Dudak Renklendirme Nedir? Dudak Renklendirme Hakkında Her Şey

tarafından
60
Dudak Renklendirme Nedir? Dudak Renklendirme Hakkında Her Şey

Mevzu Anlatımı – Mevzu Anlatımı ve toplumsal içerik platformu

PDF indir

Günümüzde popüler halde ve birçok şahıs tarafınca tercih edilen dudak renklendirme işlemi solgun dudakları daha renkli ve canlı göstermek isteyenler için bulunmaz bir nimet. Dudak renklendirme yaptırmayı düşünüyorsanız kesinlikle yaptırmadan ilkin bu içinde ne olduğu dikkatlice okuyun. 

Dudak renklendirme nedir?

Dudak renklendirme uygulaması solgun ve cansız görünüme haiz olan dudakları daha parlak, daha canlı ve renkli hale getirmek için yapılır. Bu işlem kendine özgü kalıcı makyaj boyaları ile meydana getirilen kalıcı bir makyaj türüdür.

Dudak Renklendirme Hakkında Merak Edilenler

Dudak renklendirme uygulaması fazlaca fazla tercih ediliyor olmasının da tesiri ile içinde fazlaca fazla sual barındırıyor. Aşağıda bu soruların bir sıralaması ve cevaplarını bulabilirsiniz.

1) Dudağı Büyütür mü? 

Dudaklarınız daha dolgun ve parlak bir görünüme haiz olur sadece dudak renklendirme uygulaması dudakları büyütmez.

2) Ağrılı bir işlem mi?

Dudak renklendirme uygulaması öncesinde meydana getirilen anestezi sebebi ile işlem esnasında herhangi bir ağrı, acı olmuyor. Sonrasında ise bir tek deri üstünde uygulanan hafifçe bir işlem olması sebebi ile gene bir ağrı söz mevzusu değildir.

3) Ne kadar kalıcı?

Averaj 2 yada 3 yıl kalıcılık gösteren dudak renklendirme uygulaması cilt yapısına bakılırsa bu süreden daha uzun yada daha kısa süre kalıcılık izah edebilir.

4) Kimlere Yapılmaz?

Dudak renklendirme uygulaması, 18 yaşına girmemiş, pigment alerjisi olan, ruhsal rahatsızlığı olan yada dudaklarında egzama, mantar, siğil, dudak çatlaması şeklinde sorunları olan bireylere uygulanamaz.

5) Zararı dokunan mı?

Bu uygulamanın ana maddesi olan boyalar ve pigmentler tamamen naturel ürünlerdir, uygulamanın hijyenik ortamda uzman kişiler tarafınca yapılması şartı ile herhangi bir malum ziyanı yoktur.

6) Fiyatı ne kadar?

Bu işlemin günümüzde uygulama fiyatı belli sadece bu yazının kalıcılığı ve ne süre okunacağı mevzusunda informasyon sahibi olmadığım için buraya fiyat yazmıyorum sadece isterseniz “buradan” güncel fiyat takip edeni yapabilirsiniz.

Dudak Renklendirme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • El temasından kaçının.
  • Soğuk ve sıcak yiyeceklerden kaçınmalısınız.
  • Baharatlı yada acı yiyeceklerden bir süre uzak durmalısınız.
  • Uygulamadan sonrasında 1-2 gün dudaklarınız su ile temas etmemelidir.
  • Uygulamadan sonrasında birkaç hafta tavsiye edilen dudak nemlendiricilerini kullanmalısınız.
  • İşlem öncesi ve sonrası alınması ihtiyaç duyulan uçuk önleme hapı tertipli olarak kullanılmalıdır.

1) Sigara içilir mi?

Kalıcı dudak renklendirmesinden sonrasında 1-2 saat dudaklara dokunulmamalı, fazlaca fazla hareket ettirilmemeli ve sigara içilmemelidir.

2) Öpüşülür mü?

İşlemden sonrasında bir iki gün öpüşmek ve pipet kullanarak sıvı tüketmek sakıncalıdır. Boyama işleminin oturması için bunlara dikkat edilmelidir.

3) Renk Ne Süre Oturur?

Uygulamadan 4 hafta sonrasında boya tamamen oturur 6 hafta sonrasında ise son rötuşlar yapılır. Bu uygulamanın kalıcılığı cilt yapısına bakılırsa farklılık gösterse de 3 yıl kadar sürebilmektedir.

4) Şişlik Iyi mi Geçer?

Kırılgan cildi olanlarda dudaklarda şişlik ve ödem görülebilir. Fakat averaj 3-4 günlük iyileşme süreci sonrasında dudaktaki şişlik de azalır.

BurcuEs | Kalıcı Dudak Renklendirme | EsBurcuEs

Dudak Renklendirme Nedir? Dudak Renklendirme Hakkında Her Şey içinde ne olduğu Mevzu Anlatımı sitesinden alıntıdır.