Ahmet Apa düzey 1 rejimi nedir? Ahmet Apa can simidi düzey 1 yasak sıralamasında neler var? Yitik şifa niyeti nasıldır?

tarafından
98
Ahmet Apa düzey 1 rejimi nedir? Ahmet Apa can simidi düzey 1 yasak sıralamasında neler var? Yitik şifa niyeti nasıldır?

Ahmet Apa Düzey 1 rejim sıralaması, son zamanlarda binlerce insanoğlunun kilo vermesini sağlıyor. Ahmet Apa rejimi 9 seviyeden oluşan bir sisteme haizdir.  Pek oldukça yasak bulunan ve katı kuralları olan bu diyetin sonucu pozitif oluyor. Bu yazımızda Ahmet Apa Rejimi düzey 1 yasak sıralaması, Ahmet Apa düzey 1 rejimi örnek menü, Ahmet Apa rejimi iyi mi yapılır, düzey 1 Ahmet Apa rejimine iyi mi niyet edilir ve rejim sıralaması Ahmet Apa Düzey 1 ile kilo verenler hakkında bilgiler vereceğiz. Ahmet Apa . Ahmet Apa düzey 1 rejim bölümünü geçtikten sonrasında Ahmet Apa seviye 2 diyet listesi mevzusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Ahmet Apa seviye 1 diyet listesi

Ahmet Apa düzey 1 can simidi yasaklar sıralaması

Sağlıksız tüm besin ve içeceklerin metobolizmayı yeni sisteme alıştırmak amacı ile kırk gün süresince yasaklandığı Ahmet Apa düzey 1 yasaklar sıralaması şöyledir:

 • Şeker ve meyveler de dahil olmak suretiyle şeker içeren tüm besinler
 • Un ve un kullanarak meydana getirilen gıdaların tümü ( karabuğday unu, mercimek unu, mısır unu ve öteki hububat unları)
 • Kızartılmış besinler
 • Kavrulmuş kuruyemiş türleri de Ahmet Apa düzey 1 can simidi rejiminin yasaklı gıdaları arasındadır. Fakat pişmemiş kuruyemişler (pişmemiş badem, pişmemiş fındık, pişmemiş fıstık, ceviz) tüketilebilmektedir.
 • Kestane
 • Mısır
 • Patates ve içine patates ilave edilen her türlü yiyecek
 • Balkabağı
 • Yulaf ezmesi, irmik
 • Şehriye ve tarhana çorbası (içinde un olmasından dolayı)
 • Pirinç ve pirinç unu ile hazırlanan her türlü besin
 • Nar ekşisi
 • Asitli ve şekerli içecekler ile neskafe, meyve suyu, kola, ayran, süt ve kefir
 • Metabolizmanın açlığa ve yeni sisteme alışması için avokado haricinde kalan tüm meyveler
 • Naturel şeker ihtiva eden bal ve pekmez türleri
 • Karatay usulü rejimlerde tüketilen mercimekli krep

Ahmet Apa düzey 1 yasak olmayan besinler sıralaması

Ahmet Apa düzey 1 yitik şifa rejimi, öteki seviyelere hazırlık amacı ile vücudu açlığa alıştırmayı hedeflemektedir. Bundan dolayı birçok yiyecek ve içecek bu rejimde yasaklı besinler olarak belirlenmekte. Ahmet Apa can simidi olarak adlandırılan ve kırk gün sürecek olan Ahmet Apa düzey 1 yitik şifa rejimi yasak olmayan ve belirli miktarlarda tüketilebilen besinler ise şunlardır:

 • Mütevazı soda (meyve aromalı soda yasak)
 • Şeker ilave edilmemiş çay, nebat çayı ve şekersiz Türk kahvesi
 • Su
 • Pişmemiş ve pişmemiş olarak günde bir tane havuç
 • Avokado
 • Limon

Ahmet Apa düzey 1 rejim sıralaması sıvı tüketme kuralları

Ahmet Apa can simidi düzey 1 rejim sıralamasında sıvı alımı da belirli kurallara bağlı olarak belirlenmektedir. Yitik şifa rejiminde yer edinen sıvı alım kuralları şöyledir:

