Fucidin uçuğa iyi gelir mi?

tarafından
99
Fucidin uçuğa iyi gelir mi?

 Fucidin uçuğa iyi gelir mi? Pandeminin artması sebebiyle son zamanlarda tedaviler bilinçsiz bir halde evde yapılmaya başlandı. Bilhassa uçuk tedavisi için Fucidin krem bilinçsiz bir halde tercih edildi. Lakin uçuk için Fucidin krem kullanılması uygun olmayabilir. Doğrusu, komşunuza iyi gelen size iyi gelmeyebilir. Dolayısıyla Fucidin krem dudak uçukları için kullanmak yerine tabip tavsiyesi alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Dudak uçuğuna ne iyi gelir? Evde uçuk tedavisi yöntemleri nelerdir?

Uçuk

Uçuk, ağızda, çoğu zaman dudaklarda yada dudağın derhal altındaki bölgede kabarcıklara yada yaralara niçin olan herpes simpleks virüsü ile oluşan bir enfeksiyondur . Bu kabarcıklar ek olarak ortaya çıktıkları bölgede karıncalanma, ağrı yada kaşıntıya da niçin olabilir.

Uçuklar oldukça bulaşıcıdır bundan dolayı bir öpücük esnasında olabileceği şeklinde direkt temas kanalıyla yada mesela bardak, çatal bıçak ekibi yada havlu şeklinde ortak nesnelerin kullanımı kanalıyla bulaşır.

Bir çok vakit, bağışıklık sisteminin kendisi virüsü yok ederek enfeksiyonu iyileştirir. Lakin daha süratli iyileşmenize destek olmak için yerinde uygulanabilecek bazı antiviral ilaçlar vardır.

Fucidin uçuğa iyi gelir mi? 

Fucidin kremin prospektüsünde yer edinen bilgiye nazaran cilt yüzeyine haricen ince bir katman halinde kullanılabilen Fucidin krem lezyonlara günde 2-3 kez ve doktorun önerilmiş olduğu süre süresince uygulanabilir. Fucidin krem’in kullanım durumları şu şekildedir:

  • FUCİDİN’e duyarlı organizmaların oluşturduğu deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır

Bu içerik tavsiye niteliği taşımaz. Hekim kontrolü ve tabip reçetesi haricinde kullanılması tavsiye edilmemektedir.