Halkalı-Bahçeşehir banliyö hattı bugün açıldı

tarafından
8
Halkalı-Bahçeşehir banliyö hattı bugün açıldı

İstanbul’da Halkalı-Bahçeşehir banliyö hattı bugün açıldı. İlk etapta sabah ve akşam olmak suretiyle karşılıklı birer sefer gerçekleşecek. Halkalı-Bahçeşehir arası mesafe 22 dakikaya düşecek.

İstanbul’un raylı sistem ağı genişliyor. Halkalı-Bahçeşehir banliyö hattı bugün açıldı.

Kapıkule-Halkalı hattı üstünden sağlanan demir yolu bağlantısıyla Bahçeşehir ile Marmaray’ın son durağı olan Halkalı arasındaki seferlerin ilki karşılıklı olarak bugün sabahın erken saatlerinde gerçekleştirildi.

İlk seferde seyahat meydana getiren vatandaşlar, söz mevzusu hatta süratli ve kolay ulaşım imkanı sunan banliyö seferlerinin başlamasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

SABAH VE AKŞAM SAATLERİNDE KARŞILIKLI İKİŞER SEFER

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye nazaran, Halkalı-Bahçeşehir banliyö seferleri karşılıklı olarak sabah ve akşam saatlerinde ikişer kez gerçekleştirilecek.

Sabah Halkalı’dan saat 06.30, Bahçeşehir’den ise 07.00’de başlamış olacak seferler, akşam Halkalı’dan saat 18.30’da, Bahçeşehir’den ise 19.00’da yapılacak.

SEFERLER 22 DAKİKA SÜRECEK

Banliyö seferleri, 13,5 kilometrelik Halkalı-Bahçeşehir hattında 22 dakika sürecek.

5 vagonlu ve 1.637 yolcu kapasiteli Marmaray tren setleriyle gerçekleştirilecek banliyö işletmeciliğinde İstanbulkart da geçerli olacak.