 • Sabah uyandıktan derhal sonrasında su içilmesi gerekmektedir.
 • Her öğünden minimum otuz dakika ilkin 1 bardak su içilmelidir.
 • Yiyecek esnasında ayran, su, çay ve soda benzer biçimde içecekler alınmamalıdır.
 • Su, çay, Türk kahvesi, nebat çayı ve soda benzer biçimde içecekler yiyecek bitiminden minimum 1,5 saat sonrasında tüketilmelidir.

Ahmet Apa seviye 1 diyet listesi

Ahmet Apa düzey 1 altın kurallar nedir? Can simidi düzey 1 rejiminin püf noktaları!

Ahmet Apa düzey 2 ve düzey 3 rejim aşamalarına geçmeden ilkin karaciğeri temizlemek ve vücudu açlığa alıştırmanın ilk seviyesi olan Ahmet Apa düzey 1’de rejimi kolaylaştırıcı bazı altın kurallar bulunmaktadır. Ahmet Apa düzey 1 niyeti yapılmasının peşinden bu kurallara sadık kalınarak rejim devam ettirilmektedir.

 1. Ahmet Apa düzey 1 can simidi rejiminin ilk altın kuralı, akşam yemeği başta olmak suretiyle asla yiyecek bitiminde şişlik hissedilmemelidir. Öğün esnasında karın tamamen doyurulmalı fakat aşırıya kaçmadan ve karın şişliği olmadan sofradan kalkmaktır.
 2. Düzey 1 Ahmet Apa diyetini uygularken besinlerin tamamen çiğnenmesi ve öğütülmesi mühim bir kuraldır. Öyleki ki, gıda ağız içinde tamamen sıvı hale gelmeli ve bu şekli ile tüketilmelidir. Besinlerin bu şekilde tüketilmesi, daha çok tokluk hissi duyulmasını da sağlamaktadır.
 3. Tuzdan olabildiğince uzak durmak, düzey 1 rejiminde şifaya başlangıç ögelerinden biri olmaktadır. Bundan dolayı özgür olan yemekler tüketilirken tuz yerine lezzet vermesi için bolca oranda baharat kullanılmaktadır.
 4. Son öğün olan akşam yemeği uyumadan minimum 4 saat ilkin yenmiş olmalıdır. İdeal son öğün saati ise, uyumadan 5 saat ilkin tüm yiyeceklerin tüketimine son vermektir.
 5. Vücudu hareket ettirmek açlık hissini ortadan kaldıran bir özelliğe haizdir. Bu sebeple açlık hissedildiği süre en azından 10-15 dakika yürüyüş yada değişik egzersizler yapılmalıdır.
 6. Ahmet Apa düzey 1 rejimi yapanların uymak zorunda olduğu bir başka kaide ise, ne olursa olsun günde otuz dakika tempolu yürüyüş yapmaktır. Ev işleriyle ilgilenirken atılan adımlar bu yürüyüşe dahil değildir ve yürüyüş dışarıda yapılmalıdır, süre daha fazlada uzatılabilmektedir.

Ahmet Apa düzey 1 rejimine iyi mi niyet edilir?

Şifa başlangıcı Ahmet Apa düzey 1 rejimine başlamadan ilkin ne olursa olsun niyet edilmektedir. Bir nevi oruç benzer biçimde kabul edilen düzey 1 Ahmet Apa rejiminin niyeti, rejime başlanılan günün akşamında yiyecek öncesi yapılmaktadır.

“Niyet ettim Tanrı’ım senin rızan için, sağlığımı kazanmak için beslenmemi düzeltmeme. Sen zorlaştırma, kolaylaştır ey Yarabbi”. Tıpkı oruç meblağ benzer biçimde niyet ederek başlanılan diyetin peşinden düzey 1 rejim listesine uygun olan besinler tüketilmektedir.

