Düğün Hazırlığı Yaparken Öncelik Sıralaması

tarafından
96
Düğün Hazırlığı Yaparken Öncelik Sıralaması

Düğün günü herhangi bir tamamlanmamış ve aksaklıklarla karşılaşmak için, düğün hazırlığının planlı ve programlı bir halde yürütülmesi gerekir. Her ne kadar fazlaca titiz emek harcama gerektirse de düğün hazırlığı sonralarda tatlı bir telaş olarak hatıralarınızda kalacaktır.

Düğün davetinde uyum ve bütünlüğü yakalayabilmek için düğün tarihinden 1 yıl ilkin evlilik bütçenizi belirlemenizde yarar var. Ek olarak oturacağınız bölgede ev araştırmaya başlayabilirsiniz.  Düğün hazırlığı yaparken öncelik sıralamasının ilk basamağı olan evlilik bütçenizi belirledikten sonrasında öteki aşamalar organizasyon ve alışveriş odaklı olacaktır.

Düğün Mekanı için Araştırma Yapmak Mühim

Düğün mekanı için araştırma yapmadan ilkin, davetlilerinizin sayısını belirlemeye başlamalısınız. Bir sıralama hazırlamanız, ileride davetiye için ön düşünce kazanmanızı elde edecektir. Düğün mekanını geri plana atmamakta yarar var. Düğün gününden ortalama 1 yıl öncesinde karar vermek için araştırmaya başlamasınız. Edindiğiniz fikirler bütçenizi tekrardan gözden geçirmenizi de elde edecektir.

Düğün mekanıyla düğününüzden 8 ay öncesinde irtibata geçmeniz, hem erken rezervasyon indiriminden hem de beğendiğiniz mekanın istediğiniz tarihe rezerve edilmemesi için önemlidir. Bu tarihlerde nerede oturmak istediğinize de karar vermiş olmalısınız.

Gelinlik ve Damatlık Alışverişi

Gelinlik alışverişi için düğün tarihinden minimum 6 ay ilkin çalışmalara başlamalısınız. Gelinlik modeline karar verin ve önceliği belirlediğiniz modele uygun hazır gelinliklere verin. Hususi dikim isterseniz, gelinlik mağazalarından buluşma almanız gerekecektir. Hususi dikim damatlık tercih edildiğinde, gelinlik alışverişi ile paralel tarihlerde, model belirlenmeli ve kumaş seçimi yapılmalıdır. Hazır damatlık tercih edilecekse; alışveriş, düğüne 2 ay kalaya kadar ertelenebilir.

Davetiye ve Nikah Şekeri

Belediyeden nikah zamanı alarak, düğün tarihinizi de kati olarak belirledikten sonrasında davetiye ve nikah şekeri alışverişine başlayabilirsiniz. Düğünden 4 ay ilkin davetiye modelleri incelenmeye başlanmalıdır. Davetli sayısını belirleyerek, davetiye ve nikah şekeri için siparişinizi vermiş olmalısınız. Davetiye, düğüne 1 ay kala dağıtılmaya başlanabilir.

Mobilya-Beyaz Eşya Alışverişi

Oturmak istediğiniz eve karar verdikten sonrasında mobilya ve beyaz eşya araştırmaya başlayabilirsiniz. Seçtiğiniz eve bakılırsa averaj büyüklükte eşya almaya itina gösterin. Gereğinden büyük mobilya seçtiğinizde, daha minik bir evde mevcut olanları kullanmanız güçleşebilir.

Gelin Saçı ve Makyajı

Düğün günü sürprizlerle karşılaşmamak için düğünden 1 ay ilkin kuaförden buluşma almanız önemlidir. Bilhassa ilkbahar ve yazları kuaförle dolu olacağından, elinizi acele tutmakta yarar var.

The post Düğün Hazırlığı Yaparken Öncelik Sıralaması first appeared on En Kısası.