Küçük Şairler Büyük Şiirler

tarafından
76
Küçük Şairler Büyük Şiirler

Mevzu Anlatımı – Mevzu Anlatımı ve toplumsal içerik platformu

PDF indir

İstanbul Ataşehir’de bulunan Şehit Öğretmen Hasan Akan İlköğretim Okulu 4/E sınıfı öğrencileri ilk okulda 2. sınıfta öğretmenlerinin isteği üstüne şiir defteri alarak kendi şiirlerini yazmaya başladılar. Bu yıl artık mezun olmaya hak kazanan genç şairler kendi yazdıkları şiirlerden oluşan bir şiir kitabı yazdılar.

13.06.2022 tarihinde okullarında yapacakları imza gününde kitaplarını imzalayarak ailelerine ve sevdiklerine dağıtacak olan bu 34 minik şairin kitabında neler yok ki.

Bir dinozora yazılmış şiir, yiyeceklere yazılmış şiirler, sebze meyvelere yazılmış şiirler, oyuncaklar için de doğal olarak ki şiir yazmışlar. Hususi günler içinde şiir yazan minik şairler 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos benzer biçimde günlerin yanında Atamız içinde birçok şiire kitaplarında yer vermişler.

  • Yapıt Adı: Küçük Şairler Büyük Şiirler
  • Yazar Adı: 4-E Sınıfı
  • Proje Danışmanı: Müge Taşpınar
  • Türü: Şiir Kitabı
  • Çıkış zamanı: Haziran 2022
  • Kitap Tanıtım Yazısı: İstanbul Ataşehir’de bulunan Şehit Öğretmen Hasan Akan İlköğretim Okulu 4/E sınıfı öğrencilerinin yazmış olduğu şiir kitabı yayımlandı. “Küçük Şairler Büyük Şiirler” adını alan kitap, 34 derslik öğrencisinin imzasını taşımaktadır. ta’ya hasret, kedilerden dinozorlara kadar uzanan hayvan sevgisi, arkadaşlık temalarının da işlendiği kitapta bölgesel yemeklerin de vurgulandığı şiirler bulunmaktadır. Dijital baskı ile çıkartılan kitap, çocuklarda şiir sevgisini uyandırmak, yardımlaşarak bir yaratı meydana çıkarmak ve yıl sonunda herkeste kalabilecek bir anı amacı taşımaktadır. Satış kaygısı olmadan bir kitap çıkarmak hele de 10 yaşındaysan ne kıymetlidir.
Küçük Şairler Büyük Şiirler 1
Küçük Şairler Büyük Şiirler 2

Küçük Şairler Büyük Şiirler içinde ne olduğu Mevzu Anlatımı sitesinden alıntıdır.