Kansere yakalanan Billur Kalkavan: Yeniden doğuş yeni bir başlangıç

tarafından
16
Kansere yakalanan Billur Kalkavan: Yeniden doğuş yeni bir başlangıç

Covid 19 tedavisi sonrası akciğer kanseri teşhisi konulmuş olan oyuncu Billur Kalkavan, “Hastalanmasam kim bilir kanseri fazlaca daha geç fark edecektik. Fakat bu benim için tekrardan doğuş. Yeni bir başlangıç” dedi.

Oyuncu Billur Kalkavan akciğer kanserine yakalandığı ve 1.5 aydır tedavi görmüş olduğu ortaya çıkmasının arkasından açıklamalarda bulunmuş oldu.
Özgürlük’ten İsmail Bayrak’ın haberine bakılırsa; Kemoterapi tedavisi gören ve saçları dökülen Kalkavan, hastalığının görmüş olduğu corona virüs tedavisi sonrası teşhis edildiğini söylemiş oldu.
Meşhur oyuncu, “Ocak ayında Covid olmuştum. Ayakta atlattım. Fakat sonrasında nefesimde bir sorun oldu. Nefes alırken içim sıkışıyordu. Oysa ben sigara bile içmem. Hatta nezle dahi olmazdım. ‘Cpvid hasar bırakıyor’ diyorlardı, ben de öyleki sandım. Doktora gittim ve bir film çekildi. Süreç öyleki başladı” dedi.
“Ameliyat yerine kemoterapiyi uygun gördüler” diyen meşhur Kalkavan, “Şimdi üçüncü kemoterapiyi alacağım. Tedavi sürecim fazlaca iyi gidiyor. Koç Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi oluyorum. Bir anlamda koronaya müteşekkirim, hastalanmasam kim bilir kanseri fazlaca daha geç fark edecektik” diye konuştu.
Kalkavan, bu süreci yeni bir başlangıç olarak gördüğünü söyleyerek, “Bende de hata vardı, son dönemde kendimi dikkatsizlik etmiştim” açıklamasında bulunmuş oldu. Meşhur oyuncu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Fakat bu benim için tekrardan doğuş. Yeni bir başlangıç. Kendimi doktorlarıma emanet ettim. İnsanlara da tavsiyem, internete girip bakmasınlar, hekimlere güvensinler.”
Kalkavan toplumsal medyadan yapmış olduğu paylaşımda ise, Hamdi Alkan’ım ziyaretime geldi ve izin istedi ‘Paylaşabilir miyim’ diye. Beni bu kadar sevdiğinizi bilmiyordum valla fazlaca mutlu oldum tanrı razı olsun. Ben fotoyu birazcık düzelttim fakat kusura bakmayın. Bir ricam var, lütfen aramayın ileti atın fazlaca yoruluyorum”