Kıvırcık Saç Modelleri Erkek

tarafından
528
Kıvırcık Saç Modelleri Erkek

Saçlarının bakımı ve modeliyle ilgilenen yalnız bayanlar değil. Zamanımızda erkekler de minimum bayanlar kadar saçlarının bakımına ve güzel görünmesine dikkat etmektedir. Kıvrık saç modelleri adam biçim ve stilini ortaya koymasına destek mühim bir unsurdur. Adamların saç yapıları farklılık gösterir. Düz, dalgalı, kıvırcık benzer biçimde çeşitleri olan saçlar; yağlı, kuru, ince telli, kalınca telli, sert olabilir. Renkleri ve cinsleri iyi mi olursa olsun bazı erkeklere kıvırcık saç oldukca yakışmaktadır.

Saçlara verilecek modelin belirleyici unsuru yüz hatlarıdır. Her yüze her model gitmez. Kuaförden alınacak tavsiyeler bu mevzuda oldukca değerlidir. Binlerce insanla muhatap olduklarından ve meslekleri bu olduğundan sizi daha iyi yönlendirecektir. Dalgalı saçlar oldukca kolay biçim alır fakat kıvırcık saçlar dalgalılar kadar kolay şekillenmez. Yıkandığında kurutulması zorluk derecesi yüksek kıvırcık saçlara verilen biçim acele bozulabilir. Kıvırcık saç modelleri adam için üstünde birazcık düşünülerek karar verilmesi ihtiyaç duyulan saç tipidir.

Adamların bir çok kıvırcık olan saçlarını kendi kendine bırakır. Biçim almakta zorlandığı için uğraşmak istemez. Bazıları ise kıvırcık olduğu belli bile olmayacak şekilde kısa kestirerek kendince çözüm bulur. Kendi kendine dağınık bırakmak yada kısacık kestirmek doğru bir yol değildir. Her saç türünün bir yakışan modeli vardır. Uzman kişilerden yardım alınarak kıvırcık saçlara oldukca güzel biçim verilebilir. Kıvırcık saçlar gür ve devamlı hacimli görünürler.

Hacimli ve gür olan kıvırcık saç modelleri adam bakım ürünleri kullanılarak biçim alması kolaylaştırılır. Saçın tipine uygun olarak kullanılan bakım ürünleri kıvırcık saçları zarp etmede oldukca etkilidir. Kıvırcık saçlı olan beyler aslen oldukca şanslılardır. Saçları seyrekleşse sahi kıvrık saçlar o seyreltiyi göstermeyecektir. Devamlı yoğunmuş benzer biçimde duracak ve hacimli görünecek.

Erkek Kıvırcık Saç Yapma

Biçim alması oldukca zorluk derecesi yüksek kıvırcık saçlarla birazcık uğraşmak gerekmekte. Doğru model, uzman ellerden çıktığından kıvırcık saçlıların ne kadar talihli bulunduğunu görmüş olacaksınız. Zencilerin çoğu zaman saçları kıvırcıktır. Zencilerin bilhassa uygulattıkları kalıcı keratin saç düzleştirme işlemleri kıvırcık saçlarda yaşanmış olan problemleri sona erdirir. Kalıcı keratin saç düzleştirme işlemi yapıldığında 12 ila 16 hafta süresince bozulmadan kullanılmaktadır.

Düzleştirme yardımıylakıvırcık saç modelleri adam için problem olmaz ve istediği modeli uygulayabilir. Düz ve dalgalı saçların tüm modelleri kalıcı düzleştirme neticesinde kıvırcık saçlara da uygulanabilir. Keratin esasen saçlara bakım sağladığından meydana getirilen kalıcı düzleştirme sonrasında adamların saçları oldukca daha parlak, sıhhatli ve canlı görünmektedir.

Kıvırcık Saç Modelleri Erkek Yanlar Kısa

Saçlarını kıvırcık sevip düzleştirmek istemeyen beyler için de değişik modeller tavsiye edilebilir. Bu modellerden birazcık değişik ve uçuk olarak vasıflandırılan mohawk seçimi benim favorim. Ense ve yanlardaki saçlar kısaltılır hatta kazıtılır. Saçın ön kısmında kalan saçlar ise uzundur. Fazlaca değişik bir havaya haiz olan mohawk seçimi saç, bazı erkeklere oldukca yakışmaktadır. Saçın önde kalan ve uzun kısımlarda bukleler yapılırsa model oldukca daha değişik durur. Bukleler cool duruşunuzu daha da kuvvetlendirecektir.  Mohawk seçimi kıvırcık saç modelleri adam için yorucu olmayan oldukca kullanışlı bir modeldir.

Kıvırcık Saç Modelleri Erkek

Erkek Kıvırcık Saç Iyi mi Yapılır?

Jöle, adamların saçlarını şekillendirmek için kullandıkları bir malzemedir. Bir zamanlar bolca jöle kullanılarak meydana getirilen beton ve kirpi modelleri artık moda değil. Saçlarım daha naturel durması için pomat yada wax kullanılması daha doğrudur. Hoş kokulu bu ürünler yerine jöle kullanıldığında saçlar derhal serleşeceğinden biçim vermek oldukca daha zor olacaktır. Şekillendirici kremler, wax benzer biçimde ürünler saçların naturel görünerek istenilen biçim vermesine destek olurlar.

Şekillendirici kremler kullanılarak şekillendirilen saçların daha uzun süre kalıcı olması için sprey kullanılmalıdır. Kıvırcık saç modelleri adam spreyleri ile sabitlendiğinde saçların yağlı görünmesine niçin olabilir. Bu özelliği bilinerek kullanılmalıdır.

