Genital bölge kararması için doğal yöntemler nelerdir? Vajina nasıl beyazlatılır?

tarafından
90
Genital bölge kararması için doğal yöntemler nelerdir? Vajina nasıl beyazlatılır?

Genital bölge kararması için doğal yöntemler nedir? Birçok kişinin karşılaşmış olduğu ve anlam veremediği bir durum olan genital bölge kararması niçin olur? Olağan bir görüntü değişimi olarak kabul edilen genital bölge kararmaları hem adam, hem de hanımlarda görülmektedir. Sadece buna karşın vajina bölgesindeki kararmalar pek oldukca hanım için oldukça can sıkıcıdır ve bu kişileri vajina nasıl beyazlatılır araştırmasına yöneltmektedir. Genetik yatkınlık, çevresel faktörler ve yanlış uygulamalar sonucu gelişen genital bölge kararması hoş olmayan bir görüntü oluşturmaktadır. Tıbbi müdahale ile düzeltilebilen genital bölge kararması için doğal yöntemler bulunmakta. Her insanın kolaylıkla uygulayabileceği vajina beyazlatmanın doğal yollarını ve öteki bikini bölgesinde kararma için tavsiye edilen şekilleri sizler için araştırıp, derledik.

Genital bölge kararması nedir? Vajina kararması niçin olur?

Genital bölge kararması hanım ve adamların cinsel organ ile çevresindeki cilt renginin öteki bölgelere nazaran koyu bir renge dönüşmesidir. Sıhhat açısından hiçbir mesele oluşturmayan genital bölge kararmaları doğal yöntemler yöntemiyle önceki rengine dönebilmektedir. Vajina kararmasının birden fazla sebebi bulunur ve bu sebeplerin pek bir çok yanlış uygulamalar sonucu gerçekleşir.

Bikini bölgesi (Genital bölge) kararması niçin olur?

Bikini bölgesinde kararma niçin olur? Bazı kişilerde vajina kararması sonradan ortaya çıkarken, bazılarında bu durum doğuştan gelmektedir. Bununla birlikte esmer tende kişilerinde genital bölgesinin koyu renge haiz olması düzgüsel karşılanmaktadır. Sonradan gerçekleşen genital bölge kararmasının en büyük sebebi o bölgedeki dokularda, östrojen hormonu oranının yüksek olmasıdır. Vajinadaki öteki esmerleşme sebepleri ise çoğu zaman dış etkenlerdir. Genital bölge, vajina kararmasının sebepleri genel olarak şunlardır:

 • Yüksek östrojen hormonu sebebi ile melanisit adında olan ve cilt renginin koyulaşmasını elde eden hücreleri uyarması.
 • Yanlış bir halde güneşlenmek; güneş ışınları bikini bölgesi kapalı dahi olsa o bölgeye ulaşabilmektedir. Mayo ya da bikiniler güneşin UV ışınlarına karşı koruyucu değildir ve genital bölgenin kararmasını engelleyemezler.
 • Hamilelikle beraber hormon seviyelerinde meydana gelen ani iniş ve çıkışlar.
 • Cildin nefes almasını ve kan dolaşımını engellemiş olan dar giysiler giyilmesi.
 • Doğum denetim hapı kullanmakta genital bölge kararmasına yol açan etkenlerden biridir. Doğum denetim hapları yüksek östrojen hormonu ihtiva eder ve bu durum vajinada kararmalara yol açmaktadır.
 • Devamlı bileşik ve polyester iç çamaşırları kullanılması. Bu tür kumaşlar cildin nefes almasını engeller ve genital bölgede kararmalara niçin olur.
 • Cinsel ilişki sonrasında genital bölgenin ıslak bırakılması.
 • Oldukça kuvvetli kimyasallar kullanarak hazırlanan tüy dökücü kremlerin uzun süre kullanılması.
 • Bikini bölgesinin depilasyon yöntemi olarak jiletle temizlenmesi bir süre sonrasında vajinada kararmalara niçin olmaktadır.
 • Sert ve yanlış ağda seçimi de vajina kararmasına etkendir.
 • İç çamaşırlarının sık sık değiştirilmemesi ve genital temizliğe ehemmiyet verilmemesi.
 • Kişinin kıl yapısı ve cilt tonuna uygun olmayan lazer epilasyon aleti ile depilasyon uygulaması.
 • Yaşın ilerlemesi ile vücutta gerçekleşen değişimler ve hormon seviyelerinin öncekine nazaran farklılaşması.
 • Devamlı kullanılan bazı ilaçların yan tesiri de bikini bölgesinin kararmasına sebep olmaktadır.

