İçeriğe geç

En Popüler 10 WordPress PDF Eklentisi

WordPress sitelerinizde PDF dosyalarını yayınlamak için bir eklenti mi arıyorsunuz? PDF dosya formatındaki dosyalar, ziyaretçilerinizin okumasını, incelemesini ve aynı zamanda yazıcı ile baskı almasını sağlar. Bunun yanında, eKitap yayıncılığı içinde PDF vazgeçilmezdir.

PDF formatı sayesinde yüksek çözünürlüklü dosyalarınızı daha küçük boyutlara indirebilir, aynı zamanda indirme yapılırken daha az bant genişliği harcanmasını sağlayabilirsiniz. Hatta bu dosyalara bir şifre koyabilir, herkesin görüntüleyememesi için düzenleyebilirsiniz.

Fakat WordPress, bir çok medya sitesinden ve sosyal ağlardan içerikleri sitenize embed etmenize izin verse bile, PDF formatını henüz desteklemiyor. Sitelerinizde bir pdf paylaştığınızda bu sadece bir link olarak görünüyor. Eğer sitelerinizde bir pdf dosyasının görüntülenmesini istiyorsanız, bu işlemi WordPress PDF eklentisi ile halletmeniz gerekiyor.

WordPress PDF Eklentisi Ne İşe Yarar?

Bir WordPress PDF eklentisi ile dilediğiniz her PDF dosyasını yazılarınıza ve sayfalarınıza gömebilirsiniz(embed). Hatta bazı eklentiler, bu dosyaları tıpkı bir kitap gibi görüntülemenizi bile sağlıyor. Bunun yanında PDF içeriklerine not alma, zoomlama ve dijital baskı gibi seçeneklerinide ekliyor.

Daha önceden, WordPress PDF Ekleme adlı yazımda, bir WordPress websitesinde PDF’leri nasıl görüntüleyebileceğinizden bahsetmiştim. Eğer bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, yazımızı okumanızı tavsiye ediyorum.

Bu yazımda ise bu işlemi yapabilmenizi sağlayan en popüler WordPress PDF eklentilerini sizlerle paylaşacağım. Her birinin ayrı güzel özellikleri olan bu eklentiler arasında size en uygun olanı seçebilirsiniz.

1. PDF Embedder

Eklentiyi İncele

2. Google Doc Embedder

Eklentiyi İncele

3. PDF Viewer For WordPress

Eklentiyi İncele

4. PDF.js

Eklentiyi İncele

5. WP Booklet

Eklentiyi İncele

6. Flowpaper

Eklentiyi İncele

7. Vanilla PDF Embed

Eklentiyi İncele

8. PDF Viewer

Eklentiyi İncele

9. PDF and Print

Eklentiyi İncele

10. PDF Tab For WooCommerce

Eklentiyi İncele

Son Olarak

Umarım bu yazım, yazılarında ve sayfalarında PDF dosyalarını göstermek isteyen okurlarımız için yararlı olmuştur. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir