İçeriğe geç

En İyi 4 WordPress SMTP Eklentisi

Emailleri doğru bir şekilde kullanmak, blogging ve sanal reklamlar yapabilmek için çok önemlidir. Emailleri kullanarak sitenizi takip edenlerin sorunlarına çözümler bulabilir, sitenizin reklamlarını yapabilir veya blogunuzun takibini sağlayabilirsiniz.

Simple Mail Transfer Protocol yada kısa adıyla SMTP sayesinde hosting emaillerimizi kullanarak profesyonel bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bunun yanında paralı mail servislerini kullanmaktansa, hosting şirketlerinin hemen hepsinin sağladığı bu ücretsiz mail servisini kullanmak bize maddi avantaj da sağlar.

Fakat WordPress SMTP ayarları, pek çok hosting firmasında bulunmaz. Bu ayarları kendiniz yapmanız gerekir. Daha önceki bir yazımda WordPress SMTP ayarlarını nasıl yapabileceğinizi anlatmıştım. Bugünse bu ayarlamaları yaparken kullanabileceğiniz en iyi 4 WordPress SMTP eklentisini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu eklentilerden dilediğinizi kullanarak hosting emaillerinizi sitenizde çalışır hale getirebilirsiniz.

1. WP Email SMTP — Bizim Tavsiyemiz

WordPress SMTP Eklentisi

Wp-Email eklentisi dünyanın en popüler WordPress bloglarından birisi olan WPBeginner kurucusu ve ekibi tarafından üretilmiştir. Bu eklenti tamamen bedavadır ve kullanıcıları için oldukça güzel bir arayüze sahiptir. Bu eklenti sayesinde hosting emaillerinizin yanında MailGun, Amazon Ses, Mailget, SendGrid ve Gmail gibi pek çok popüler email servisininde yapılandırmasını sağlayabilirsiniz.

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan bu eklentinin kullanımıda oldukça kolaydır. Host, Port bilgilerini girerek saniyeler içerisinde WordPress SMTP ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Bunun yanında Email Test özelliği sayesinde yaptığınız ayarların işleyip işlemediğini de kontrol edebilirsiniz.Eklentiyi İncele

2. Easy WP SMTP

WordPress SMTP Eklentisi

Easy WP SMTP eklentisi bedava olarak kullanılır ve WordPress emaillerinizi yapılandırmanızı sağlar. Bu eklenti oldukça güvenli ve kolay kullanımlıdır. Bu WordPress SMTP eklentisini kullanarak tüm ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Bunun yanında tıpkı ilk örnekte olduğu gibi, bu eklentide de ayarlarınızı test edebilirsiniz.Eklentiyi İncele

3. Gmail SMTP WordPress Emailer Plugin

WordPress SMTP Eklentisi

Bu eklenti sayesinde Gmail ile WordPress arasındaki bağlantıyı kurabilirsiniz. Bu eklenti SSL/TLS şifreleme türünü seçebilmenizi sağladığı gibi OAuth 2.0 protokülünü de içinde barındırıyor. Yani size olabildiğince güvenli bir email ortamı sunuyor.Eklentiyi İncele

4. WP Mail Bank

WordPress SMTP Eklentisi

WordPress Smtp eklentilerinin içerisinde bir alternatifte WP Mail Bank eklentisidir. Oldukça küçük, bol özelliklli ve kolay kullanımlı olan bu eklenti sayesinde SMTP yapılandırmanızı saniyeler içerisinde düzenleyebilirsiniz.Eklentiyi İncele

Sonuç

Emailler bir işin yürütülebilmesi için oldukça önemlidir. Bu sizin WordPress sitenizde de aynı öneme sahiptir. Kullanıcı mailleri, reklam teklifleri, site bildirimleri ve daha pek çok konuda emaillerinizi kullanmanız gerekir.

Bir WordPress SMTP eklentisi kullanarak sitenizdeki email göndermeme, email almama sorunlarının önüne geçebilirsiniz. Bunun yanında bu eklentiler sayesinde maillerinizin güvenliğinide arttırmış olursunuz.

Umarım bu yazımda paylaştığım eklentiler SMTP yapılandırmanız için yararlı olmuştur. Yazımın sonunda sizlere de bir soru sormak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir