2022 yılının trend zebra perde modelleri

tarafından
86
2022 yılının trend zebra perde modelleri

2022 zebra perde modelleri, yeni yılda zebra perde satın almak isteyen kişiler tarafınca oldukça merak edilmektedir. Her yıl değişen ev tekstili modasında 2022 yılının trend zebra perde modelleri nedir? Tül perde kullanmaktan sıkılan pek fazlaca şahıs evin konseptini baştan aşağı değiştiren ve oldukça trend olan zebra perde modellerini araştırmakta. Satın alacağı zebra perde 2022 modelleri ve renkleri içinde kararsız kalan okurlarımıza destek olacağını düşündüğümüz bir yazı hazırladık. İçeriğin devamında 2022 zebra perde modelleri hakkında kısa açıklamalarla beraber zebra perde satın alırken nelere dikkat edilmeli ve fazlaca dört gözle beklenen zebra perde iyi mi temizlenir sorularının yanıtlarıyla ilgili ergonomik bilgilere ulaşabilirsiniz.

2022 zebra perde modelleri

2022 zebra perde modelleri nedir?

2022 zebra perde modelleri mağazalardaki yerini aldı. A’dan z’ye kadar ev dekorasyonu ürünlerinde görülen doğayı yansıtan renkler zebra perde modellerinde de kendini göstermekte. Geçtiğimiz yıllarda zebra perde altın çağını yaşamış ve neredeyse her evin bir odasını süslemişti. Tül perdelerin daha sık kullanılacağı 2022- 2023 sezonunda, canlı renklerden oluşan zebra perde modelleri tercih edilmektedir. Bununla birlikte kendi kendini temizleme özelliği olan bambu zebra perdeler yeni yılda da kullanılacak olan perdeler arasındadır. Dijital baskı yöntemi ile uygulanan fotoğraflı zebra perde modelleri ise, bu biçim perde sevenler için tekrardan 2022 yılının trend zebra perde modelleri içinde yer verilmiştir.

2022 zebra perde modelleri hangi renk?

Zebra perde modelleri işlevselliği ve kullanım kolaylığı açısından sıkça tercih edilmektedir. Tek bir perdenin hem gündüz, hem de gece kullanılabilme özelliği olmasında dolayı zebra perdeler bu senede duvar ve pencerelerdeki yerini korumakta. Tabiatın tüm renklerinin alabildiğine kullanıldığı ev tekstil ürünlerinde zebra perde modellerinde yeşil, mavi, turuncu ve 2022 yılının rengi seçilen “very peri” rengi kullanılmaktadır.

Şıklık ve işlevselliği bir arada bulacağınız 2022 zebra perde modelleri

Sadeliğin ön plana çıkmış olduğu 2022 zebra perde modelleri, alımlı pastel renkleri ile dikkat çekmektedir. Evin her odasında kolaylıkla kullanılabilen zebra perdeler, ofislerde kullanılan perde modelleri içinde da ilk tercih olmaktadır.

2022 zebra perde modelleri nelerdir?

2022 senesinde tüm ev dekorasyonu ürünlerinde olduğu benzer biçimde zebra perde modelleri de oldukça mütevazi bir yapıda tasarımlanmaktadır. Hem şık, hem de sadeliğin zerafetinden taviz vermek istemeyenler pastel renklerdeki zebra perde modellerini tercih edebilir.

2022 zebra perde modelleri

Kullanışlı olması açısından tercih edilen zebra perde modelleri 2022 senesinde yeşil ve yeşilin değişik tonlarını ev ve ofslere taşımaktadır. Doğaya hasret temalı tasarımların ana rengi durumunda olan yeşil ve mavi zebra perde modellerinde de kendini gösteriyor.

2022 zebra perde modelleri

Dijital baskı yöntemi ile istenilen fotoğrafın stor perde ve zebra perde modellerine aktarılması çokça tercih edilen bir biçim olmaktadır. Evin enerjisini yansıtan dijital baskı fotoğraflı zebra perde modelleri 2022 senesinde da oldukça revaçta.

