Merve Sernur kimdir? Merve Sernur kaç kilo verdi? Başarı göstermiş Youtuber iyi mi zayıfladı?

tarafından
72
Merve Sernur kimdir? Merve Sernur kaç kilo verdi? Başarı göstermiş Youtuber iyi mi zayıfladı?

Instagram’da 40kiloyabaybay kullanıcı adı ile tanınan Merve Sernur kimdir? Başarı göstermiş Youtuber Merve Sernur 50 kilo vererek zayıflamak isteyen birçok kişiye ümit oluyor. Merve Sernur eşi ile kilo mevzusunda zor bir süreçten geçerek başarıya ulaştı ve 113 kilodan 63 kiloya kadar düştü. Merve Sernur iyi mi kilo verdi? Zayıflama sürecini tüm detaylarıyla özetleyen Merve Sernur kaç kilo? Başarı göstermiş influencer Merve Sernur kimdir?

merve sernur kaç kilo

Merve Sernur kimdir? Özetlemek gerekirse tanıyalım…

Youtube’da çeşitli içerikler çeken ve bir adam anası olan Merve Sernur Radyo, Beyazperde, Tv mezunu olsa da şu anda Youtuber ve influencerdır.

  • Kilosu: 73 kilo
  • Yaşı: 31
  • Burç: Başak
  • Doğum zamanı: 9 Eylül 1990
  • Yaşamış olduğu yer: İstanbul
  • Memleketi: Bolu

merve sernur boyu

Merve Sernur kilosu

Verdiği kilolarla gündeme gelen influencer boyu hakkında data vermiyor sadece Merve Sernur 78 kilodan 5-6 kilo vererek 73 kilo olduğu söylüyor.

Merve Sernur kaç yaşlarında?

Bir adam anası olan Merve Sernur, 31 yaşındadır.

Merve Sernur’un doğum zamanı

Başarı göstermiş içerikleriyle takipçilerinin beğenilerini kazanan Merve Sernur 9 Eylül 1990 doğumludur.

Merve Sernur’un burcu

9 Eylül doğumlu olan Merve Sernur’un burcu Başak’tır.

Merve Sernur nerede yaşıyor?

Merve Sernur, İstanbul’da yaşıyor. 18 yaşına kadar Bolu’nun Gerede ilçesinde yaşadığını, sonrasında eğitim ve iş için İstanbul’da yaşamaya başladığını söylüyor.

Merve Sernur’un memleketi neresi?

Şu anda İstanbul’da yaşayan Merve Sernur, Bolu/Geredeli’dir.

Merve Sernur ailesi

Kendisinden 5 yaş büyük bir ablası var. Babası, Merve Sernur hemen hemen 2 yaşlarındayken vefat etmiş. Şu an evlidir, eşinin adı Sercan’dır. Güzel çiftin Tuna isminde da 6 Temmuz 2019 senesinde kucaklarına aldıkları bir oğulları var.

Merve Sernur nerede öğrenim görmüştür?

Youtube kanalında içerik üreten Merve Sernur İstanbul’da Radyo, Beyazperde ve Tv kısmı mezunudur.

Merve Sernur’un mesleği nedir?

Merve Sernur, daha öncesinde yapım asistanlığı yapmış, içerik üretmiş ve kamera arkasında seste çalışmasına karşın şu an kendi alanında çalışmayıp influencerlık yapıyor.

Merve Sernur ne vakit evliliğe ilk adımını attı?

Merve Sernur ve eşi Sercan 8 Eylül 2018 tarihinde dünya evine girdi. 2019 senesinde evliliklerini bir çocukla taçlandıran çiftin 2019’da oğulları Tuna hayata merhaba dedi.

Merve Sernur eşiyle iyi mi tanıştı?

Elektrik mühendisi eşi Sercan’la uzaktan akraba olan Merve Sernur, birbirlerini hep tanıdıklarını fakat küçüklüklerinde birbirlerinden asla hazzetmediklerini söylüyor. Sercan’ın İstanbul’da yaşamasından dolayı uzun seneler asla görüşmediklerini fakat seneler sonrasında bir tanıdığın düğünün karşılaşıp muhabbet kurmaları ile ilişkilerini başlattıklarını beyan etti.

merve sernur eşi

Merve Sernur kaç kilo verdi?

Merve Sernur 2 yıl içinde 113 kilodan 50 kilo vererek 63 kiloya kadar düştü.

Merve Sernur 50 kiloyu iyi mi verdi?

Diyetisyene gitmeyen Merve Sernur, rejim ve spor programını ayarladı. Araştırma yaptıktan sonrasında kendisine fazla kilo aldıran, sağlıksız yiyeceklerde uzaklaşıp proteine birazcık daha ağırlık vererek küçülttüğü porsiyonlar ile beslendi. Spor için de bilhassa aç olmayı tercih ederek iş ve okul saatlerinden kalan zamanları değerlendirmişti. Başlangıçta kendisine 3 ana öğün – 3 ara öğün şeklinde bir program yapmış oldu fakat kilo veremediğini, yemeye odaklı olduğundan ağzının pek boş durmadığını fark edip bunu 3 ana öğün – 1 ara öğün şeklinde yeniledi. Bundan sonrasında 2 ara öğün – 1 ara öğün şeklinde revize yapmış oldu. Günlük iki ana öğünün kendisine oldukca tesir ettiğini, oldukca faydası gördüğünü söylemiş oldu. Yumurta ve ayranın tok tuttuğunu belirtti. Rejiminin ilk senesinde dondurma dahi yemeden hiçbir şekilde kaçamak yapmadı. İkinci yılda ise bu kuralını birazcık esnetip hafta bir kez kendine izin verdi fakat bunda da ipin ucunu kaçırmadan kabul edilebilir porsiyonlarda yedi. Kaçamak yaparken tercihini tatlı yönünde kullanan Merve Sernur, tatlıya oldukca düşkün bulunduğunu ve haliyle en iradesiz olduğu kısmın tatlılar bulunduğunu itiraf etti. Açlık krizi yaşamış olduğu zamanda ise ilk olarak kucak dolusu su içen Merve Sernur, yeşil çay yada kahvenin de bunda destek bulunduğunu söylemiş oldu. Hakikaten oldukca acıkmış olduğu vakit ise pişmanlık duymadan ara öğün hazırlayıp yediğini itiraf etti.

