Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

tarafından
34
Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mevzu Anlatımı – Mevzu Anlatımı ve toplumsal içerik platformu

PDF indir

Kot pantolonlar, her yaş kesimine hitap eden en gözde parçalardan biridir. Hem klasik, hem spor kombinler yapabileceğiniz oldukça amaçlı bir üründür. Rahatlık sağlaması yanında oldukça da biçim bir seçimdir. Kot pantolonlarınıza yapacağınız işlemeler, zımbalar, yırtıklar ya da boyamalarla size hususi bir biçim oluşturabilirsiniz. Sadece her vakit doğru kot pantolonu bulabilmek mümkün olmamaktadır. Yanlış kalıplı bir pantolon tarzınızı bozacak, vücudunuzu hatalı gösterecektir.

İşte vücut tipinize nazaran hangi kot pantolonu giymeniz gerektiği ve kot pantolon seçerken bilmeniz gerekenler:

Geniş kalçalılar için kot pantolon seçimi, mütevazı renklerden oluşmalıdır. Parlak ve ışıltılı duran kot pantolonlardan uzak durmalısınız. Sizi olduğunuzdan daha büyük gösterecek dar kesim modellerden de uzak kalmalısınız. Bunun yerine düz kesime haiz kot pantolonlar sizin için daha uygun olacaktır. Satın aldığınız kot pantolonun arka ceplerinin tam kalça hizasında olmasına dikkat etmelisiniz. Bu kalçada bir denge oluşturacaktır. Eğer bolca, dökümlü modeller tercih ederseniz hem bacaklarınız daha kısa görünür hem de sizi olduğunuzdan daha şişman gösterir. Bunun için kot pantolon tercihiniz yüksek belli ya da düzgüsel belli modellerden yana olmalıdır.

 • Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 1
 • Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 2
 • Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 3
 • Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 4
 • Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 5
 • Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 6
 • Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 7
 • Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 8
 • Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 9
 • Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 10
 • Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 11
 • Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 12
 • Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 13
 • Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 14

Düz kalçalara haiz bayanların kalçalarını daha geniş gösteren parlak kotlar tercih etmesi uygundur. Cep kısımları yana doğru eğimli olan modeller üzerinizde oldukça şık duracaktır. Giymek isterseniz dar kesimli kot pantolonlar da vücudunuza uygundur.Düşük belli kot pantolonları tercih ederek kalçalarınızı daha dolgun izah edebilirsiniz. Düz kalçalıların, bolca ve dökümlü kot pantolonlardan uzak durması gerekiyor. Bu modelleri kalçalardaki düzlüğü oldukça daha çok belirgin hale getirmektedir. Armut biçimli vücut tipine sahipseniz, bilhassa yüksek belli ve koyu renk kot pantolonları tercih etmelisiniz. Dar modeller,kalçayı olduğundan daha geniş göstereceğinden doğru bir seçim değildir. Kalçalardaki genişliği kamufle etmek için cepleri uzun olan modellere yer vermelisiniz. Bu görünümünüzü daha çok desteklemektedir. Bacaklarınızın ince bulunduğunu düşünüyorsanız kolaylıkla dar kesimli kot pantolon modellerini deneyebilirsiniz.

Armut biçimli kalçalara haiz kişilerin bolca ve dökümlü pantolonlar giymeleri, kalçaları daha çok ortaya çıkaracağından yanlış bir seçimdir. Kalçalarınızda kamufle etmek isteyeceğiniz bir orantısızlık olmadığını düşünüyorsanız, düz kesimli, yüksek bel modeller seçmeli ve koyu renk kot pantolonları tercih etmelisiniz. Oldukça dar kesimli modeller, kalçayı olduğundan daha geniş göstermektedir. Eğer bolca bir pantolon giymek isterseniz dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan nokta, pantolon kalçaya oturmalı sonrasında oldukça azca şekilde gevşemelidir. Oldukça bollaşmadan baldırlarda hafifçe bir gevşeklik olması doğru bir seçimdir. Şimdi de yuvarlak ve kaslı bir kalçaya haiz bayanlar için düşünce verelim. Bu görünüme sahipseniz sorun yok. Bir oldukça model size oldukça yakışacaktır. İster dar, ister bolca ve dökümlü isterseniz düz modelleri seçebilir, tarzınızı oluşturmakta özgür kalabilirsiniz. Genel olarak vücut tiplerine nazaran kot pantolon seçimleri bu şekilde olmalıdır.

Şimdi de pantolonlara dair bazı sırları paylaşalım. Kalçaların görünümünü etkileyen mühim bir özellik kot pantolonun hangi bel grubuna dahil olduğudur. Kot pantolon seçerken bilmeniz gerekenler içinde düzgüsel bele haiz pantolonlar kalça görünümünü oldukça azca etkilemektedir. Düşük bel pantolonlar, hem kalçaları daha geniş hem de bacakları olduğundan daha kısa gösterir. Yüksek bel kot pantolonlar ise, bacakları uzun gösterdiği şeklinde kalçaların görünümünü de etkileyerek dikkat çeker. Kot pantolon satın alırken renginin önemini asla düşündünüz mü? Koyu renklerdeki kot pantolonlar, kalçaları ve baldırları olduğundan daha minik göstermektedir. Parlak ve taşlanmış, ağartılmış görünümlü pantolonlar ise kalçaları olduğundan daha geniş göstermektedir. Açık renklerdeki pantolonlar, fazla etkilememektedir.

Son olarak ceplerden bahsedelim. Kot pantolonunuzdaki geniş model cepler, kalçalarınızı oldukça biçimli ve çekici göstermektedir. İçeriye doğru eğimi olan cepler, kalçaları yukarıya doğru destekleyip yüksel belli bir görüntü oluşturur. Kot pantolonlarınıza takacağınız kemerlerde ise, V şekline haiz olanlar kalçaları daha biçimli ve yukarı doğru kalkık gösterirken A biçimli kemerler, kalçalarınızı olduğundan geniş göstermektedir. Kot pantolon seçerken bilmeniz gerekenler önerilerimizi dikkate alarak kot pantolon seçimlerinizi özgürce yapabilir, tarzınızı oluşturup doğru kombinler yapabilirsiniz.

Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler içinde ne olduğu Mevzu Anlatımı sitesinden alıntıdır.