Genital bölge kararması için doğal yöntemler nelerdir?

Genital bölge kararması için doğal yöntemler nedir, vajina nasıl beyazlatılır? Bikini bölgesi kararması için ne yapılır?

Genital bölge kararması için doğal yöntemler nedir? Bikini bölgesi ve vajina kararması için ne yapılır? Pek oldukca şahıs bu soruların yanıtını merak ederek doğal yöntemlerle genital bölgenin nasıl beyazlatılacağını araştırmakta. Genital bölge kararması ve bir öteki adı ile bikini bölgesinin kararması yukarıda paylaşmış olduğumuz şeklinde birçok nedene bağlı olarak gerçekleşmektedir. Fizyolojik hiçbir sakıncası olmayan genital bölge kararmasını, doğal yollarla genital bölge beyazlatma yöntemlerini uygulayarak mesele olmaktan çıkarabilirsiniz. İşte, hepsi doğal ve kolay temin edilebilecek malzemelerle uygulanan genital bölge kararması için yapılacak doğal yöntemler:

Hindistan cevizi yağı ve bal karışımı ile vajina beyazlatma

Genital bölge kararması için uygulanabilecek doğal yöntemlerden ilki, hindistan cevizi yağı ve bal karışımından yararlanmaktır. Bir kasenin içinde 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı ile 1 tatlı kaşığı bal karıştırılarak bir miktar ısıtılır. Hazırlanan karışım genital bölgenin üstüne sürüp 15 dakika beklenmesinin peşinden gül suyu ile temizlenmektedir.

Salatalık suyu ve aloe vera jeli karışımı ile vajina beyazlatma

Aloe veranın cilt üstündeki aydınlatıcı ve gençleştirici özellikleri hepimiz tarafınca kabul edilmektedir. Genital bölge kararmasını evde doğal yöntemlerle düzeltmek ve vajinayı beyazlatmak için de aloe veradan yararlanılmakta. Bir salatalık ezilerek suyu çıkarılır ve aloe vera jeli ilave edilerek jel bir kıvam elde edilir. Elde edilmiş jel bikini bölgesindeki kararmaların üstüne sürüp 15 dakika bekledikten sonrasında bolca soğuk su ile durulanır.

Yoğurt ile genital bölge kararmalarını düzeltebilirsiniz

Genital bölge kararmaları için evde uygulayabileceğiniz bir başka doğal yöntem ise, yoğurt kullanarak vajina beyazlatmadır. Bu yöntemi uygulayarak vajina beyazlatmak için yeteri oranda yoğurt vajinal bölgeye 8 ila 10 dakika süresince masaj yaparak sürülür ve 15 dakika bekledikten sonrasında su ile durulanır.

Karbonat ile genital bölge kararmalarını beyazlatabilirsiniz

Karbonat pek oldukca aydınlatıcı cilt maskesinde kullanılan doğal malzemelerden bir tanesidir. Bikini bölgesi ve vajina beyazlatma için 1 tatlı kaşığı karbonat ile 1 tatlı kaşığı su karıştırıp macun haline getirilir. Karışım genital bölgede kararma olan bölgelere sürülür ve ortalama 10 ila 15 dakika beklettikten sonrasında bolca su ile durulanır.

Portakal kabuğu ve yoğurt karışımı ile vajina beyazlatma

Genital bölge kararmalarını gidermek için uygulanan bir öteki doğal yöntem portakal kabuğu ve yoğurt karışımı ile vajina beyazlatmaktır. Tamamen ezilmiş bir miktar portakal kabuğu ve birazcık yoğurt karıştırılıp vajina bölgesine sürüldükten sonrasında kuruması beklenir. Karışımın tamamen kurumasının peşinden bolca su ile temizlenir.

Limon suyu ile genital bölge kararmalarını beyazlatma

Limon suyu ile vajina beyazlatmak için yeteri oranda limon suyunu vajinal bölge üstüne sürebilir ve bir süre bekletip durulayabilirsiniz. Genital bölge kararması beyazlayana kadar tertipli olarak bu işlem uygulanabilmektedir.

Patates suyu ile vajinal bölgeyi beyazlatma

Genital bölgedeki kararmaları doğal yöntemlerle beyazlatmak için patates suyunun ağartıcı özelliğinden faydalanabilirsiniz. Bu yöntemi uygulamak için bir patatesi ortadan keserek yada büyük dilimlere ayırarak vajinal bölge üstünde dairesel hareketlerle 10 ila 15 dakika arası masaj yapmak yeterlidir.

Sandal ağacı tozu ve gül suyu ile genital bölge beyazlatma

Genital bölge beyazlatmak için haftada 3 yada 4 kez uygulayabileceğiniz bu yöntem için 1 yiyecek kaşığı sandal ağacı tozu ile 10 damla gül suyunu karıştırıp, kıvamlı bir macun haline getirin. Temizlenmiş olan genital bölgeye bu macunu sürüp ortalama 10 – 15 dakika bekletip ılık su ile durulayabilirsiniz.

Zeytinyağı ile bikini bölgesini beyazlatma

Zeytinyağı ile de doğal yollardan genital bölge beyazlatma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlem için bir miktar zeytinyağı gece yatmadan ilkin genital bölgeye masaj yaparak sürülür ve bir gece süresince bu şekilde bekletilir. Ertesi sabah bolca su ile yıkayarak zeytinyağı temizlenir.

Yumurta beyazı ile vajina beyazlatma

Genital bölgedeki kararmaları beyazlatmanın doğal şekillerinden bir diğeri yumurta akı kullanmaktır. Yumurta beyazı ile vajina beyazlatmak için yumurtanın beyaz kısmı ayrılır ve genital bölgenin üstüne sürülür. Yumurta akı kuruyana kadar bekledikten sonrasında su ile durulanır.

Suna Dumankaya genital bölge beyazlatma kürü

Cilt güzelliği ve sağlığı için birçok doğal reçetesi bulunan Suna Dumankaya’nın genital bölge beyazlatma kürü ile vajina beyazlatma işlemini kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. 1 çay kaşığı vazelin, 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı elma suyunu bir kap içinde karıştırdıktan sonrasında genital bölgenin kararan kısımlarına sürün ve kurumasını bekleyin. Karışım tamamen kuruduktan sonrasında ılık su ile durulayıp bebek pudrası sürebilirsiniz.

Genital bölge kararması doğal yöntemlerle beyazlatılırken neye dikkat edilmeli?

Genital bölge hem adam, hem de hanım cildinin en kırılgan ve acele tahriş olabilen bölgesidir. Doğal yollarla genital bölge beyazlatma işlemi yapmadan ilkin şu noktaya dikkat edilmelidir. Kullanacağınız araç-gereç her ne olursa olsun hazırladığınız kür yada macunu kesinlikle bilek ya da kol şeklinde cildin değişik bir yerine sürür, kontrol etmelisiniz. Hazırladığınız vajina beyazlatma kürü eğer cildinizde alerjik reaksiyona sebep olarak tahriş etmiş ise, kesinlikle genital bölge üstüne uygulamamalısınız.

Vajina nasıl beyazlatılır?

Genital bölge kararması (Vajina kararması) teşhis ve tedavisi nasıldır?

Vajina kararmalarında bu durumun teşhisini uzman doktorlar tarafınca konulmaktadır. Fizyolojik açıdan kişilere hiçbir ziyanı olmayan genital bölge kararması ciddi boyutlarda ise, cinsel özgüvensizliğe yol açmaması için tedavi edilmektedir. Genital bölge kararmaları için doğal yöntemler uygulanmasına karşın düzelmeyen vajina kararmalarında kesinlikle bir hekime başvurulmalıdır. Bikini bölgesi kararması teşhisi konulması için hekim tarafınca ilkin fizyolojik muayene yapılır ve peşinden lüzumlu olduğu düşünülürse hormon tahlili istenmektedir. Genital bölge kararmalarının en mühim sebebi vücutta bulunan östrojen hormonu seviyesinin gereğinden yüksek olmasıdır. Meydana getirilen hormon tahlili sonucu mevcut östrojen seviyesi belirlenerek, bu yönde bir tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

Genital bölge – bikini bölgesi kararması tedavisi nasıl yapılır?

