Bella Hadid ilk NFT koleksiyonunu sundu

tarafından
11
Bella Hadid ilk NFT koleksiyonunu sundu

Amerikalı model Bella Hadid, dijital dünyaya adım atıyor. Toplumsal medya hesabından paylaşım meydana getiren Hadid, ‘CY-B3LLA’ adındaki ilk NFT koleksiyonunu görücüye çıkardı.

Günümüzün en popüler modellerinden kabul edilen ve aktivist kimliğiyle de öne çıkan Bella Hadid, ilk NFT koleksiyonuyla dijital dünyaya giriş yapıyor.
“CY-B3LLA’ya merhaba deyin” diyerek paylaşım meydana getiren 25 yaşındaki model, NFT koleksiyonuyla ilgili kısa bir teaser yayınladı.
Model, yapmış olduğu paylaşımda “Yaşadığımız evrenin muhteşem olmadığı bizlere sürekli hatırlatılıyor fakat bunun bizlere rahatlık, sevgi, şefkat ve anlamlı birlikteliklerin olduğu meta bir topluluk yaratmamızda gerçek bir fırsat tanıyacağını umuyorum” ifadelerini kullandı.
11 binden fazla hususi NFT’nin yer almış olduğu CY- B3LLA koleksiyonunu sunan model, her NFT’nin kurulacak olan yeni küresel dünyaya bir çağrı bulunduğunu dile getirdi.
“Her NFT, benim 3 boyutlu taramamı içeriyor” diyen Hadid, bu adımın yalnızca başlangıç bulunduğunu ve yeni metaların doğacağına inandığını belirtti.
Model, NFT koleksiyonuna hususi açmış olduğu toplumsal medya hesabını da etken hale getirdi.
New York’taki Metropolitan Sanat Müzesi’nin Kostüm Enstitüsü’ne yardım amacıyla düzenlenen ve moda dünyasının en prestijli gecesi olarak malum Met Gala’nın peşinden gerçekleşen after party’de yıldız model, Türk modacı Dilara Fındıkoğlu tasarımını giydi. El yapımı dantellerin ve fırfırların iç içe geçmiş olduğu tasarımda, korse ve göğsünü kapatan çiçek figürleri öne çıkıyordu.