan yararlanmak istiyorlar. Oldukca acı bir durum. Hem de hiçbir tane kar küreme aracı çalışmıyor” dedi.  

“BU KADAR DA OLMAZ Kİ” 

Dün geceden beri otel aradığını sadece fiyatların devasa yükseklikte bulunduğunu söyleyen Mehmet Hamal, “Arnavutköy’de mahsur kaldık. Dün saat 15.00’den beri otel arıyorum. Otellerin kim bin lira kimi ise bin 500 lira fiyat söylemiş oldu. Geceliği en fazla 300 lira olacak otellere bin 500 lira fiyat söylediler. Bu kadar da olmaz ki. Bigün kar yağdı insanoğlu mahsur kaldı diye bu şekilde bir artış olmaz. Ikimiz de zorunlu camiye geldik. Geceyi camiide geçirdik” diye konuştu.

Dün saat 14.00’da beri Arnavutköy’de mahsur kaldığını belirten Sultan Songur ise, “Havalimanından geldik. Toplu taşıma kullanıyordum sadece vasıta durunca ilkin hastaneye sığındık. Sadece hastane baya soğuktu ve duracak yer yoktu. Ikimiz de camiye geldik. Cami oldukça kalabalık şu an” diye konuştu.  Otel bulmadığı için açık bir lokantaya sığındığını söyleyen Bayram Öztürk ise “Taksiyle Arnavutköy’e yolcu getirdim. Saat dün 14.00’de geri buradayım mahsur kaldım. Asla kimse yolları açmadı. Ben de taksiyi yolun ortasına park ettim. Otel aradım bulamadım. Açık bir lokanta vardı oraya geldim” dedi.