Genital bölge kararmasının birçok tıbbi ve doğal yöntemlerle meydana gelen tedavi şekli bulunmaktadır. Tedavi şekilleri; doğal kürler, kimyasal peeling uygulanması, dermokozmetik ürün kullanmak ve lazer tedavisi şeklinde olmakla birlikte, hangi yöntemin tercih edileceği vajina kararmasının derecesine gore değişmektedir.

 • Genital bölge kararması için doğal kür ve öteki yöntemlerin uygulanması: Vajina kararmalarını yok etmek ve beyazlatmak için ilk olarak doğal kürler ve öteki doğal yöntemlerin uygulanması akla gelmektedir. Bal, zeytinyağı, portakal kabuğu, karbonat, aloe vera, yoğurt, patates, zeytinyağı, limon ve limon yağı cilt beyazlatıcı olarak kullanılmaktadır.
 • Dermokozmetik kremler: Genital bölge kararmalarının bir başka tedavi yöntemi dermokozmetik krem kullanmaktır. Cildi beyazlatan ve daha aydınlık görünmesini elde eden dermokozmetik kremler tertipli ve uzun süre kullanım sonucu tesir göstermektedir. Bu ürünler cildi tahriş edebileceği için kesinlikle bir doktora danışmalı ve eczanelerde satılan ürünler satın alınmalıdır.
 • Kimyasal peeling yöntemi: Bikini bölgesi kararmaları için kullanılan başka bir yöntem, birçok kir probleminde başvurulan kimyasal peelingtir. Bu yöntemde uzman kişiler tarafınca bikini bölgesine çeşitli kimyasal solüsyonlar uygulanarak cildin üst tabakası soyulmaktadır.
 • Lazerle tedavi yöntemi: Genital kararmanın derecesine gore seans sayısı ve süresi ayarlanmak koşulu ile lazerle genital bölgenin beyazlatılmasıdır. Lazerle vajina beyazlatma işlemi ortalama olarak 15 ila 20 dakika sürmektedir.

Genital bölge kararması için hangi doktora gidilir?

Genital bölge kararmaları ve vajina beyazlatma işlemleri için hanım hastalıkları ve doğum uzmanlarına, cilt doktoruna, dermatoloji uzmanına ya da hususi güzel duyu kliniklerine başvurulmalıdır.

Genital bölge kararması için kullanılan ve vajina beyazlatıcı ilaçlar nedir?

Genital bölge kararması bir sıhhat problemi ve hastalık olmadığı için herhangi bir ilaç tedavisi bulunmamaktadır. Fakat vajina beyazlatmak ve bikini bölgesinde oluşan kararmaları düzeltmek için çeşitli aydınlatıcı ve cilt beyazlatıcı dermokozmetik ürünler kullanılmaktadır. Alerjik tepki ve tahriş tesiri gösterme ihtimali yüksek olan bu cilt beyazlatıcı krem ve jelleri kullanmadan ilkin kesinlikle bir uzman görüşü alınmalı ve doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Hamilelikte genital bölge kararması düzgüsel midir?

Hamilelikte genital bölge kararması düzgüsel midir? Genital bölge kararmalarının esas sebeplerinden bir tanesi, vücuttaki östrojen hormonu seviyesinin artmasıdır. Hamilelik ile beraber hanımefendilerin hormon dengesi değişmekte ve östrojen hormonu salgılanması yükselmektedir. Bundan dolayı uzmanlar tarafınca hamilelikte genital bölge kararmaları düzgüsel sayılmaktadır.

Okurun dikkatine: Burada belirtilen sıhhat detayları, maske tarifleri, kür tarifleri, rejim önerileri ve öteki detaylar web ortamından derlenmiştir ve kesinlikle hekim tavsiyesi değildir. Genel bilgiler olup doğruluğu teyit edilmemiştir. Bu tür tariflerin her vücutta tertipli ilaç kullanımı, çeşitli hastalıklar, vücut hassasiyetleri yada aşırı kullanımlar sebebiyle kişiden kişiye değişik sonuçlar verebileceği unutulmamalıdır. Sitemizde yer edinen bilgiler reçete değildir ve tavsiye niteliği taşımamaktadır. Buna karşın yazılmış olan detayları uygulama kaynaklı kullanımlardan doğabilecek zararlardan kişinin kendisi görevli olup sitemiz cemre.com ve yazarları mesuliyet kabul etmemektedir.