Düzey 2’de yapılacak olan açlık oruçlarına hazırlık olarak görülen bu başlangıç aşaması, bedeni açlık oruçlarına hazırlamaktadır. Kırk gün sürecek olan bu rejim programının en büyük kuralı, ilkin niyet edip peşinden da yasak listesine tam olarak uymanızdır. 

Ahmet Apa seviye 1 diyet listesi

Ahmet Apa düzey 1 rejimi iyi mi yapılır?

Bu rejimi yaparken her yemekten minimum otuz dakika ilkin ne olursa olsun bir bardak su içmeniz gerekir. Yemekle beraber su, çay, nebat çayı, maden suyu ya da ayran benzer biçimde hiçbir içeceği tüketemezsiniz. Yemekten minimum iki saat sonrasında çay, türk kahvesi, su ve nebat çayı benzer biçimde içecekleri tüketebilirsiniz.

Bu rejimi yaparken yiyecekleri sıvı olana kadar çiğnemelisiniz. Akşam yemeğinden minimum dört saat sonrasında uyumalısınız. Her gün ne olursa olsun minimum otuz dakika yürüyüş yapmalısınız. 

Ahmet Apa seviye 1 diyet listesi

Ahmet Apa düzey 1 örnek menü! Ahmet Apa düzey 1 tablosu iyi mi olmalıdır?

Ahmet Apa düzey 1 örnek menüsü, düzey 1 Ahmet apa rejim sıralamasında yasak olmayan gıdalardan oluşmaktadır. Listede yer edinen gıdalardan herhangi birine alerjisi olmayan kişiler, kolaylıkla paylaşacağımız Ahmet Apa düzey 1 örnek menüyü rejim programında birebir uygulayabilmektedir.

Sabah uyanınca:

 • 00 ila 10.30 saatleri içinde şeker ve süt ilavesiz Türk kahvesi içilmektedir.

Kahvaltı ( 12.00 – 12.30 saatleri arasındadır)

 • Ahmet Apa düzey 1 rejimi meydana getiren kişinin yaş ve kilosuna uygun olacak şekilde 2 yada 3 tane haşlanmış yumurta
 • Azca yağlı beyaz peynir
 • Yağ ilave edilmemiş zeytin
 • Her çeşit mevsim yeşilliği ( maydanoz, roka, dereotu, turp, kıvırcık)
 • Salatalık, domates
 • 4-5 adeti geçmeyecek pişmemiş kuruyemiş (pişmemiş badem, pişmemiş fındık, ceviz)

Akşam yemeği (18.30 – 19.00 saatleri arasındadır)

 • İçerisinde un ve şehriye bulunmayan 1 kase çorba (sebze çorbası, tavuk suyu çorbası, pirinç ilavesiz yayla çorbası)
 • Bulgur pilavı 1 porsiyon
 • Yağsız et ya da herhangi bir sebze yemeği 1 porsiyon
 • Limonlu bolca mevsim salatası (pişmemiş havuç ilave edilebilir)

Ara öğün:

Şekersiz nebat çayı ya da Türk kahvesi içilmektedir.

Düzey 1 can simidi rejimi örnek menüsü ile ilgili mühim bir not: ilerleyen Ahmet Apa rejim seviyelerinde beslenme, kan grubuna gore düzenlenmektedir. Bundan dolayı 0 kan grubuna haiz olan kişiler düzey 1 akşam yemeği öğününde bulgur pilavı yerine azca yağlı pirzola ve biftek benzer biçimde kırmızı et ürünlerini tüketebilmektedir. Bunun yanı sıra emek verme saatleri Ahmet Apa düzey 1 rejiminde tavsiye edilen saatlere uymayan kişiler, akşam 19.00 yerine 19.30’da son öğünü tamamlayabilmektedir.

Ahmet Apa seviye 1 diyet listesi

Ahmet Apa düzey 1 diyetini emziren anneler uygulayabilir mi?

