Göz Kapağı Estetik Cerrahi Nedir?

tarafından
153
Göz Kapağı Estetik Cerrahi Nedir?

Günümüzde göz kapağı güzel duyu cerrahi ameliyatının yapılmasındaki en büyük amaç göz kapaklarına hem daha genç hem de daha gerilmiş bir biçim kazandırmak içindir. Göz kapaklarında çoğu zaman yaşın ilerlemesiyle birlikte sarkma meydana gelir. Hem de yer çekimi etkisinden dolayı da deride aşağı yönlü olacak şekilde bir sarkıklık oluşur. Bu durum hasta kişiler için oldukça rahatsız edici bir durumdur. Kimi zaman derideki gevşeme ciddi bir boyutta olabiliyor. Bazı kişilerde de çoğu zaman gözaltı torbası problemi yaşanabiliyor.

Bu şekilde kişilerde göz kapakları yaşlanmasından dolayı ek olarak gözaltı torbası sorununda görülebiliyor. Hal bu şekilde olunca da göz çevresindeki görüntüyü daha güzel bir hale getirmek için güzel duyu ameliyatı tercih edilebiliyor. Yüz bölgesinde, göz kapağın alt ve üst göz kapağındaki sarkmalar benzer biçimde durumlarda şahıs görme problemi de yaşayabiliyor. Bilhassa de sarkma durumu ilerlemiş ise gözün bir kısmı deri tarafınca kapatılır. Bu şekilde bir durum görme noktasındaki hastaların mesele yaşamasına neden olur.

Göz Kapağı Estetiği Kalıcı Olur Mu?

Göz kapağı güzel duyu cerrahi ameliyatı için hastaların oldukça merak etmiş olduğu konulardan birisi de sonucun kalıcı olup olmadığıdır. Bu yöntemde de eleştiri bir unsura dikkat etmek gerekir. Bu ameliyat yardımıyla yaşlanma durmaz. Yalnızca yaşlanmanın tesirini hafifletmeye yarar ve kişinin olduğundan daha genç görünmesine niçin olur. Hal bu şekilde olunca da ameliyat sonrası gözlerinizin üstünde yer edinen göz kapakların daha genç görünmesi oldukça mümkündür.

Fakat zaman içinde deride tekrardan sarkmalar meydana gelebilir. Bu güzel duyu operasyonun tesiri neredeyse 6 yıl ya da 8 yıl sürebiliyor. Çoğu zaman bu durum ameliyatın kaç yaşlarında yapıldığınave de operasyon olacak kişinin cilt yapısına bağlı olarak değişim izah edebilir. Bu sürecin sonunda yerçekiminin de etkisine bağlı olarak ciltte tekrardan sarkmalar oluşabilir.

Göz Kapağı Estetiği İz Bırakır Mı?

Cilde kesi uygulanması ile göz kapağı güzel duyu cerrahi ameliyatı yapılır. Bunun sebebi ise fazla derinin kesi yardımıyla vücuttan tahliye edilmesidir. Bu yüzden kesi uygulanan alanda azca bir iz kalması mümkün olabilir. Bu iz ise üst göz kapağı estetiği esnasında göz kapağı kısmında uzanır. Fakat iz kapak kıvrımına uygun olacak şekilde kalır. Siz de bu şekilde bir operasyon için https://tugbadindar.com/hizmetler/goz-kapagi-estetigi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

The post Göz Kapağı Estetik Cerrahi Nedir? first appeared on En Kısası.