Bakan Karaismailoğlu: İstanbul Havalimanı’nda trafik normale döndü

tarafından
40
Bakan Karaismailoğlu: İstanbul Havalimanı’nda trafik normale döndü

NTV yayınında soruları yanıtlayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı’nda hava trafiğinin normale döndüğünü ve bugün 680 uçuş planlandığını söylemiş oldu. İstanbul’daki karla savaşım çalışmalarına ilişkin data veren Bakan Karaismailoğlu, Karayolları sorumluluğundaki TEM ve Basın Ekspres benzer biçimde yolların 18 saat içinde açıldığını belirtti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, NTV canlı yayınında Deniz Tüysüz’ün sorularını yanıtladı.

”YOLLAR 18 SAATTE AÇILDI”

İstanbul’daki karla savaşım çalışmalarına ilişkin data veren Bakan Karaismailoğlu, “Süratli müdahale ettik” dedi ve kar yağışıyla beraber tıkanan yolların 18 saat içinde açıldığını söylemiş oldu.

Karaismailoğlu, şöyleki konuştu:

”Yolda kalan yurttaşlarımız fazlaca sıkıntılı bir süreç geçirdiler maalesef. Fakat biz bakanlık olarak bu tür afetlere hazırlıklı durumdayız. Hızlıca müdahale ettik. 24 saati bulmadan, 18 saat içinde tüm yollarımızı trafiğe açtık.”

Sürenin uzamasının sebebi olarak, hazırlıksız sürücüleri gösteren Bakan Karaismailoğlu, ”Hazırlıksız yakalanan sürücülerimizin kışa hazırlıklı olmayan araçları sebebiyle yolda kalan araçları sebebiyle müdahalede gecikmeler yaşandı. Belli yol kesimlerinde. Kısa sürede terk edilmiş araçları kenara çekerek, dün öğle itibarıyla tüm trafiği elde etmiş olduk” diye konuştu.

İPTAL EDİLEN UÇAK SEFERLERİ

İstanbul Havalimanı’nda 48 saat süresince uçuşlar yapılamadı. Havalimanına giden yollar tıkandı. Mahsur kalan yolcular mağduriyet yaşadı. Bakan Karaismailoğlu bu mevzuda ise şunları söylemiş oldu:

”Bu dünyanın her yerinde yaşanıyor. Fakat bizim edindiğimiz tecrübelerimizle bunların üstesinden fazlaca kolaylıkla geliyoruz.

”İSTANBUL HAVALİMANI’NDA BUGÜN 680 UÇUŞ PLANLANDI”

İstanbul Havalimanı’nda dün öğle saatleri itibarıyla uçuşlar yavaş yavaş başladı, bugün itibarıyla hava trafiği normale döndü. Bugün 680 tane uçuş planlandı.”

KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI

Karaismailoğlu, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün 13 bin personel ve 12 bine yaklaşan vasıta sayısı ile fedakâr bir emek verme yaptığını altını çizdi.