Oje Sürmenin Püf Noktaları

tarafından
36
Oje Sürmenin Püf Noktaları

Mevzu Anlatımı – Mevzu Anlatımı ve toplumsal içerik platformu

PDF indir

Güzel bir el görünümünün eğer olmazsa olması ojelerdir. Oje el güzelliğini tamamlamada adeta bir taçlandırma işidir. Biz hanımefendiler için oje sürmek ne kadar kolay bir iş benzer biçimde görünsede bazı noktalara dikkat edilmediğinde tam anlamıyla hüsranla sonuçlanabilecek bir mevzu. Ellerimiz vücudumuzun gün içinde en göz önünde olan, istesekde saklayamadığımız ve bu yüzden bakımını dikkatsizlik etmememiz ihtiyaç duyulan, adeta bizi dışarıdaki insanlara özetleyen bir sözcü. Hal bu şekilde olunca, el güzelliğini tamamlayıcı bir unsur olarak ojeler devreye giriyor ve doğal olarak ki onlarla ilgili bazı mühim noktalar. Gelelim oje sürmenin püf noktalarına;

Muhteşem Ojeli Eller İçin Bilmeniz Ihtiyaç duyulan 5 Şey

Bakımlı Eller

Oje sürmeye başlamadan ilkin elleriniz bakımlı olmalı. Bakımlı ellerden kastedilen hususi bir bakım uygulamasından ziyade, el nemlendiricinizi tertipli kullanıyor olmanız ve gün içinde ihtiyacınızın gore tazelemeniz. Kurumuş, çatlamış bir ele hangi ojeyi sürerseniz sürün kendini göstermeyecektir. Bunun yanında tırnak etlerinize de dikkat etmeli, onları asla koparmamalısınız. Bunun yerine; tırnak etlerini yumuşatan ojelerden kullanıp, onları daha sıhhatli bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Tırnağa biçim vermek

Tırnağa biçim vermek için en önce törpüleyip, tırnaklarımızı eşitlemeyiz. Bu işlemi törpünüzü sağa sola hareket ettirerek yapmak her vakit doğru olanıdır. Aksi takdirde tırnağınızda kırılmalara ve kat kat ayrılmalara niçin olabilirsiniz. İkinci adım olarak tırnağınızın şekline gore oje yardımıyla göz yanılsamaları yaratıp, muhteşem bir görünüm elde edebilirsiniz. Eğer tırnağınızı olduğundan daha ince göstermek isterseniz; koyu renk ojeleri tercih etmeli ve ojenizi tırnağınızın kenarında azca bir boşluk bırakarak sürmelisiniz. Açık renk ojeleri ise orta boy bir tırnağı daha uzun ve zarif bir görünüme kavuşturmak için kullanabilirsiniz.

Oje kullanım aşamaları

Ojenizi sürmeye başlamadan ilkin ojenizi iki elinizle, avuçlarınızın içinde sağa sola döndürerek kıvamını almasını sağlamalısınız. Açtığınızda koyu bir kıvam almışsa ojeniz bozulmuş anlamına gelir, kullanmamak daha iyi olacaktır zira kullanmanız halinde sürümü ve kuruması size güçlük oluşturacaktır. Yarı akışkan bir kıvamdaysa bu ojenizin sürüme hazır bulunduğunu gösterir. İyi bir oje sürümü tırnakta 2 fırça darbesiyle olanıdır. Fakat bunu düzgüsel fırçalarda başaramıyor ve dalgalı bir görünüm elde ediyorsanız kalınca fırçalı ojeleri tercih etmeniz daha doğru bir seçim olacaktır. Böylece 2 fırça darbesiyle kusursuz bir oje görünümü elde edebilirsiniz.

Ojenin rengi

İlk kat ojenizi sürdünüz fakat istediğiniz tonun açığını elde ettiyseniz ne olursa olsun ikinci katı sürmelisiniz. Bu işlemi yapmadan ilkin ilk katın tam olarak kurulduğundan güvenli olmalısınız. Ek olarak derhal kurusun isterseniz tırnaklarınızı soğuk suya tutmanız ojelerinizin kurumasını hızlandıracaktır. Ojenizin rengi illa ki kıyafetinizle uyumlu olmak zorunda değil. Mühim olan ten renginize uyumlu olması. Bu sebeple süreceğiniz renge karar vermeden ilkin ne olursa olsun bir tırnağınızda deneyiniz.

Koruyucu oje ve taban oje

Ojenizi sürmeden ilkin tırnaklarınızın sararmasını önlemek ve istediğiniz renk tonuna daha kolay yetişebilmek için ince bir kat beyaz ya da rakı beyazı denilen bir tonu kullanmalısınız. Bu işlem sürdüğünüz ilk kat ojeden kıvanç oranınızı artıracaktır. Bir öteki işlem ise, ojenizi sürdükten sonrasında saydam oje koruyucunuzu sürmektir. Bu detay, ojenizi bir tek korumak ve kalıcılığını arttırmakla kalmayacak, tırnaklarınıza da pırıl pırıl bir görünüm kazandıracaktır.

Oje iyi mi sürülür?

Ojeyi muntazam bir halde uygulamak, birden fazla adım gerektirir. Oje uygulaması tipik olarak 1 kat baz kat, tam kapatıcılık sağlamak için 2 kat renkli uygulama ve uzun soluklu aşınma ve parlaklık için 1 kat üst kat ihtiva eder.

Simli oje iyi mi sürülür

Birazcık ışıltı eklemek ister misiniz? Simli ojeyi tıknaz simli uygularken, eşit bir kapatıcılık sağlamak için parıltının muntazam bir halde yerleştirildiğinden güvenli olmak için hafifçe vurarak uygulayın. Tam kapatıcılık sağlamak için iki kat sim uygulaması yapın.

Oje Sürmenin Püf Noktaları içinde ne olduğu Mevzu Anlatımı sitesinden alıntıdır.