Basen Eritme

tarafından
143
Basen Eritme

Yaşlı genç fark etmeden bir çok bayanın ortak sorunu olan basenler ile yaşamak zorunda değilsiniz. Sürekli olarak sizi rahatsız eden strese sokan görünüme zaman içerisinde alışarak kabullenmek yerine yapılması gerekenleri uygulamaya koyulmalıdır. Mankenlerin vücut ölçülerine sahip olmak hemen herkes için mümkün değildir. Ancak vücut yapısının orantılı olabilmesi için bölgesel olarak gerçekleşen yağlanmaları gidermek sorunun çözümüne yönelik yapılacak etkinlikler arasında ilk sırada elbette basen eritme hareketleri bulunmaktadır. Erkeklerde basen neden olmaz, kadınların farklı yapılarından kaynaklanan genetik durumları yağlanmanın kalça ve basenlerde gerçekleşmesine yol açmaktadır. Erkeklerde ise vücut yağlanması genellikle karın bölgesinde gerçekleşmektedir. Basen ve kalça eritme konusunda karamsarlık yaşayanların yeniden ümitlenerek kabullenmek durumunda kaldıkları görünümü bozukluğunu gidermeye yönelik uzmanların yaptığı önerileri görseller yardımıyla ayrıntılarıyla birlikte görelim.

Basen ve kalça eritme         

Basen neresi?  Popo kısmının biterek bacaklara doğru uzanan kısmı basendir. Problem yaşayan ve normal ölçülerde olan kimselerin basenleri resimler incelendiğinde, yağ tabakasının bu bölgede yoğunlaşmasında oluştuğu görülecektir. İlerleyen aşamada şekli bozulan yağ tabakası daha kötü bir estetik görünüm olan selülitlere yol açacaktır. Yağ miktarının gereken düzeyde olması gerekir. Tamamen arınmayı sağlamayı hedeflemek çarpık bir bacak görünümüne sebebiyet vereceğinde estetik sorunların artmasına neden olacağı gerekçesiyle, aşırıya gitmeden uygun ölçüler arasında kalmak gerekir. Kendiniz ve sevdiğiniz insanlar için sizin mutlu olmanız çok önemli siz mutlu ve kendi özgüveninizi kazandığınızda onlara pozitif enerji verebileceksiniz. Yapılması gereken sorunun üzerine giderek çözüm yollarının aksatılmadan uygulanmasıdır.

Basen nedir?

Kalça, karın, baldır ve diğer organlarımız bir biriyle basen ölçüsü açısında uyumlu olmalıdır. Boy kilo farkı nedeniyle diğer insanlar için normal görülen ölçümler sizin için eksik veya fazla gelecektir. Yağların yakılmaya çalışılması için yapıla diyet proğramları genel olarak vücudun ağırlık kaybetmesine yol açarken, bölgesel sorunlara yönelik alınan tedbirler sayesinde fazla yağ kütlesinin bulunduğu yerlerde işlem çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Unutmamak gerekir ki, çok hızlı bir şekilde form tutmak için yapılan işlemler sonucunda vücudumuz aynı kısa süre içerisinde eski halini alabilecektir. Kendimizi ve vücudumuzu yapılan değişikliklere alıştırarak planlamalar yapılmalıdır.

Basen sıkılaştırma hareketleri       

İlk yapılması gereken, kalça ve basen sıkılaştırma hareketleri olmalıdır. Aksatmadan her gün önerilen miktar ve zaman egzersizlere devam edilmelidir. Bıkkınlık ve yorgunluk sizleri yıldırmamamladır. Kas kütlesinde yanmaların oluşması kan akışının düzenlenmeye çalışması ve kas kütlesinin çalışarak sıkılaşmaya başlamasının habercisi kabul edilmelidir. Hareketleri yaparken beslenmeye çok dikkat edilmelidir. Yağları eritme, aşamasında yeni kütlenin ortaya çıkmasını engellemek gerekmektedir. Bir yandan yoğun tempoyla çalışmalar sürdürülürken diğer yandan, basen eritme hareketleri yapmaya çalışmak sonuç almayı güçleştirecektir.        

Basen ölçüsü çok farklı bir şekilde vücuda oranla büyük olduğunda ortaya çıkabilecek görüntüleri önlemek, bu sorunu yaşayanlar için çözüm olabilecek çok sayıda uygulamalar bulunmaktadır. Aşağıda yer alan video linklerde olduğu gibi yapılması gereken en önemli iş bıkmadan uzanmadan ev ortamında kolaylıkla yapabileceğiniz, hareketleri aksatmadan her gün yapmalısınız. Sonucu görmek için fazla beklemeye gerek kalmayacaktır. Hareket miktarında azalma kendisini vücudun yağlanması ve beraberinde yaşam kalitesinin son derece düşmesiyle gösterecektir. Konuyu tamamen estetik açıdan değerlendirmek yerine öncelikle sağlıklı bireyler olabilmek için gerekenleri aksatmadan yapmalıyız.          

Armut tipli bir görünüm çok zayıf bir kimseye oranla daha iyidir ancak ölçü fazla aşırıya kaçtığında ortaya kabus dolu günler çıkacaktır. Bu nedenle kendi vücut ölçülerinizle ilgili olarak düzenli olarak ölçümleri yapmanız gerekir. Beslenme ve egzersizlerin yaşamımızdaki önemi anlaşıldığında estetik problemler gibi genel sağlık sorunlarında azalma olacaktır.

Basen sıkılaştırma hareketleri       

Bir önceki yazımız olan Hamilelikte Düşüğün Nedenleri başlıklı makalemizde düşük, düşük belirtileri ve düşük nasıl olur hakkında bilgiler verilmektedir