“İnternetten altın alacaklar ürünlerin sertifikasına ve sigortalı gönderime dikkat etmeli”

tarafından
15
“İnternetten altın alacaklar ürünlerin sertifikasına ve sigortalı gönderime dikkat etmeli”

Altın ve gümüş şeklinde kıymetli metaller birçok şahıs tarafınca güvenli bir yatırım aracı olarak tercih ediliyor. Bu yatırım araçlarının dijital ortamda alışverişi de her geçen gün yaygınlaşıyor. Türkiye’de altın sektöründe 55 yılı geride bırakan Ender Metal, yenilediği online mağazası ile sertifikalı ürünlerini Türkiye’nin her yerine sigortalı halde ulaştırıyor.

Altın ve gümüş, küresel piyasaların ve kripto borsalarının dalgalı seyir izlediği bir dönemde birçok yatırımcı tarafınca güvenli bir yatırım aracı olarak görülmeye başlandı. Bu durum, yediden yetmişe her insanın birikimlerini değerlendirmek için tercih etmiş olduğu fizyolojik altın ve gümüş satışlarının dijital ortama taşınmasını bununla beraber getirdi.

1967’de Ender Tütüncü’nün açmış olduğu atölyeyle başlamış olan öyküsünü 1996’da Türkiye’nin ilk altın rafinerisini kurarak sürdüren Ender Metal, 9 yıl ilkin NadirGold adıyla hayata geçirdiği online mağazasıyla sektörde öncü oldu. NadirGold bugün, yenilenen web mağazasıyla sertifikalı ürünlerini Türkiye’nin her yerine sigortalı halde ulaştırıyor.

Mevzuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan nadirgold.com Genel Müdürü Berat Özkan, “2013 yılından bu yana web mağazamız üstünden külçe altın, ziynet altın ve külçe gümüş satışı gerçekleştiriyoruz.

Online mağazamızdan alışveriş meydana getiren müşterilerimiz, Türkiye’nin önde gelen altın rafinerisi olarak ürettiğimiz, internasyonal geçerliliğe haiz altın ürünlerini ülkemizin her yerinden sipariş edebiliyor.

Yenilediğimiz arayüzümüz ve 4 dakikada bir güncellenen kur fiyatlarımızla müşterilerimize daha iyi bir kullanıcı deneyimi vaat ederken, kredi kartı ve havale şeklinde ödeme alternatifleriyle fizyolojik altın ve gümüş alışverişini kolaylaştırıyoruz” dedi.

HER BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ

NadirGold online mağazasında 0,25 gram ile 1.000 gram içinde ürün çeşitliliği sunduklarını vurgulayan Berat Özkan, “NadirGold müşterileri, külçe altın, ziynet altın ve külçe gümüş ürünlerimizle her bütçeye uygun yatırım seçeneğine erişebiliyor. Bu sayede ev hanımlarından üst düzey yöneticilere kadar hepimiz, altın ve gümüş alışverişini internetten yapabiliyor.

Kullanıcılarımız ağırlıklı olarak 25-55 yaş grubunda yer ediniyor. Bu durum, birçok ürüne online platformlardan erişmeye alışmış olan genç yetişkinlerin, altın ve gümüş yatırımlarını da dijital ortamda yapmayı benimsediğini gösteriyor.

Güncel piyasa kurlarında en oldukça 0,50-1 gram külçe altın ve 100-250 gram külçe gümüş ürünlerimiz ilgi görüyor. Ek olarak gümüşe olan yoğun taleple, hususi koleksiyonlarımız koleksiyonerlerin dikkatini çekiyor.

Bankalarla yaptığımız anlaşmalar yardımıyla hesaba altın havale ve hesaptan fizyolojik altına çevirme şeklinde olanaklar da sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

nadirgold.com Genel Müdürü Berat Özkan

“ONLINE KÜLÇE ALTIN ALMAK AVANTAJLI”

Müşterilerde internetten altın alışverişinin güvenli olup olmadığı mevzusunda sual işaretleri olabildiğini hatırlatan Berat Özkan, “Online mağaza alışverişleri, satın alınan altını ya da gümüşü bir yerden bir yere taşıma sürecinde görülebilecek riskleri ortadan kaldırıyor.

Zira NadirGold’u tercih edenler internasyonal standartlara uygun olarak üretildiği sertifikalarla tescillenen altın ve gümüş ürünlerine, sigortalı kargo gönderimleriyle, en güncel fiyatlar üstünden erişebiliyor.

Kargoda kaybolma yada çalınma şeklinde durumlarda para iadesi ya da yeni ürün gönderimi şeklinde seçenekler sunarak müşterilerimizin ihtimaller içinde mağduriyetlerini önlüyoruz.

Her gün 16.00’a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya ulaştırılıyor ve 3 iş gününde, ücretsiz bir şekilde teslim ediliyor. Tüm bu yönleriyle online külçe altın almak, oldukça avantajlı bir seçenek olarak öne çıkıyor” dedi.

MOBİL UYGULAMA, DİJİTAL CÜZDAN VE DİJİTAL ALTIN GİBİ YENİLİKLER YAKINDA

Altın ve gümüş işlemenin bir zanaat bulunduğunun bilinciyle hareket ettiklerini ve üretim süreçlerinde yüksek teknoloji kullandıklarını vurgulayan nadirgold.com Genel Müdürü Berat Özkan, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı: “Yoğun halde yürüttüğümüz tasarım ve Ar-Ge süreçlerinin sonucunda tüketicilerimize ulaşan, Efes Antik Şehir, Zeugma, Aspendos temalı koleksiyonların tasarımında ülkemize ve dünyaya kıymet katan unsurlardan esin alıyoruz.

Online mağazamızın arayüzünde ve alışveriş deneyiminde yaptığımız yenilikleri, yakında duyuracağımız mobil uygulamamızla sürdüreceğiz. Dijital altın ve gizleme hizmetlerimizle müşterilerimizin yatırım olanaklarını genişletirken, dijital cüzdan bağlantısıyla yeni bir ödeme hizmetini daha devreye alacağız.”