Naturel Dalgalı Saç Modeli

Kıvırcık saçlı ünlülerin birçoğunun saçlarının kısa olduğu görülür. Kıvırcık saçlı beyler daha naturel görünmesi ve daha etkisi altına alan olması için kısa kestirmektedir. Naturel görünüm elde etmek için saçların kısa olması önemlidir. Kısa ve naturel görünen dalgalı saçlar, bayanların dikkatini daha çok çeker. Kıvırcık saçlı beyler naturel dalgaya yetişebilmek için ilk olarak saçlarını kısa kestirir. Fakat aslen naturel dalgalı görünüş elde etmek için illa kısa kestirmeye gerek kalmamıştır. Uzun olan saçlar geriye doğru yatırıldığında aynı doğallığı elde etmek mümkün olur. Çoğu zaman kısa saça alışkın olan beyler uzun saça alışmakta zorlanabilir. Fakat birazcık kullanıldığında Kıvırcık saç modelleri adam uzun saçların daha biçim ve kullanışlı olduğu görülecektir.

Tepede Toplanan Kıvırcık Bukleli Saç Stili

Tepede bukle denilince iyi mi bir saç modeli düşünüldü bilmiyorum fakat beyler içinde değişik ve cool seçimi olanların kullandıkları bir modeldir. Saçların bukleleri, kafanın tepe noktasına doğru daha hacim kazanır. Aşağıdan yukarı doğru çıkıldıkça saçın yoğunluğu ve buklelerin hacmi gittikçe yoğunlaşır. Tepede görülen bu yoğunluk oldukca değişik ve biçim bir görüntü oluşturur.

Kıvırcık Saç Modelleri Erkek

Saçlarınızı bu şekilde şekillendirecekseniz kesinlikle kirli sakal bırakmalısınız. Sakal olmadığında sanki bir şey tamamlanmamış kalmış benzer biçimde bir his oluşmaktadır. Bundan dolayı daha karizmatik ve daha etkili olması için tepede toplanan Kıvırcık saç modelleri adam bukleli saç modeline kirli sakal koşul.

Kıvırcık Kısa Saç Modeli

Son trendleri kovuşturmak bayanların gözdesi olmak için önemlidir. Kıvırcık kısa saç modeli, son zamanların trendleri içinde yer alır. Kıvırcık saçlarınızı kısalttırarak trendleri ne kadar yakından takip ettiğinizi izah edebilirsiniz. Kısa olan kıvırcık saçları denetim altında tutmak oldukca daha kolaydır. Isterseniz saçlarınızın yanlarını kısa kestirip, öteki kısımlarını uzatabilirsiniz. Uzun olan kısımlarını saç şekillendiriciler yardımıyla hareketlendirebilirsiniz. Bu saç seçimi; renkli gözlü, uzun yüzlü erkeklere oldukca yakışır. Klasik yada çağıl olmasına değil size yakışana talipseniz doğru seçim.

Yoğun Bukleli Saç Modeli

Saçlarınız kıvırcık fakat siz uzun bir model yaptırmak istiyorsanız ilkin aralardan aldırtarak saçlarınızın kabarmasını önlemelisiniz. Uzun Kıvırcık saç modelleri adam kullanıcılar için bakımı ve şekillendirmesi zor fakat oldukca biçim duran bir modellerdir. Uzun ve kıvırcık saçları sağa yada sola yatırarak farklılık yapabilirsiniz. Eğer saçınızın bukleleri size azca geldiyse şekillendirici köpüğü kullanarak buklelerinizi artırabilirsiniz.

Kaliteli şekillendirici köpüğü parmağınıza sıkın. Saçlarınızı parmağınıza dolayın, biçim verin ve bırakın. Tutam tutam alarak parmağınızla mükemmel bukleler oluşturabilirsiniz. Orta yaşlarda yoğun bukleleri kullanan beyler olduğundan daha genç görünmektedir. Yazları ıslak görünümle daha oldukca tercih edilir. Sakal uzatılarak yoğun bukleler kullanılması yakışıklılığınızı artıracaktır.

Kıvırcık Saç Modelleri Erkek

Trend Kıvırcık Saç Modelleri

Fazlaca hacimli, gür olması kıvırcık saçlıların talihli oldukları taraftır. Fakat başa çıkılması oldukca zorluk derecesi yüksek saçlar kullanıcıları yormaktadır. Son zamanlarda kıvırcık saçlı beylerin kullandıkları bazı modeller trend. Trend modeller şunlardır:

  • Undercut: Yanlar ve arkanın kısa, üstlerde kalan kısımların uzun olduğu modeldir. Yüzün daha zayıf, kullanan beyin daha uzun görünmesini sağlar.
  • Yan fark: Mohawk olarak da vasıflandırılan bu saç modelinde saçlar taraftan ayrılmıştır. Kalınca telli saça haiz olan beyler taraftan ayırarak kullanabilir.
  • Kaküllü kesim: Erkekte kakül olur mu demeyin. Saçın ön kısmındaki uzunlu kısalı kaküller değişik bir hava vermektedir.
  • Geriye doğru: Şekillendirici jöle kullanılarak arkaya doğru yatırılan bu saç modelini denetim altında tutmak oldukca daha kolaydır.
  • Naturel bukleler: Uzun saçlarda kullanılan naturel buklelerle oldukca hoş görünebilirsiniz. Uzun saçlarınızın öne gelmesini istemediğinizde yarık biriktirerek kıvırcık saç modelleri adam için en kullanışlı hale getirilir.
The post Kıvırcık Saç Modelleri Erkek appeared first on Hanım ve Moda.