Mucovit-c Ne İçin Kullanılır? Mucovit-c Fiyat 2022

tarafından
177
Mucovit-c Ne İçin Kullanılır? Mucovit-c Fiyat 2022

Bu yazımızda; Mucovit-c Ne İçin Kullanılır? Mucovit-c; 1200/400 mg 30 efervesan tablet,200 mg 30 efervesan tablet, 600 mg 20 efervesan tablet, 900/300 mg 30 efervesan tablet, Fiyat ne kadar, kullananların yorumlari benzer biçimde dört gözle beklenen soruların cevapları bu yazımızda yer verilmiştir. Mucovit-C’deki etken madde olarak; askorbik asit ve asetilsisteindir. Ek olarak bu ilacın yapısına C vitamini de dahildir.

Mucovit-c  İnsan vücudunun değişik bölgelerini şu demek oluyor ki akciğerler, boğaz, ağız benzer biçimde kaplayan yoğun şekildeki balgamı sökmek suretiyle kıvamını azaltıp, dışarıya atılmasını sağlamaktadır. Ek olarak yüksek dozda alınan parasetamol zehirlenmelerinde karaciğer yetmezliğini engel olan bir ilaçtır.

Mucovit-c Nedir?

Bu İlaç genel olarak Soğuk algınlığı, solunum yollarının iltihaplanması (bronşit), müzmin bronşit ve akciğer hastalıkları tedavisinde balgam oluşumunu azaltır. Oluşan balgamı yumuşatarak, öksürükle ile beraber dışarı çıkmasını sağlamaktadır.

Mucovit c ilac detayları

Çoğu zaman sigara içenler tarafınca kullanılan bir ilaçtır. Vücudun içinde toplanan balgamın sulandırarak çıkarılmasına yardım etmektedir. Genel olarak balgamın dışarı çıkarılması için Mucovit-C, öksürüğe yol açmış olduğu gözlenmiştir. Bu durum oldukça normaldir ve bir yan etki olarak düşünülmemelidir.

Mucovit-C Etken Maddesi; askorbik asit ve asetilsistein içermektedir.

Destek Maddeleri ise;

 • Peg 6000,
 • Povidon K-30,
 • Mono sodyum sitrat,
 • Sodyum hidrojen karbonat,
 • Limon aroması,
 • Sukraloz,
 • Sodyum klorür, dir.

Mucovit-C Ne İçin Kullanılır?

Mucovit-C, Akciğerler, boğaz, ağız benzer biçimde kaplayan yoğun şekildeki balgamın parçalanmasını ve öksürük ile dışarı çıkarılmasını sağlar. Genel anlamda bu ilaç; Solunum yollarında iltihaplanma, soğuk algınlığı, akciğer problemleri ve kronik bronşit benzer biçimde durumlarda balgam çıkartıcı olarak kullanılmaktadır.

Mucovit-c Fiyat 2022

Genel olarak solunum yollarında oluşan rahatsızlıklarda kullanılan Mucovit-c fiyat olarak oldukça merak edilmektedir. Mucovit-c fiyat sıralaması aşağıdaki gibidir. Belirtilen bu bu fiyatlar devamlı güncel olmaya bilir. Sebep olarak fiyatlar devamlı güncellenmektedir.

Mucovit c Ne Icin Kullanilir
Mucovit c Ne Icin Kullanilir,,
 • MUCOVIT-C 900/300 mg 30 efervesan tablet fiyat ; 33.74 TL dir.
 • MUCOVIT-C 600 mg 30 efervesan tablet; 16.2 TL dir.
 • MUCOVIT-C 1200/400 mg 30 efervesan tablet  32.1 TL dir.

Yukarıda belirtilen Mucovit-c Fiyat devamlı güncelliğini korumamaktadır. En doğru fiyat bilgisini öğrenmek için eczanelere danışmanız gerekmektedir.

Mucovit-C Iyi mi Kullanılır?

Ilk olarak size bu ilacı reçete eden doktorunuzun yada Mucovit-C satın aldığınız eczanede belirtilen kullanma talimatına gore kullanmanız gereklidir. Tedavi süresince lütfen hekiminizin talimatlarına uyulması gerekmektedir.

 1. Mucovit-C kullanımına erişince İlacın her dozunu bir bardak suda eritiniz ve bekletilmeden içiniz.
 2. Yiyeceklerden sonrasında tok karnına kullanılması tavsiye edilmektedir.

Mucovit-C Yan Tesirleri

Tüm İlaçlar benzer biçimde Mucovit-C inin muhteviyatında yer edinen maddelere karşı duyarlı olan kişilerde yan etkisinde bırakır görülebilmektedir.  Bu sebepten dolayı Mucovit-C Yan Tesirleri sorusu oldukça artırılmaktadır. Bu ilacın kullanımı sonrasında oluşabilecek ihtimaller içinde bazı yan tesirleri şunlardır;

 1. Ağızda irin oluşması,
 2. Bulantı ve istifra etme,
 3. Ateş yükselmesi,
 4. Baş ağrısı,

Mucovit-c Fiyat Ne Kadar?

Beyaz yuvarlak 10 ,20, 30 efervesan tabletlerde satışa sunulmaktadır. Mucovit-c satın almak isteyen kişilerin bu ilacı yalnız eczanelerden alması tavsiye edilmektedir. Belirtilen tutarları ise; Mucovit-c 900/300 mg 30 efervesan tablet fiyat ; 33.74 TL, 600 mg 30 efervesan tablet; 16.2 TL, 1200/400 mg 30 efervesan tablet  32.1 TL dir.

Mucovit-c Ne İçin Kullanılır? Mucovit-c Fiyat 2022 yazısı öncelikle Gncbilgi 2022 üstünde ortaya çıktı.