Dolar kuru bugün ne kadar? (25 Ocak 2022 dolar – euro fiyatları)

tarafından
41
Dolar kuru bugün ne kadar? (25 Ocak 2022 dolar – euro fiyatları)

Dolar – euro bugün kaç TL? 25 Ocak 2022 dolar kuru son olarak ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Döviz kurlarındaki yatay seyir sürüyor.

Son günlerde olduğu benzer biçimde bugün de dolar/TL 13,50-13,54 civarında seyrediyor. 

Euro/TL ise 15,27-15,29 bandında değerleniyor.

BORSA GÜNE YÜKSELİŞLE BAŞLADI

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,70 artışla 1.923,70 puana çıktı.

Günün ilk yarısında yükseliş eğiliminde hareket eden BIST 100 endeksi, saat 13.00 itibarıyla önceki kapanışa gore 13,41 puan kıymet kazanarak 1.923,70 seviyesine terfi etti. Toplam işlem hacmi 11,3 milyar lira düzeyinde gerçekleşti.

BIST 50’DE YUKARI ADIM KURALI GEÇERLİ

Borsa İstanbul AŞ, BIST 50 endeksinde yer edinen paylarda, bugün geçerli olmak suretiyle açığa satış işlemlerinde yukarı adım kuralının uygulanacağını duyurdu.

Buna gore, açığa satış işlemi yapılabilen paylarda açığa satış işlemi, açığa satışa mevzu olacak ana para piyasası aracının son olarak gerçekleşen işlem fiyatından daha yüksek bir fiyat üstünden gerçekleştirilebilecek.

Sadece, açığa satışa mevzu olan ana para piyasası aracının son olarak gerçekleşen fiyatının bundan önceki fiyattan daha yüksek olması halinde açığa satış işlemi son olarak gerçekleşen fiyat düzeyinden de yapılabilecek.

GÖZLER FED’İN FAİZ KARARINDA

Öte taraftan bu hafta içeride enflasyon raporu beklenirken, dışarıda en mühim başlık Fed’in faiz sonucu olacak. Uzmanlar, Fed’in senenin ilk faiz sonucunda bilançosundaki varlıkları azaltmayı açıklamasını bekliyor.

Ekonomik veri ajandasında bugün kapasite kullanım oranı ve Gerçek Kesim Itimat Endeksi verileri bulunuyor. Yurt haricinde Almanya Ifo, ABD S&P Case Shiller konut tutarları verileri ilkin çıkıyor.