EGM Boş Plaka Ve Özel Plaka Sorgulama Yöntemleri ?

tarafından
234
EGM Boş Plaka Ve Özel Plaka Sorgulama Yöntemleri ?

EGM Boş Plaka Ve Özel Plaka Sorgulama Yöntemleri ?; insanoğlu araçlarını değiştirdiği yada yeni vasıta aldıklarında kendisi için hususi olan ve istediği benzer biçimde olan plakayı almak istiyor. Sadece bunu iyi mi yapacağını bilmiyor. Bu işlemlerin iyi mi yapılacağını öğrenmek için. Google arama motorunda araştırmalar yapmakta bizde sizler için iyi mi yapılacağını sizler için makalede topladık.

EGM Boş Plaka Ve Özel Plaka Sorgulama

Boş ve Özel plakaları sorgulamanın bir kaç yöntemi bulunmakta; insanların kendi plakasını seçmesi en organik hakkı ve bu tarz şeyleri iyi mi yapacağınızı detaylı bir halde anlatacağız.

  • Güvenlik Genel Müdürlüğü Ve Trafik Tescil Şube Müdürlükleri
  • SMS İle boş plaka sorgulama
  • Sigorta Informasyon Ve Nezaret Merkezi

Güvenlik Genel Müdürlüğü Boş ve Özel Plaka EGM Sorgulama

Egm online işlemlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Güvenlik Genel Müdürlüğünün sitesine girip online işlemlerden boş plaka sorgulama derseniz sizi sorgulama ekranına yönlendirecektir yada ankara.pol.tr/plaka-tahsis-işlemleri bağlantıya girerek sorgulama ekranına gidebilirsiniz.

Ankara yerine Türkçe karakter kullanmadan İzmir , bursa , İstanbul yazarak yaşadığınız ve sorgulamak istediğiniz şehirdeki boş plakaları görebilirsiniz.Ayrica Bazı illerde “entegrasyon sebebiyle sayfa bakımdadır” benzer biçimde hatalar alabiliyorsunuz bu hatalar ile karşılaştığınızda öteki şekilleri deneyebilirsin.

SMS İle Boş Plaka Ve Özel Plaka Sorgulama ? ( EGM Sorgulama)

Boş ve hususi plakaları sorgulamak; bir kısa mesajla oldukça kolay peki iyi mi yapacaksınız. Bu işlemi gerçekleştirmeniz için lüzumlu olan şey ” Detay (Boşluk) Plaka ” yazarak 5664 servis koduna kısa bildiri atarak gönderdiğiniz plaka hakkında anında data alabilirsiniz. Sadece bu işlemin ücret talebi bulunuyor. Bu ücret 8,75 TL olarak belirtilmiştir.

Sigorta Informasyon ve Nezaret Merkezi (SBM) Plaka Sorgulama ?

  1. sbm.org.tr internet sayfasına girin
  2. Üst bölümde bulunan menüde Sorgulamalar butonuna basın.
  3. Sigortam 360 uygulamasını seçin.
  4. Üyeliğiniz bulunuyorsa giriş yapın üyeliğiniz yoksa üye olun.
  5. Oluşturulan sorgulama ekranına arama yapıncağınız plakanın bilgilerini girerek derhal sorgula butonuna basın.
  6. Plaka sorgulama işlemi sorgulama başına 10,5 TL olarak belirtilmiştir.

E-Devlet  Boş ve Özel Plaka Sorgulama ?

E devlet üstünde 2020 yılına kadar boş ve hususi plaka sorgulaması yapılabiliyordu. Sadece gereksiz kullanımların aşırı derecede artmasından kaynaklı olarak 2020 senesinde kullanıma kapatılmıştır.

Özel Plaka Ve Boş Plaka Tutarları Ne Kadar ?

Özel olarak alacağınız plaka ücretlerini iç işleri bakanlığı tarafınca belirlenmektedir. Noterde plaka değişiklik işlemlerini tamamladığınız sıra yasal bağış olarak bu tutarı ödemeniz gerekiyor.

Özel plakalar harf kombinasyonları plakanın zeminine ve talep sayısına bakılarak tutarları farklılık göstermektedir. tutarları 5 bin ila 15 bin TL içinde ücretler talep edilebiliyor.Sadece talep ve plakanın harf kombinasyonuna bağlı olarak bazı durumlarda 100 bin ila 250 bin TL istenebilmektedir.

EGM Boş Plaka Ve Özel Plaka Sorgulama Yöntemleri ? yazısı öncelikle Gncbilgi 2022 üstünde ortaya çıktı.