Bakımlı kirpikler için Hint yağı

tarafından
161
Bakımlı kirpikler için Hint yağı

Kirpikler bir kadının güzelliğini destekleyen unsurlarıdır. Gözleri daha güzel gösteren kirpikler, sağlıklı olduğunda dolgun ve parlaktır. Sağlıklı ve bakımlı kirpikler ise yüz güzelliğini ön plana çıkarır. Kirpikler bazen vitamin eksikliğinden, bazı durumlarda ise hastalık nedeniyle zayıf ve bakımsız olabilir. Hamilelikte de kirpiklerde dökülme sorunu yaşanabilir. Bu gibi durumlarda kirpiklere de bakım uygulamak gerekmektedir. Uzun, sağlıklı ve dolgun gürünümlü kirpiklere sahip olmak için bazı püf noktaları bulunuyor. Kirpiklere bakım yaparak köklerinin güçlenmesini sağlamak elinizde. Kirpiklere düzenli aralıklarla bakım yapılarak dolgun ve uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Ancak bunun için kirpiklere uygun bakım ürünleri uygulamak gerekmektedir. Kirpik sağlığı için bazı yağlarla bakım uygulayabilirsiniz. Daha önce denemeyenler için kirpik bakımında ne kullanmalı, hangi yağlar kirpikleri besler, kirpikler uzatmak için ne sürmelidir, işte kirpik bakımının püf noktaları…

Saçların, kaşların bakımında kullanılan Hint yağı kirpiklerinizi sağlıklı ve bakımlı olmasında da kullanılır. Kirpiklerinize Hint yağı sürerek daha çabuk uzamasını da sağlayabilirsiniz. Hint yağı kolayca emilerek kıl köklerine hızla nüfuz eder. Badem yağı da kirpikleri uzatan, besleyen yağlardan birisidir. Bu yağlarla ok gibi kirpiklere kavuşabilirsiniz.

İşte kirpik uzatmak isteyenlere bakım önerileri;

Hint yağı ile kirpik bakımı

Sağlıklı kirpikler için en iyi çözüm Hint yağıdır. Hint yağını kirpiklerinize düzenli olarak sürerek dökülmesini engelleyebilirsiniz. Hint yağı kirpikleri besleyerek daha çabuk uzayıp gürleşmesine etki eder.
Hint yağı bakımı süresince 15 gün boyunca rimel sirmekten kaçınmalısınız.
Deniz ve havuza girerken ise kirpikleri sudan koruyan rimel kullanarak klorlu suyun kirpiklerinize zarar vermesini önlemelisiniz.

Hint Yağıyla Kirpik Uzatma

Malzemeler: 1 kulak çubuğu veya temiz rimel fırçası, 1 çay kaşığı Hint yağı

Hint yağını aktarlarda ya da eczanelerde bulabilirsiniz. Kirpiklere uygulaması oldukça kolaydır. Bir kulak çubuğuna veya rimel fırçasına Hint yağı dökün ve her gece yatmadan önce kirpik diplerinize sürün. Hint yağını kirpiklerinize yatarken uygulayarak, sabah kalktığınızda kirpiklerinizi yıkayabilirsiniz.

Geceden sürdüğünüz Hint yağını sabah duru su ile temizleyebilirsiniz. Havlu yerine kağıt peçete ile kurulayabilirsiniz. Sadece nemini almanız kirpiklerinizi ovalamanızı engelleyecektir.