İçeriğe geç

Erzurum Uydu Anten Servisi

Uydu anten servisiihtiyaçlarına çözüm sunan firmamız yaşadığınız yer apartman ya da müstakil ev fark etmeksizin kurulum gerçekleştirmektedir. Çanak anten montajı ve var olan çanak antenin ayarlanmasında da sizlere destek sunuyoruz.

Çanak Anten Montajı Nasıl Yapılır?

Televizyonunuzda uydu yayınlarını izleye bilmeniz için mutlaka yayınların alınmasına uygun bir alış anteti bulunması gerekmektedir. İhtiyaç duyulan cihazlara sırayla baktığımızda ; LNB , Uydu alıcı cihaz(Receiver) sistemin önemli iki araçlarıdır.

Fakat tek başına alıcı ya da LNB uydu yayınlarını izlemeniz için yeterli olmayacaktır. Hali hazırda kullanılan anten de yaşanan yayın kayıplarının düzeltilmesi ve değişime ihtiyaç duyan sistem elemanın belirlenmesi de yine profesyonel inceleme ile anlaşılabilir.

Sistemin doğru ve etkin kullanılabilmesi için mutlaka teknik bilgi ve tecrübeli kişilerin anten frekans ayarı ve cihazlar arası bağlantıyı sorunsuz gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu bağlantılar arasında anten sabitlemesi de yer almaktadır.

Çanak Anten Nasıl Takılır?

Uydu anten servisi ve bakımı yapan firmamız anten için en uygun yeri sizin adınıza belirlemekte ve montajını gerçekleştirmektedir. Eğer yaşam alanınız bir apartman ve merkezi bir yayın sistemine bağlı değilseniz mutlaka apartman yönetiminden montaj öncesinde gerekli izinlerin alınması gerekmektedir.

Montajın teknik detaylarında ise;

  • Antenin montajı için ihtiyaç duyulan sağlam beton zeminin tespit edilmesi
  • Montajın gerçekleştiği noktadan gök yüzünün Azimut ve Elevasyonu ile görülebilmesi
  • İleride yapılacak bir başka uydu montajı sırasında her hangi bir temas ya da görüş açısı engellenecek şekilde konumlandırılmaması.

Çanak anten takılırken dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardır. Söz konusu detayları doğru bir şekilde yorumlayabilmek için firmamızdan destek almanız son derece önemlidir.

Anten Çapı Nasıl Seçilir?

Çapları aynı olsa da sahip oldukları Receiver markasına göre antenlerin farklı fonksiyonlara ve yayın kalitesine sahip oldukları unutulmamalıdır. Genellikle yapılan sık yanlışların başında büyük çaplı antenler almak fakat uyumsuz alıcılar tercih etmek gelmektedir. Bu nedenle istenilen yayın ağına ulaşılamamakta ve receiver ya da anten değişimi kaçınılmaz olmaktadır.

Satın aldığınız alıcı ya da anten takım olmalı, aynı zamanda montaj için gerekli anten kablosu LNB ve diğer bağlantı araçları üreticinin seçimleri doğrultusunda hazırlanmalıdır. Uydu anteni montajı ve servis hizmeti için firmamızın sunduğu servis hizmeti yeterli olacaktır.

Uydu Anten Servisi LNB Ayarını Nasıl Yapar?

Uydu antene bağlanacak tüm parçaların doğru bir şekilde monte edilmesinden sonra en önemli adım LNB ayarının yapılmasıdır. Söz konusu ayar anten yüzeyinde toplanan sinyallerin LNB ile okunarak Receiver’a aktarılması adımını da beraberinde getirmektedir.

Lnb odak noktasının seçilmesi oldukça zor ve sinyal tespit araçları ile yapılan bir işlemdir. Bu nedenle firmamızın yönlendireceği tecrübeli personellerimize ek olarak destek donanımları ile LBN ayarlarınız yapılmakta ve anteniniz kullanıma açılmaktadır.

Uydu Montajında Korozyon Önleyici Tedbirlerin Alınması

Anten direği ve anten sistemin doğru çalışabilmesi için hayati önem taşımakla birlikte, sistemin korozyon karşısında en çabuk zarar gören ekipmanlarıdır. Bu nedenle anten direğinin montajının hemen akabinde pas tutmaya karşı boya işlemi görmesi gerekmektedir.

90 Derece açı ile sabitlemesi yapılan direk mevsimsel koşullardan etkilenmektedir. 90 Derecelik açıya sahip antenler hareketli antenler(Polar antenler) için olmazsa olmazlardır. Bu durum daima anten ayağında kar birikmesi ve yağmur birikmesini beraberinde getirebilir. Bu nedenle direk içinde de su birikmesini engellemek için özel izolasyon gerekmektedir. Yine adresinize yönlendireceğimiz personellerimiz uydu montajı prosedürlerini sizin için eksiksiz gerçekleştirecektir.

Uydu çanak anten servis hizmeti verdiğimiz markalar; Digitürk çanak anten servisi, d’smart çanak anten servisi, goldmaster çanak anten servisi, digiline çanak anten servisi, microstar çanak anten servisi, türksat çanak anten servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir