Meta’nın çiftler için geliştirdiği uygulaması Tuned kapanıyor

tarafından
10
Meta’nın çiftler için geliştirdiği uygulaması Tuned kapanıyor

Feysbuk, Instagram ve WhatsApp’ın çatı şirketi Meta tarafınca pandeminin başlarında çiftler için geliştirilen uygulama Tuned’ın sona ereceği açıklandı. Çiftlerin birbirleriyle güncel bilgilerini duygusal şekilde paylaşabilip çıkartmalar ile duygularını ifade edebildiği ve müzik paylaşımı yapılabildiği uygulamanın 19 Eylül itibarıyla kullanımının sona ereceği açıklandı.

Toplumsal medya platformları Feysbuk ve Instagram’ın ve mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın çatı şirketi Meta tarafınca çiftler için geliştirilen Tuned uygulamasının sona ereceği açıklandı.

Çiftlerin iyi mi hissettiklerini ve neler yaptıklarını birbirleriyle paylaşmaları üstüne kullanılan Tuned uygulaması, 2020 yılındaki lansmanından iki yıl sonrasında kapanma sonucu aldı.

19 Eylül itibarıyla desteği sona erecek uygulama ile ilgili paylaşılan bilgilerde kullanıcılara kapanma hakkında bilgilendirme mesajları göndermiş olduğu ve çalışmanın durdurulacağı 19 Eylül’e kadar verilerini indirmelerinin tavsiye edilmiş olduğu bildirildi.
Uygulama 19 Eylül itibarıyla sona erecekMeta tarafınca geliştirilen Yeni Ürün Deneyi (NPE) Ekibi projesi kapsamında geliştirilen Tuned uygulamasında çiftler birbirleriyle güncel bilgilerini duygusal şekilde paylaşabilip çıkartmalar ile duygularını ifade edebiliyor, müzik paylaşımı yapılabiliyordu.

Corona virüs pandemisinin ilk aylarında piyasaya sürülen Tuned, çiftlerin iyi mi hissettiklerini ve neler yaptıklarını paylaşmalarını sağlamak için tasarlanmış mesajlaşma özellikleri ve testler ile iletişimde ve bağlantı içinde kalmasının bir yolu olarak konumlandırılmıştı.

Uygulama analizi şirketi Sensor Tower’da mobil çözümleme stratejisti Craig Chapple’a nazaran Tuned, App Store ve Google Play’de yalnız 909 bin kez indirilmiş, beklentilerin altında kalmıştı.