Ahmet Apa düzey 1 rejim listesini emziren annelerinde kolaylıkla uyguladığı görülmüştür. Hamilelikte alınan doğum kilolarını vermek, metabolizmasını hızlandırmak ve yağ yakımını hızlandırmak isteyen emziren annelerin düzey 1 şifa başlangıcı beslenme programını hayatına kattıkları görülmektedir.

Ahmet Apa düzey 1 diyetini çocuklar yapabilir mi?

Ahmet Apa düzey 1 rejim sıralaması çocuklar tarafınca da uygulanmış olduğu görülmektedir.

Ahmet Apa düzey 1 rejim sıralaması hamileler için uygun mudur?

Hamilelerin Ahmet Apa düzey 1 rejim listesini uygulamalarının sıhhatli olup olmadığı ile ilgili Beslenme uzmanları ve diyetisyenler tarafınca açıklanmış olan net bir informasyon ve bilimsel emek verme bulunmamaktadır.

Düzey 1 Ahmet Apa can simidi rejiminde yoğurt tüketilebilir mi?

Ahmet Apa düzey 1 rejim programına ev yapımı yoğurt eklenebilmekte sadece yoğurt, ara öğün olarak değil ana öğünlerde yemeği yanında tüketilmektedir.

Ahmet Apa düzey 1 rejiminde oruç tutulabilir mi?

Ahmet Apa düzey 1 rejimi yapanların oldukça merak etmiş olduğu bir sorulardan biri, Ahmet Apa rejimi yaparken oruç tutulup tutulmayacağıdır. Can simidi düzey 1 rejimi uygularken oruç tutulabilmektedir. Ahmet Apa düzey 1 akşam yemeği menüsü aynı şekilde tüketilerek sahurda Ahmet Apa düzey 1 kahvaltı sıralaması yenilmektedir.

Ahmet Apa düzey 1 akşam yemeği sıralamasında devamlı bulgur pilavı yiyecek zorunda mıyız?

Ahmet Apa düzey 1 akşam yemeği menüsünde devamlı bulgur pilavı yeme zorunluluğu bulunmamakta. Bulgur pilavı yerine, gene bulgurla meydana getirilen kısır ve pişmemiş köfte de listeye eklenebilir.

Düzey 1 rejimi yaparken ara öğünlerde menengiç kahvesi, Osmanlı kahvesi tüketilebilir mi?

Menengiç kahvesinin aslı kavrulmuş yabani fıstık olmasından dolayı Ahmet Apa düzey 1 rejim listesine alınmamaktadır. Keza, Osmanlı kahvesi de süt tozu, şeker vb. değişik maddelerin birleşimi olduğundan rejim esnasında tüketilmemektedir.

Ahmet apa düzey 1 rejimi ile ayda kaç kilo verilir?

Sağlıksız tüm gıdaların beslenme programından çıkarılması ve onların yerine sıhhatli besinlerin eklenmesi şeklinde 40 gün süresince meydana getirilen rejimle kilo vermek mümkündür. Rejim yapanların metabolizma hızına da bağlı olarak 5 ila 15 arası kilo verilmektedir.

Ahmet Apa düzey 1 rejimi ile kilo veren hanımefendiler kulübü üyeleri neler söylüyor?

Ahmet Apa düzey 1 ile zayıflayan kişilerin yapmış olduğu yorumlara yer verelim;

“Slm kızlar 2021 yitik şifaya yeniden başladım. 20 günlük 1. Seviyenin 6 günündeyim iyiyim şimdilik. Bu sefer kararlıyım 2 gün spor yapmış olup 1 gün ara veriyorum. Aslına bakarsak en büyük hatam zayıflamaya başladığımda bölgesel egzersiz yapmamam yeni başlayanlar lütfen egzersizleri dikkatsizlik etmeyin hem daha incelme oluyor hem de vücut şekilleniyor”.

Bir öteki hanımefendiler kulübü kullanıcısı ise Ahmet Apa düzey 1 rejimi hakkında “sıhhat sorunlarımdan dolayı bıraktım keşke devam etseydim, dostum 6 kilo verdi” şeklinde yorumlarda bulunmakta.