Merve Sernur’un hayatında ne oldu da bu 2 senelik sıkı rejime başladı?

Merve Sernur’u tetikleyen sıhhat sorunları olmuştu. Diz ağrısı, bel tutulması şeklinde şikayetleri olan Merve Sernur, bunun üzerine tembelliğin de katkısıyla hiçbir yere yürüyerek gitmediği, yataktan mümkün mertebe çıkmadığını ve artık üstündeki bu tembelliği atması gerektiğine karar vererek ‘Kilo vermek zorundayım!’ diye bu serüvene başladı.

Merve Sernur kilo verdikten sonrasında çatlakları oluştu mu? Oluşan çatlaklar için neler yapmış oldu?

Zayıflama süreci öncesinde birçok çatlağı bulunduğunu söyleyen Merve Sernur, zayıfladığı süreçte bunların görüntülerinin azaldığını fakat bu biçim şeyleri umursamadığını, haliyle geçmesi için bir şey yapmadığını beyan etti.

Merve Sernur zayıflama sürecinde duraklama yaşadı mı, vazgeçmeyi düşündü mü?

İlk 8 ay asla kilo veremediğini itiraf eden Merve Sernur, o aralar moralinin oldukca bozulduğunu söylemiş oldu. O sıralar devamlı tartıldığını, spor yapmayı bırakmadığını belirtti. Kilo vermese de sporun tesirini ayna karşısında görüp oldukca mutlu olan Merve Sernur, sayılara takılmama sonucu alarak yoluna devam etti.

Merve Sernur’un zayıflama sürecinin peşinden iştahında azalma oldu mu?

Kilo vermek ve iştah içinde bir orantı olduğuna inanmayan Merve Sernur, bu süreçten iştahının asla etkilenmediğini, hala oldukca iştahlı bulunduğunu fakat iradesi yardımıyla eskisi şeklinde yemediğini itiraf etti. Haftanın 3 günü ekmek kullanmadan, öteki günler de yalnızca birkaç dilin ekmekle kahvaltı yapıyor.

Merve Sernur tekrardan o denli oldukca kilo almaktan korkuyor mu?

Başarı göstermiş influencer bundan korkmadığını fakat sağlıksız olmaktan korktuğunu söylemiş oldu.

Merve Sernur’un zayıflama sürecinin demir taşı olarak görmüş olduğu şeyler neler?

Tarçınlı suyun bu zamanda oldukca büyük yardımcısı bulunduğunu söyleyen Merve Sernur, hayır diyebilmenin, koyduğu kurallara biat etmenin ve bulmuş olduğu her fırsatta hareket etmesinin kilit noktalar bulunduğunu söylemiş oldu.

Merve Sernur’un zayıflamasının mevcut hastalıklarına tesiri oldu mu?

Zayıflamadan önceki süreçte tiroidlerinin azca çalışmasından ve şeker düşüklüğünden şikayetçi olan Merve Sernur, zayıflamanın peşinden bu iki hastalıkta belli düzeyde iyileşme yaşadığını iletti.

Merve Sernur’a en sık sorulardan biri! Tüp mide ameliyatı nasıldı?

Mide ameliyatından ilkin hamilelik döneminde 108 kiloya çıkmıştı. Doğum sonrasında 8 ay bir şey yapmasa da sonrasında çeşitli yöntemler deneyip 95 kiloya kadar indi. Kendine bir kambur bulunduğunu düşünerek 10 Aralık 2020 senesinde meme küçültme ameliyatı olan Merve Sernur, gene birçok şey denese de kilo vermeyi başaramayınca son deva olarak mide ameliyatı olmaya karar verdi. 1 Aralık 2021’de tüp mide ameliyatı oldu. Ameliyat öncesinde her ne kadar duygusal olup ağlasa da hep pozitif bulunduğunu, tatlı bir coşku bulunduğunu söyleyen Merve Sernur, çocuğunu ve bu şekilde olması icap ettiğini düşünerek içindeki tedirginlikten kurtulmaya çalıştı. 30 dakikalık bir ameliyat sonrasında ortalama 2 saatin sonunda uyanıp ağrısı olmadığını söylemiş oldu. Doktorunun sözlerine uyarak geçirdiği 3 günün peşinden hastaneden çıktı.

Merve Sernur yine başa dönmekten korkuyor mu?

Genç influencer, başa dönmekten ziyade yola devam edememekten korktuğunu söylemiş oldu.

Merve Sernur’un eski hali görenleri şaşırtıyor!

merve sernur eski hali

Merve Sernur’un toplumsal medya hesapları

Merve Sernur Instagram

Merve Sernur Youtube