BtcTurk’te erişim sıkıntısı kısmen giderildi: Şirketten yeni açıklama geldi

tarafından
34
BtcTurk’te erişim sıkıntısı kısmen giderildi: Şirketten yeni açıklama geldi

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından BtcTurk’e saatlerdir erişim sağlanamıyordu. Şimdilik bu problem giderilmiş benzer biçimde gözüküyor. Kullanıcılar siteye girip bakiyelerini görebiliyorlar sadece başka işlemleri gerçekleştiremiyorlar. BtcTurk öteki işlemlerin zaman içinde düzeleceğini duyurdu.

Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından kabul edilen BtcTurk’un web sitesi ile mobil uygulamalarında erişim problemi yaşanıyordu.

Erişim problemi kısmen giderildi. Kullanıcılar artık site ve uygulama üstünden hesaplarına giriş yapabiliyor ve hem Türk Lirası hem kripto cinsinden bakiyelerini takip edebiliyor.

Öte taraftan şirketten meydana getirilen açıklamada halen bazı işlemlerin kullanılamadığı açıklandı.

Açıklamada, “BtcTurk internet sayfası ve mobil uygulamalarında yaşanmış olan erişim kesintileri sonlanmıştır. Hesap bilgileriniz ile giriş yaparak tüm Türk Lirası ve kriptopara bakiyelerini görebilirsiniz. Öteki tüm işlemler sırasıyla etken hale getirilecek ve toplumsal medya hesaplarımızdan duyurulmaya devam edecektir. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz” ifadeleri kullanıldı.,

MİCROSOFT KAYNAKLI SORUN AÇIKLAMASI

Saatler devam eden erişim arızasına ilişkin şirketten açıklama yapılmıştı. BtcTurk hesaplarından söz mevzusu açıklamada teknik arızanın Microsoft Azure kaynaklı olduğu ifade edilirken, “Kıymetli kullanıcılarımız, Microsoft Azure kaynaklı teknik aksaklık sebebiyle BtcTurk internet sayfası ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşanmaktadır. Teknik ekibimiz ve Azure Mühendisleri mevzunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir” denilmişti. 

Gene şirket tarafınca meydana getirilen bir öteki açıklamada da “Kıymetli kullanıcılarımız, Servis sağlayıcılarımızdan kaynaklı teknik aksaklık sebebiyle BtcTurk internet sayfası ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşanmaktadır. Teknik ekibimiz mevzunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.” ifadeleri kullanılmıştı.

KEREM TİBUK: ENDİŞELENECEK BİR DURUM YOK

BtcTurk Kurucusu Kerem Tibuk da toplumsal medya üstünde kısa bir açıklama yapmış oldu. Tibuk bir kullanıcının, “Bu tip durumlarda CEO’dan bir açıklama gelmemesi yatırımcıyı tedirgin eder. Bu kadar insan soruyor, yanıt verip telkin etmek lazım” paylaşımı üstüne, “Microsoft kaynaklı teknik bir problem var, dostlar uğraşıyor. Birazcık vakit alabilir. Endişelenecek bir durum yok.” açıklamasında bulunmuş oldu.

503 HATASI NEDİR?

BtcTürk Hata kodu 503, sunucu tarafında bir hata bulunduğunu ve gelen isteklerin işlenemeyebileceğini belirten HTTP hata kodlarından bir tanesidir. “Service Unavailable” hatası kullanıcıya erişmeye çalmış olduğu web sitesinin yer almış olduğu sunucunun geçici olarak mevcut olmadığını göstermektedir.