2022 zebra perde modelleri

Evleri yanı sıra ofislerde de kullanım kolaylığı sebebiyle tercih edilen zebra perde modelleri, 2022 senesinde da işyerlerinin duvarlarında sık sık görülecek. Bilhassa siyah renkli zebra perde modelleri ofisin ağırlığını eklerken değişik bir şıklık katmaktadır.

2022 zebra perde modelleri

Çocuk odalarının en sevilen ev tekstili ürünlerinden bir tanesi de desenli ve evlatların dünyasını yansıtan fotoğraflardan oluşan zebra perde modelleridir. Kız çocuk ve adam evlatların beğenilerine uygun olan gerek çizgi film karakterleri, gerek çiçeklerle bezenmiş zebra perde modelleri 2022 senesinde da sıkça karşımıza çıkacak olan modelllerdendir.

2022 zebra perde modelleri

Klasik çizgi ve modellerden vazgeçmeyen kişlerin tercihi, beyaz ve ekru tonlarında tasarlanmış zebra perde modelleri olmaktadır. 2022 zebra perde modelleri içinde beyaz zebra perdeler de trendler içinde bulunuyor.

2022 zebra perde modelleri

Her mobilya ve duvar rengi ile uyum elde eden renkli zebra perde modellleri de 2022 yılının trend zebra perde modelleri içinde içeriyor. Canlı renkler yada mat pastel renklerin uyumu, evin her odasında değişik bir ruh yansıtmak için ideal ev aksesuarlarından biri durumundadır.

Çiçekli desenlerden oluşan ve bilhassa mutfakta kullanıldığında eve sıcacık bir hava katan çiçek desenli zebra perde modelleri, yeni senesinde vazgeçilmezleri içinde yerini almakta. 2022 zebra perde modellerini araştıranlar uygun fon perde modelleri ile desteklenen çiçek desenli zebra perde modellerine de göz atabilir.

2022 zebra perde modelleri

Dikey zebra perde modelleri de fazlaca sık tercih edilen ve evin şıklığını tamamlayan aksesuarlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Zebra perde modelleri 2022 tercihleri içinde dikey zebra perde modelleri de trendler içinde yer verilmiştir.

2022 zebra perde modelleri

Her devrin beğeni yoplayan zebra perde modellerinden bi başkası ise, adeta gökyüzünü ve ışıltısını evlerin odasına taşıyan yıldız desenli modellerdir. Çoğu zaman çocuk odalarında tercih edilse dahi mutfakta da hoç bir hava yaratan yıldız desenli zebra perde modeli tercihleriniz içinde yer alabilir.

Zebra perde satın alırken nelere dikkat edilmeli?

Zebra perde satın alırken nelere dikkat edilmelidir? Zebra perde kullanım kolaylığı ve güneşi engellemesi sebebiyle sıkça tercih edilen stor perde çeşitlerinden olmaktadır. Zebra perde satın alınacağı süre kolay temizlenebilir olması ve malzemenin kaliteli olması önemlidir. Bambu zebra perdelerin kendi kendini temizleme özelliği olmasından dolayı tercih sebebidir. Öteki malzemelerle üretilen zebra perdeleri satın alırken, açılıp kapanmasını elde eden plastik ve metal mekanizmanın eksiksiz ve sağlam olmasına dikkat edilmelidir.

Zebra perde iyi mi temizlenir?

Zebra perde modellerinin temizliğini evde kendi imkanlarınızla yapabileceğiniz benzer biçimde ustalaşmış temizlik şirketlerinden de yardım alabilmektesiniz. Evde temizleyeceğiniz zebra perdeyi isterseniz olduğu yerden çıkarmadan da hijyenini sağlayabilirsiniz. Ilk olarak elektrikli süpürgenin ince uçlu aparatı ile zebra perdenin tozunu alarak işe başlamalısınız. Sonrasında ise tıpkı stor perde temizliğinde olduğu benzer biçimde şampuan ya da beyaz sabun eklenmiş ılık su ile silebilirsiniz. Zebra perde mekanizmasını çıkarabiliyorsanız bir başka temizleme yöntemi olarak banyoda yere serip silebilr yada yıkayabilirsiniz.