Antalya’ya hava yoluyla gelen turist sayısı 7 milyonu geçti

tarafından
24
Antalya’ya hava yoluyla gelen turist sayısı 7 milyonu geçti

Antalya Valisi Yazıcı, yılbaşından bugüne dek hava yoluyla kente gelen yabancı turist sayısının 7 milyonu aştığını deklare etti.

(*7*) hava yoluyla gelen turist sayısı 7 milyonu geçti.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, toplumsal medya hesaplarından yapmış olduğu duyuruda, gezim kenti (*7*) cuma günü itibarıyla hava yoluyla gelen turist sayısında 7 milyonun geçildiğini deklare etti. Vali Yazıcı, “Gezim sayılarımızdaki yükselişi el birliğiyle daha da ileriye taşıyacağız” dedi.

Antalya Valiliği’nden meydana getirilen açıklamada ise 5 Ağustos itibarıyla Antalya ve Gazipaşa havalimanları vesilesiyle kente gelen turist sayısının 7 milyon 76 bin 937 şahıs olduğu açıklandı. Antalya’nın ‘güvenli gezim sertifikası’ uygulaması, alternatif gezim kolları ve dünyanın en kaliteli 5 yıldızlı otelleriyle Akdeniz çanağındaki en iyi ve en oldukça tercih edilen kent olduğu kaydedildi.YÜZDE 91’LİK ARTIŞ

Açıklamada, Antalya’da pandeminin tesirinin azalmasıyla gezim rekorlarının kırıldığı eski günlere dönüldüğü de vurgulandı. 1 Ocak- 5 Ağustos’ta gelen 7 milyon 76 bin 937 yabancı turist sayısı ile geçen senenin aynı dönemine oranla yüzde 91’lik artış olduğu kaydedilirken, geçen yıl aynı dönemde 3 milyon 705 bin 771 şahıs geldiği hatırlatıldı. Bu yıl Ağustos ayının ilk 5 gününde ise geçen senenin aynı dönemine gore yüzde 25 artışla 388 bin 431 turist geldiği kaydedildi.