Adliye personeline ‘ekspres’ vurgun

tarafından
9
Adliye personeline ‘ekspres’ vurgun

Trenle Güneydoğu Anadolu turu, sonrasında ise Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) seyahati düşsel kuran Ankara Adliyesi çalışanlarının düşsel suya düştü. Aralarında hakim ve savcıların da olduğu çalışanlar seyahat programları için aylar öncesinden paralarını turu düzenleyen şahsın hesabına gönderdi. Seyahatin iptal edilmesinden şüphelenen adalet sarayı çalışanı, ücretlerin aylar öncesinden gönderilmesine karşın adlarına ne tren bileti ne de otel rezervasyonu yapılmadığını öğrenince dolandırıldıklarını anladılar.

Ankara’da trenle Güneydoğu ve Kıbrıs seyahati düşsel kuran Ankara Adliyesi çalışanları, tur için aylar öncesinden paralarını turu düzenleyen şahsın hesabına gönderdi.

Güneydoğu Anadolu seyahati için 2 bin 640 lira ve peşinden düzenlenecek olan Kıbrıs seyahati için ise 4 bin 550 lira ödeme yapılmış oldu. 19 Mayıs’ta düzenlenmesi planlanan gezi için hazırlıklar yapılmış oldu sadece gezi günler kala iptal edildi.

Sabah gazetesinin haberine nazaran, durumdan şüphelenen adalet sarayı çalışanı, adlarına ne tren bileti ne de otel rezervasyonu yapılmadığını öğrendi. 

Dolandırıldıklarını anlayan aralarında hakim ve savcıların da olduğu mağdurlar, turu düzenleyen Rıdvan Ç. hakkında şikayette bulundular.

‘YANINIZA 5 LİTRE SU ALIN’

Turu düzenleyen Rıdvan Ç., itimat kazanmak için seyahate birkaç gün kala WhatsApp grubundan “Seyahatte yanımıza neler almalıyız” başlıklı bir video ileti gönderdi. Rıdvan Ç., gönderilmiş olduğu mesajda, programda herhangi bir pürüz bulunmadığını belirterek, “Yarın size buluşma saatini göndereceğim. Trende yanınıza oldukça bir şey almanıza gerek yok. Bu Doğu Ekspresi şeklinde bir tren değildir. Bu Cenup Ekspresidir. Bir de yanınıza kesinlikle 5 litrelik su alın” ifadelerini kullandı.

‘HAKKINIZI HELAL EDİN’ MESAJI

Bu mesajdan birkaç gün sonrasında yeni bir video ileti gönderen Rıdvan Ç., yaşanmış olan bazı problemlerden dolayı turun iptal edildiğini duyurdu. Helallik isteyen Rıdvan Ç., “Kıymetli misafirlerim hepinize günaydınlar. Şu süreçte annemin rahatsızlığı ve içsel problemlerim hep üst üste geliyordu. Maalesef elimizde olmayan bazı sebeplerden dolayı turumuzu iptal etmek zorundayız. Hayatımda asla bu şekilde bir problemle karşılaşmadım. Gerek havayolu firmasıyla gerek tren kompartıman sayısıyla gerek bazı otellerle asla olmayacak bazı problemler çıktı. Bu yüzden turumuzu iptal etmek zorunda kaldım. Hakkınızı helal edin. Tüm misafirlerimin geri ödemesi kademeli olarak yapılacaktır. Ankara dışından gelen misafirlerimin de tüm yol harcamaları karşılanacaktır. Birkaç gün dinleneceğim. Kendimi toparlamam lazım, oldukça kötüyüm. Hepinizden özür temenni ediyorum” dedi.

Mağdurların şikayetinin peşinden turu düzenleyen Rıdvan Ç. hakkında soruşturma başlatılmış olduğu ve yurt dışına çıkış yasağı konulduğu öğrenildi.